enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

VATANDAŞ MEHMEDİN CHP’Sİ…

VATANDAŞ MEHMEDİN CHP’Sİ…
21.07.2012
0
A+
A-

Mehmet Ömer Girgin buy Aciclovir buy Propranolol Buy cheap Lasix

Örgüt ve parti kavramı yerleşmedikçe daha çok egolarını tatmin etmeye çalışan kişileri yaşatmaya mahkumuz. Peki bu hep böyle mi devam etmeli hala koyun sürüsü gibi görenleri yaşatmalı mıyız içimizde?

Mahallemizden başlayarak sinsile halinde belde, ilçe, il ve sonunda genel merkeze kadar ki bu gruplaşmayı önleyip birlik olmak için, iktidar olmak için daha kaç 10?lu, 20?li, 30?lu, 40?lı yıllar göreceğiz acaba. Hırsla çalışmak elbet güzeldir. İnsanı sonuca ulaştırır, ama keskin sirke küpüne zarar misali koltuk hırsı, çıkar amaçlı menfaat hırsı, ha birde ben başaramadıysam rakibimde başaramasın diye boş yere oluşan kin hırsı gibi insanı şekilden şekle sokan hırs çeşitleri var oldukça örgütten bahsetmek havanda su dövmeye benziyor. Halk gözü ile siyasetçi kişi  yalancıdır, menfaatçidir, çıkarcıdır diye adlandırmak  yerine Atatürk ve İnönü?nün günler ,aylar, yılları bulan uğraşlarla yerleştirdiği 6 okla özdeşleşen siyaset kavramını benimseyen bir siyasetçi olmayı deneyecek bir Allah?ın kulu çıkmayacak mı acaba?

O kadar da karamsar olmamak lazım. Öyle kültürlü,bilgili, cumhuriyetçi, milliyetçi, halkçı, laik, devletçi, devrimci o kadar çok insan var ki inanamazsınız?

Partili dostlarla sohbetlerde dile getirdiğim delege ağalığı, çıkar yandaşçılığı ve grupçuluk yapan zatı muhteremler sayesinde varlıklarını gösteremiyorlar. İşte bu yüzden ülkede % 30?u, ilde 4 milletvekilini, yeni sistemde büyük şehri, ilçeden de sitdin sene milletvekili çıkarmak hayalden öte gidemez. 2 yıldır her siyaset ortamında dile getirdiğim konuyu 5 Nisan ilçe başkanlığı seçiminde her iki adayla da konuştuğum detaylı anlatımlarla tüm Cumhuriyet Halk Partili dostlar gibi onlarda çok benimsediler. Eğer hayata geçirebilirsek % 52?yi yakalarız. Hiçbir şey hayal değildir. Tüzük 26.maddesi muhtarlık bölgelerinde ?Muhtarlık Bölgesi Çalışma Grubu? oluşturulur. Muhtarlık Bölgesi Çalışma Grubu ,bağlı bulunduğu ilçe yönetim kurulunun sorumluluğu altında çalışır. 1960-70-80?ler de olduğu gibi semt, nüfus ve kitle göz önüne alınarak ofis oluşturup o mahallede bütün partili üyeleri gençlerle kaynaştırıp birlikteliği sağlayarak kişileri ve gençleri içki sofralarına meze , seçim sandıklarına köle olmaktan kurtarıp örgüt düşüncesiyle partidaşlığı sağlayarak eğitimli siyasetçiler Amerikan askerlerinin başına çuval geçirecek. Anayasanın değiştirilemez, teklif dahi edilemez ilk üç maddesini bilen, Amerikan Anayasası için masaya dahi oturmayacak, cumhuriyet için, ulus devlet için, çocuklarımızın geleceği için öncelikle mahalle birlikteliğini sağlamalıyız ki örgüt birlikteliği gelişsin. Tabanı çürük binayı ne kadar süslersen süsle çökmeye mahkumdur.

Son toplantı bunun en güzel örneği. Eline mikrofonu alan siyasetçilerimiz hep aynı cemaatle, aynı şeyleri konuşmaktan bıkmamışlar hala. Artık süslü siyaset lugatları değil, bizler icraat bekliyoruz.

