enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Belediyesi Ne Yapıyor..

Bodrum Belediyesi ekiplerinin sokak çalışmaları birçok noktada devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Bodrum Belediyesi Ne Yapıyor..
02.02.2011
0
A+
A-

 


 


 


 


buy Asacol Bodrum Belediyesi Ne Yapıyor…


 


Bodrum Belediyesi ekiplerinin sokak çalışmaları birçok noktada devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.


Toradol online Bodrum Gündem Haber Cialis


Bodrum Belediyesi Kasım sonundan beri hummalı bir çalışma içinde. Geçtiğimiz sene Gümbet’te yapılan çalışmalar nedeni ile yoğun eleştiriler ve tepkiler alan Bodrum Belediyesi, bu seneki çalışmalarından dolayı olumlu eleştiriler alıyor.


Bodrumlular bu seneki çalışmalardan daha umutlu. Eğer söylenildiği gibi sezona yetişirse bu umudun, mutluluğa da döneceği değerlendiriliyor. Açıklamada bölge bölge bilgilendirme yapılıyor.


Kanlıdere…


Eski Çeşme Mahallesi Kanlıdere dere ıslah projesinin ihalesi 14.12.2011, sözleşmesi 24.12.2011 tarihinde yapıldı. İhaleyi kazanan firma işbaşı yaptı. Çalışmalar hızla devam ediyor ve Şubat ayı içinde sonuçlanacak.


Torba…


Torba Deresi ıslah çalışmalarının ihalesi 13.01.2011 tarihinde yapıldı, firma sözleşmeye davet edildi. Sözleşme imzalamak için yasal süreler bekleniyor. Derenin hafriyat işlemi 2010 yılında belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılmıştı. Bu sene aşırı yağışlarda herhangi bir taşkın sorunu yaşanmadı. Yaz sonuna kadar tüm taş duvar ve köprü imalatlarının bitmesi öngörülüyor.


Cumhuriyet Caddesi (Barlar Sokağı)


Cumhuriyet Caddesi çalışmaları kapsamında hazır beton ve inşaat çeliği ihalesi yapıldı. Hazır beton ihale tarihi 06.01.2011, çeliğin ihale tarihi 10.01.2011’dir. Sözleşmeleri imzalanmış, mal alımı başlamıştır. 01.02.2011 tarihi itibariyle Cumhuriyet Caddesi’ne zemin betonu dökülmeye başlanmıştır. Aynı beton ve demir ihalesi kapsamında alınan malzemelerle belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü işçileri tarafından Penguen Cafe önündeki köprü ile Atatürk İlköğretim Okulu önündeki köprünün ıslahı yapıldı. Her iki köprünün de Atatürk Caddesi’ne olan yağmur suyu bağlantı kanallarının ıslahı yapılacaktır. Cumhuriyet Caddesi’ne kaplanacak mermerin alım ihalesi 28.01.2011 tarihinde yapıldı. Sözleşme için yasal süreler bekleniyor, çalışmalar mart ayı sonunda bitecek.


Neyzen Tevfik Caddesi ile Cevat Şakir Caddesi


Neyzen Tevfik Caddesi ile Cevat Şakir Caddesi’nin kaldırım ve yoldaki granit taşlarının sökümüne 22.01.2011 tarihinde başlandı. Çalışmalar tatil günlerinde de devam ediyor. 31.01.2011 tarihi itibari ile Su İşleri Müdürlüğü bu iki caddenin su hattını yenilemeye başladı. Su İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarının bitmesini takiben de Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yoldaki aydınlatma elemanları yenilenecek, kaldırımlar Cumhuriyet Caddesi’nde de kullanılacak olan mermerle kaplanacak. Yol kaplaması da ileri teknoloji olan ve şu an hiçbir yerde olmayan renkli asfalt olacak. Çalışmaların mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor.


Ara Sokaklar…


Muhtelif ara sokaklardaki kaldırımların kaplanması ve mevcut kaplamalardaki tamiratların yapılması için 31.01.2011 tarihinde andezit taşı alım ihalesi yapıldı.


03.01.2011 tarihinde mahalle aralarındaki aydınlatma direklerinin yenilenmesi için enerji tasarruflu yeni model direkler alınması konusunda ihale yapıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.