enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Sokak Bilinççisi Galip Baran, Bilinçlendiriyor?

Sokak Bilinççisi Galip Baran, Bilinçlendiriyor?
31.07.2012
0
A+
A-

Bodrum Turgutreis?te yaşayan ve ‘Trafik Dede’ olarak anılan Galip Baran, araç sürücüleri ve yayalara yönelik yıllardır gönüllü olarak yürüttüğü trafik ışıkları uyarılarına 80 yaşına gelmesine rağmen devam ediyor. cheap Professional Viagra

Bodrum Gündem Haber

Bodrum’da trafik ışıkları bilincini oluşturmak için yıllardır mücadele veren ve ‘Trafik Dede’ olarak anılan 80 yaşındaki Galip Baran, iki yıl önce başvurduğu ‘Fahri Trafik esomeprazole online Müfettişi’ kartını almanın sevincini yaşadı. Beyin damarlarındaki tıkanıklık ve bel fıtığı hastalıklarıyla da mücadele eden Baran, zor da olsa bugün ilk uygulamasını Garajaltı Kavşağı’ndaki ışıklarda gerçekleştirdi. Trafik Dede, üzerine giydiği ve üzerinde ‘Yurdu ve Milleti Özden Çok Sevme İlkesi’ ve Yetmiş Milyonluk Aile Türkiye Projesi’ yeleğinin yanı sıra hazırladığı ‘Yeşili Bekle Lütfen’ ve ‘Sağdan Lütfen’ yazılarıyla araç sürücüleri ve yayaları uyardı. Yeşil ışıkta geçen yayalara teşekkür eden Baran, kırmızı ışıkta geçen yayalara ise elindeki yazıları göstererek, kurallara uymaya davet etti.

Bastonla yürüdüğünü, ömrünün yettiğince trafik müfettişliği yapacağını belirten Galip Baran “Bu ülkede devletin varlığına rağmen yasalar uygulanamıyorsa, aslında devlet yoktur. Devletin varlığı yasayla vardır. Türkiye’de trafik yasasının yayalarla ilgili kırmızı ışık kuralı, yüzde 99 ihlal edilmektedir. Benim trafi Order Natrexone k müfettişi olarak görevim, yalnızca bilgilendirmek, uyarmak ve trafik ışıkları bilincinin oluşmasını sağlamaktır. Aslında ben bu kartı almadan önce de bu müfettişliği yapıyordum. Fakat işin resmiyet kısmı yoktu. Yıllar önce dönemin kaymakamı Uğur Boran bu kavşakta benimle birlikte şuan elimde taşıdığım yazıları taşımıştı. Bize böyle kaymakamlar gerekir. Ömrümün yettiğince yaya ve araç sürücülerini bilgilendirme çalışmasına devam edeceğim” dedi.

 

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.