Haydi Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Bodrum için, Muğla için, Türkiye için bir kıvılcım yakalım! Açalım şu mahalle çalışma ofisini de adınız kalıcı iz bırakanlardan olsun. Belediye vekil başkanlığındaki gibi değil, alacağınız kararları tüm partili dostlarla paylaşarak halkın partisinin ilçe başkanı olduğunuzu gösterin. Yeni alınan kararlarla açılacak olan siyaset okulu çok titiz ve dikkat edilerek partili bütün dostlara fikir alışverişi yapılarak faaliyete geçmelidir. Kamuoyuna bilmeyen varsa buradan duyurmak isterim. Mahalle grubu aktifleşmeden burada yetiştirilmeye çalışan siyasetçiler yukarıda bahsettiğim gibi yandaş, grupçu veya kuzu büyüyünce güdülebilen koyun yada bir şişe rakıya oy satan kişiler yetiştirilir. Biraz sert oldu galiba onu da maruz görün. Bu parti gökten ilhamla değil, halkın beklentileri doğrultusunda simgesiyle özdeşleşerek kuruldu. Kimsede kurcalamaya kalkmasın! LÜTFEN HİÇ BİR SİYASETÇİ DOSTUMUZ KİŞİSELLEŞTİRMESİN. SERZENİŞİM AMERİKANLAŞTIRILAMAYAN BİR CHP ?DİR.

ETİKETLER:
Yorumlar

 1. NURAN YÜKSEL dedi ki:

  İŞTE BU..DAHA NET VE AÇIK NASIL İFADE EDİLEBİLİR.KEŞKE HERKES VATANDAŞ MEHMET GİBİ DÜŞÜNEBİLSE.

 2. Zerrin Baydar dedi ki:

  Mehmet Bey.Tam da aklımdaki kalbimdeki her şeyi yakalamış ve yazmışsınız.Bunlar hayal degıl.Hiç sevmıyorum bu ornegı fakat AKP lıler bu işi öok cıdıye alarak hayat memat meselesi yaparak calıstılar calısıyorlar.Bız neden yapmayalım.Yeterki egolarımızdan vazgecelım dedıgınız gıbı.Detaylandırmak uzere goruselım.Saygılarımla.

 3. ali kose dedi ki:

  Mehmet abi doğruları söylüyorsun anlayana .

 4. AK PARTİLİ dedi ki:

  Evet Ak Parti li ler her zaman çok çalışıyorlar, daha da çok çalışacaklar. DURMAK YOK YOLA DEVAMMM

 5. Ayla Gürpınar dedi ki:

  En alt toplum birimi olan mahalle ölçeğinde bilinçlenme işin en doğru başlangıcıdır. Sn.Girgin çok güzel belirtmiş. Sn.Kılıçdaroğlu’da her fırsatta CHP örgütüne bu mesajı veriyor, hatta sınırı daha da küçülterek CHP lilere kapı komşunuzla konuşun, CHP nin projelerini anlatın diyor. Yani CHP çalışmalarını sadece örgüt ile sınırlandırmayın, sizler de, birey olarak, ortak çalışmanın içine dahil olun diyor. Neden? Çünkü CHP nin mevcut örgütsel yapısı içinde hapsolmuş olan, Sn.Girgin’in de bahsetmiş olduğu, örgütsel tıkanıklıkların ancak tüm CHPlilerin çabalarıyla aşılabileceğini çok iyi biliyor da ondan. Kurultay sonuçlarını herkesin çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Hiç bir bahane artık yoktur. Sadece çalışmak, örgütlenmek ve halkın bilinç düzeyini yükseltmek vardır. Sn.Girgin bir hayal kurmuyorsunuz, bu yapılabilir ve yapılmalıdır ve örgütler bu çalışma doğrultusunda vatandaş CHP liler tarafından yönlendirilmelidir. Ancak bu çalışmaların dışında kalan yönetimlerden de aynı yüreklilikle hesap sorulmalıdır. Türkiye’nin çağdaş, barış içinde, bilim destekli ve aydın fikirlerle gelişmiş geleceğinin yoğrulması CHP nin omuzlarında olan bir sorumluluktur. Her bölgede CHP bunun bilincindedir ama her CHP li de aynı bilince ulaşmış mıdır.!…….esas soru da budur.