enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Konacık?a Yeni Bir Diş Hastanesi Yapılıyor?

Konacık?a Yeni Bir Diş Hastanesi Yapılıyor?
16.02.2012
0
A+
A-

AKP Bodrum İlçe başkanı Yılmaz Algül dün yaptığı basın açıklamasında Konacık sınırları içinde 20 üniteli yeni bir diş hastanesi yapılması için görüşmelerin son aşamaya geldiğini söyledi.

buy Topamax Order Retin-A online Plan B online Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Yılmaz Algül şu an hali hazırda hizmet vermeye devam eden Bodrum Devlet Hastanesine bağlı Ağız ve Diş Hastanesinin mevcut talebe cevap veremediğini kaydetti.Algül  hükümet olarak Bodrum Devlet Hastanesine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin günde 250 hastaya baktığını ve yine de yetersiz kaldığını belirtti. Algül? Daha önce günde 50 hastaya bakılırken yeni yerde 250 hastaya bakılıyor ama yine de hastanemiz yetersiz kalıyor.  Bu nedenle Konacık Belediye Başkanı sayın Mehmet Tosun?la yaptığımız görüşme sonrasında Konacık sınırları içinde  Mal Müdürlüğü vasıtasıyla Sağlık Bakanlığımıza yeni ve Devlet Hastanesinden tamamen bağımsız  bir Ağız ve Diş Hastanesi yapmamız için gerekli alanı tahsis etmiştir ve bu konuda son aşamaya gelinmiştir. Böylelikle bütün yarımadanın ihtiyacını karşılayabilecek bir diş hastanesine kavuşmuş olacağız. Daha önceki hastanemiz 12 üniteli idi, yeni yapacağımız yerin  ise 20 üniteli olmasını hedefliyoruz. Eğer burada yapacağımız Ağız ve Diş hastanesi de ihtiyacı karşılamaz ise yeni yapılacak olan 250 yataklı Devlet Hastanesinin alanı oldukça büyük. Belki orada yeni bir birim inşaatı yapabiliriz? dedi.  

Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili son yazışmaların yapıldığını kaydeden Algül, Bodrum?a bir kongre merkezi yapmak için sivil toplum kuruluşlarından görüş beklediklerini ve şu ana kadar sadece Bodrum Ticaret Odasından görüş geldiğini söyledi.

ETİKETLER:
Yorumlar

  1. zeynep vada dedi ki:

    çok güzebir haber inşallah kısa sürede gerçekleşir.teşekkür ederiz artık bodrumda medeni bir hale geliyor.birazda temiz olsa.l