enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ÇİFTLEŞME ZAMANI…

11.05.2012
0
A+
A-

Mutlu Tömbekçi, 08.05 Vatan Gazetesindeki köşe yazısında ? cheap Levitra Bütün doğa çiftleşti bir ben kaldım!? diye başlık atmış.

Martılar çiftleşmiş, erguvanlar sarmaş dolaş, sonra bakmış ?Nikâh fabrikaları çalışmaya başlamış! İnsanların da çiftleşme mevsimi başlamış. Pazar günü arkadaşların kokteylprolonj nikâhlarına giderken Hasanpaşa?da nikâh salonu önünden geçmiş. Mahşer yeri gibiymiş. Binlerce insan evleniyor, yüz binlerce insan da onlara altın dağıtıyor! Bir an bir fabrikaya baktığını sanmış. Sosis fabrikası. Bekâr iki şaşkın olarak giriyorsun, kaynana, kaynata, görümce, baldız, kayınbiraderli, iki çocuklu, ev, araba, okul taksitli, işinden istifa edemeyen, tatile gidemeyen iki yorgun savaşçı olarak çıkıyorsun!? diye düşünmüş.

Proscar order
Cheap Aciclovir

İlkbaharla birlikte doğa coşar, biz insanları alır bir kıpır kıpır hal, içimiz fıkır fıkır, kan kaynar. Ohh! Nihayet güneş açar, bahar yağmuru yeryüzünü  sular, yayılır toprak kokusu. Kuş cıvıltıları, güneşle birlikte açan gülen yüzler, sarar dört biryanımızı? Doğa çiftleşir, üremek lazım, aksi takdirde açmaz çiçekler, akmaz nehirler, yeşermez çimenler. Tabiat olabildiğince doğal ürerken, insanlarda bir özlem doğalından, aşkla çiftleşmeye. Kaldı mı sizce? Gelen bahara rağmen insanların aşkla, doğayla bütünleşmeleri mümkün mü? Yok değil! Baktım da ne çok karışanımız var doğaya, aşka; ne çok kalıplar yaratılmış, ne çok engeller koyulmuş her birimize?

Başta kişi kendi koyuyor engelleri, bir ?kusursuzluk? arayışı, ?defosuz yaşam? beklentisi ile yaşar oluyor. Bir bakmışsınız nefes almaz hale gelmişsiniz, doğalınızdan uzaklaşmışsınız; hâlbuki doğa yenileniyor, çiftleşiyor, gelecek için ürüyor.

İlkbahardayız, yaza az kaldı! Mutluluk herkesin hakkı? Hermann Hesse?nin dediği gibi ?Mutluluk ?ne? değil, ?nasıl?dır, nesne değil, yetenektir.? Öyleyse zamanınızı, gereksiz hırslarla, anlamsız çatışmalarla, yorucu rekabetlerle ve ruhunuzu hapseden gelişmelerle boşa geçirmeyin. Zaman çiftleşme zamanı; tabiatla, güzelliklerle, doğal olanla, mutluluk ile bütünleşmenin zamanı?

Tıpkı doğa gibi siz de yeniden üreyin, yenilenmiş bir ?ben? yaratın!

ETİKETLER:
Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar
 1. Suzan Ozenay dedi ki:

  Sevgili Didem,
  Ben yagmurlardan pek anlamamisim etrafimda olup biteni; ama bu yazin icimi kipir kipir etti yemin ediyorum.
  Ellerine saglik:)
  Suzan Ozenay

  1. Didem Öneş Nacak dedi ki:

   Suzancım,

   Herşeyi ile güzel insan; yorumların ile verdiğin destek için çok teşekkürler.

   Sevgiler, güzel insan, güzel anne, güzel arkadaş, güzel kadın

   Didem