enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

YEŞİLLER ve SOL GELECEK PARTİSİ Bodrum Örgütü Kuruldu

20.01.2013
0
A+
A-

25 Kasım 2012 tarihinde Ankara?da kurulan, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (YSGP) Bodrum İlçe Örgütü Bodrum?da kuruldu ve MYK Üyesi Ferdan Ergut, PM Üyesi Aydın Engin ve Muğla Eş sözcüsü Mustafa Tuncaelli kuruluş toplantısına katılarak, partilerini anlattı.

Çiçek-Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem-20 Ocak 2013

Yeşil hareketin, özgürlükçü solun, emek hareketinin, kadın özgürleşme hareketinin ve feminizmin, LGBT hareketinin, hayvan hakları savunucularının, nükleer karşıtı hareketin, insan hakları ve barış savunucularının ve gençlik hareketlerinin mücadele geleneğini  daha etkin sürdürebilmek için yola çıktıklarını ifade eden yeni sol parti Yeşil ve Sol Gelecek Partisi ilçe örgütü seçimleri yapıldı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi MYK Üyesi Ferdan Ergut, PM Üyesi Aydın Engin ve Muğla Eş sözcüsü Mustafa Tuncaelli?nin katılımı ile Bodrum Belediyesi Meclis Salonunda toplanarak, Bodrum İlçe Örgütünün kuruluşunu gerçekleştirerek, parti ilke ve hedeflerini anlattılar.  İlçe Eş sözcülüğüne Feyha Karslı ve Ayşe Erdem Ayşe Erdem seçilirken, İlçe Yürütme Kuruluna da Ayşe Nur Doksat, Elif Köksal, Nihat Gençosman, Canset  Aksel, Azad Liyan Öztürk ve Ufuk Boy seçildi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi geleneksel başkanlık sistemi yerine, İlçe Eş Sözcüsü uygulaması dikkat çekti. YSGP basın açıklamasında bu uygulamalara yönelik olarak ?Hiyerarşinin, lider hegemonyasının ve erkek egemenliğinin olmadığı bir dünya öngörüyor, bunu gerçekleştirmek için de kendi partimizden başlıyoruz.? deniliyor.
Gastrointestinal Toplumsal Muhalefet ve Uygulanabilir Çözümler?

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisinin açıklamasında toplumsal muhalefetin, bir yandan eleştirmesi ve taleplerde bulunması, bir yandan da uygulanabilir alternatifler üretmesi gerektiğine vurgu yapılarak ?Demokratik, ekolojist, eşitlikçi ve özgürlükçü bir değişimi dile getirecek bir muhalefet hattına ihtiyaç duyuluyor. Özgürlükçü sol ile ekoloji düşüncesinin bir araya gelmesi bu ihtiyaçlardan ortaya çıktı. Eşitlik ve Demokrasi Partisi ile Yeşiller Partisi olarak, aynı umut ve hayalleri paylaşanların da katılımıyla, umudumuzu büyütecek bir yolu birlikte yürümeye karar verdik.? Denildi.

order Topamax on line İnsan Doğanın Bir Parçasıdır?

YSGP?nin açıklamalarında doğa ile ilgili görüşleri ise şu şekilde ifade ediliyor; Fluoxetine price ?İnsanın, doğanın bir efendisi değil, onun bir parçası olduğuna inanıyoruz. Doğayı bir kaynak deposu olarak görmüyor, doğayla uyumlu bir yaşam ve yeşil bir gelecek kurmak için yola çıkıyoruz.?

Savaşa Hayır, Barışa Evet?

Türkiye gündemini yıllardan beridir meşgul eden etnik kimlikler ile ilgili görüşlerini etnik kimlik, kültür, dil ve diniyle tek tip olma dayatmalarına karşı çoğulcu, etnik, dinsel ve cinsel farklı kimlikleri dışlamayan bir toplumsal yaşam hedefliyor, savaşa, şiddete ve militarizme karşı barışı savunmak olarak açıklayan YSGP Kürt ve Alevi konuları ile ilgili olarak şu görüşleri benimsediklerini kaydediyorlar; ?Kürt sorunu, Alevi sorunu ve tüm etnik kimlik sorunlarının barış içinde kalıcı çözümü için, her yurttaşın kendisini güven içinde hissedeceği, diğer kültürler ve kimlikler tarafından baskı altına alınmayacağı bir ülkenin yaratılması için çözüm üreteceğiz.?

Tek Çare Yeşil ve Sol Bir Gelecek?

Güçlerini, yalnızca yaşadığımız toprakların tarihinde değil, insanlık tarihinde de benzer umutları yeşertmek için türlü fedakarlıklara katlanmış insanların yarattıkları gelenekler, mücadeleler, fikirler ve değerlerden aldıklarının altını özellikle çizen Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Bodrum İlçe Örgütü eş sözcülerinin ortak açıklaması şu şekilde; ?Biz Bodrumlular olarak bugün burada özgürlükçü, eşitlikçi, ekolojist, katılımcı ve toplumsal adaletten yana olan  Yeşiller ve Sol Gelecek Partimizin  Bodrum ilçe örgütünü kurarak, bu onurlu mücadelede yerimizi alıyor, Tüm Bodrumluları partimizin saflarında yer almaya çağırıyoruz. Günümüzde insanlık önemli bir yol ayrımıyla karşı karşıya. Ya doğanın ve yaşamın yok edilmesine teslim olacak ya da yeşil ve sol bir dünyayı kuracak. Seçeneklerimiz bu kadar sınırlı. Yolumuz açık olsun.?

ETİKETLER: ,
Yorumlar

  1. melodi dedi ki:

    Merhabalar,

    Ismim Melodi Özbatur, isviçrede yaşıyorum, üniversite turizm bölümünü okuyorum. Yazları, 2 ay, Bodrum’da Fransız bir şirkette çalışıyorum. Havaalanına gidip müşterileri karşılayıp otellerine kadar rehberlik yapıyorum. