enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Hava Kuvvetleri Bodrumlu Komutana Emanet..

Yüksek Askeri Şuranın üç gündür devam eden toplantılarının sonucu Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuvvet Komutanları belirlendi. Hava Kuvvetleri Komutanı Bodrum Mumcular doğumlu Orgeneral Mehmet Erten oldu.

Hava Kuvvetleri Bodrumlu Komutana Emanet..
04.08.2011
0
A+
A-

 


  


 


Hava Kuvvetleri


Bodrumlu Komutana Emanet…

Yüksek Askeri Şura’nın üç gündür devam eden toplantılarının sonucu Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuvvet Komutanları belirlendi. Hava Kuvvetleri Komutanı Bodrum Mumcular doğumlu Orgeneral Mehmet Erten oldu.  


Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem


Yüksek Askeri Şura toplantılarının sonucu kuvvet komutanları belirlendi. Buna göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na Oramiral Emin Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na Orgeneral Mehmet Erten, Jandarma Genel Komutanlığı′na Org. Bekir Kalyoncu atandı.
Genel Kurmay Başkanlığını vekaleten yürüten Orgeneral Necdet Özel ise Bakanlar Kurulu kararı beklenmekte olduğu ve prosüdürün işlediği Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından ifade edildi. Cumhurbaşkanı Gül “Orada bir sorun yok zaten bellidir. Onun ayrı bir prosedürü vardır, o işlemektedir. Bakanlar Kurulu kararı çıktıktan sonra o buraya gelecek” dedi. Org. Özel Bakanlar Kurulu′nun kararıyla 4 yıl Genel Kurmay Başkanlığı görevini yürütecek. Albendazole online


HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA BODRUMLU KOMUTAN…


Korgeneral olan Erten 2011 Yüksek Askeri Şura tarafından Orgeneralliğe terfi ettirilerek, Hava Kuvvetleri Komutanlığına atandı. Orgeneral Erten’in Hava Kuvvetleri Komutanı olmasına Bodrum ve özellikle Mumcular’ın çok sevindiği ve yerel gazetecileri telefon ile arayarak haber vermeleri dikkat çekti.
Orgeneral Mehmet Erten

Hava Kuvvetleri Komutanı


Hava Kuvvetleri Komutanı olan Mehmet Erten 1948 yılında Mumcular beldesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Milas’ta tamamlayarak 1963 yılında Askeri Hava Lisesine, 1966 yılında Hava Harp Okuluna girdi ve 1968 yılında Asteğmen olarak mezun oldu.2. Ana Jet Üs Uçuş Okulu ve 3.Ana Jet Üs Komutanlıklarında uçuş eğitimini tamamladıktan sonra 5.Ana Jet Üs Komutanlığı 152. Filoya atandı. 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatına katıldı ve 1975-1979 yılları arasında 4. Ana Jet Üs Komutanlığı 142.Filo Komutanlığında görev yaptı. 1981 yılında Hava Harp Akademisi eğitimini tamamladı ve sırası ile 4. Ana Jet Üs ve 9. Ana Jet Üs komutanlıklarında Harekat Subaylığı, Hava Kuvvetleri Personel Başkanlığı Plan Şube Müdürlüğünde Proje Subaylığı görevlerini yaptı.1988-1989 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri Hava Komuta-Kurmay Kolejini ve Akademik Öğretmen Kursunu tamamladı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanlığı Personel Yönetim Şube Müdürlüğü görevine atandı, daha sonra Hollanda’da Nato Havadan İhbar-Kontrol Teşkilatında görev yaptı, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı Değerlendirme ve Denetleme Başkanlığı ve Harekat Komutanlığı yaptı ve Genelkurmay Bşk.lığı Lojistik Plan Şube Müdürlüğüne atandı.


30 Ağustos 1999 tarihinde Tuğgeneralliğe terfi ederek Hava Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Başkanlığı Plan Program Daire Başkanı olarak atandı.Tuğgeneral Erten Hava Kuvvetleri Komutanlığı′nın 04 Ağustos 2001 tarihli General atamaları emri ile 12.Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığına atandı. 30 Ağustos 2003 tarihinde Tümgeneralliğe terfi ederek Hava Lojistik Komutanlığına Kurmay Başkanı olarak atandı, 04 Ağustos 2006 tarihinde 2.Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığına atandı.30 Ağustos 2007 tarihinden geçerli olmak üzere Korgeneralliğe terfi ederek Genelkurmay Lojistik Başkanı olarak atandı. Korgeneral Erten, 30 Ağustos 2011 YAŞ toplantısında orgeneralliğe yükseltildi ve Hava Kuvvetleri Komutanı olarak atandı. Evli ve 1 çocuk babası olan Orgeneral Mehmet Erten, İngilizce biliyor.


 

order Tadalafil online


Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu


Kara Kuvvetleri Komutanı:

 

Org. Hayri Kıvrıkoğlu, 1948 yılında Konya′da doğdu. Babası emekli Tuğgeneral Mustafa Kıvrıkoğlu.


1969 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1970 Yılında İstihkam Okulu’ndan mezun oldu. 1977 yılında kadar Kara Kuvvetleri’ne bağlı çeşitli birliklerde Takım ve Bölük Komutanlığı yapan Kıvrıkoğlu, 1979 yılında Kara Harp Akademisi’nden mezun oldu, ardından Kurmay Subay olarak; 3’üncü Ordu Komutanlığı’nda karargâh subaylığı, 8’inci Kolordu Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli il sıkıyönetim komutan yardımcılığı emrinde karargâh subaylığı, NATO Güneydoğu Müttefik Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Daire istihbarat şube karargâh subaylığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Özel İstihbarat Başkanlığı Dış İstihbarat Şube Müdürlüğü, 66’ncı Zırhlı Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, Belçika/Mons’da Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargâhı’nda (shape) Harekât Başkanlığı Tatbikat ve Değerlendirme Şube İrtibat Kısım Amirliği ve Silah Kontrol Şube Müdürlüğü ile 4’üncü Kolordu 229’uncu Motorlu Piyade Alay Muharebe Grup Komutanlığı görevlerini yürüttü.


1996 yılında Tuğgeneralliğe terfi etti. Tuğgeneral rütbesi ile 3’üncü Ordu Komutanlığı Harekât Kurmay Başkanlığı ve 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevlerinde bulundu. 2000 yılında Tümgeneralliğe terfi etti.


Tümgeneral rütbesi ile 3’üncü Mekanize Piyade Taktik Tümen Komutanlığı ve Belçika Mons’da Millî Askerî Temsil Heyeti (NMR) Başkanlığı görevlerini yürüttü, 2004 yılında korgeneralliğe terfi etti. Korgeneral rütbesi ile 9’uncu Kolordu Komutanlığı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı görevlerinde bulunduktan sonra, 30 Ağustos 2008 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi etti ve Ege Ordusu Komutanlığı görevine atandı.


30 Ağustos 2010 tarihinden geçerli olarak 1. Ordu Komutanlığı görevine atandı. 30 Ağustos 2011 YAŞ toplantısında Org. Kıvrıkoğlu Kara Kuvvetleri Komutanlığı′na atandı.


Asiye Hale Kıvrıkoğlu ile evli olan Hayri Kıvrıkoğlu′nun iki çocuğu var.Genel Kurmay eski Başkanlarından Hüseyin Kıvrıkoğlu′nun kuzeni olan Hayri Kıvrıkoğlu İngilizce biliyor.
Oramiral Emin Murat Bilgel 

Deniz Kuvvetleri Komutanı Strattera without prescription


Emin Murat Bilgel 1952 yılında Üsküdar’da doğdu. 1970 yılında Deniz Harp Okulu’ndan mezun oldu, iki yıl subay olarak öğrenime devam ederek 1972 yılında


Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda fiilen göreve başladı. 1978 yılına kadar Deniz Kuvvetleri’ne bağlı çeşitli gemilerde branş subaylığı yapan Koramiral Bilgel 1980 yılında Deniz Harp Akademisi’nden mezun oldu.


1997 yılında Tuğamiralliğe, 2001 yılında Tümamiralliğe, 2005 yılında Koramiralliğe terfi eden Bilgel, 30 Ağustos 2009 tarihinden geçerli olarak Oramiralliğe terfi etti ve Donanma Komutanlığı görevine atandı. Oramiral Bilgel, 30 Ağustos 2011 YAŞ toplantısında Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak atandı.Orgeneral Bekir Kalyoncu

Jandarma Genel Komutanı


1972 yılında Kara Harp Okulundan, 1973 yılında Muhabere okulundan mezun oldu.


Muhabere Kurmay Albay Bekir Kalyoncu, Kara Harp Okulu Öğrenci Alay komutanlığı yaptı. Kalyoncu, 30 Ağustos 1997 tarihli Yüksek Askeri Şura kararı ile Tuğgeneralliğe yükseltildi.


Dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan Yüksek Askeri Şura kararı ile 30 Ağustos 2001 tarihinde rütbesi Tümgeneralliğe yükseltildi.


Genelkurmay Başkanlığı Plan ve Harekat Daire Başkanlığı görevine getirildi.


2005 yılında Ankara Garnizon Komutanlığına vekalet etti.


Yüksek Askeri Şura′da alınan kararlarla, 30 Ağustos 2005′te korgeneralliğe yükseldi. 2003 yılında meydana gelen ve 11 Türk askerinin ABD′li askerler tarafından zorla rehin alındığı “Süleymaniye baskını” olayının sonuçlandırılıp askerlerin serbest kalması için ABD′lilerle yürütülen müzakerelerde oynadığı aktif rolden ötürü basında “yıldızı parlayanlar” arasında sayıldı. Başbakanlık Askeri Başdanışmanlığına getirildi.


16 Ağustos 2007’de Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Muharebe ve Muhabere Destek Eğitim Komutanlığı görevine atanan Korgeneral A. Cahit Sarsılmaz, 7. Kolordu Komutanlığı görevini Korgeneral Bekir Kalyoncu′ya devretti.


Kalyoncu, Türk Silahlı Kuvvetleri′nin 21 Şubat 2008′de başlattığı Güneş Harekatı′nın sorumlu komutanlığını yaptı.


2009 Yüksek Askeri Şura′sında Orgeneral rütbesiyle, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı′na atandı. Org. Kalyoncu, 2011 Ağustos Şurası′nda Jandarma Genel Komutanı olarak atandı.


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.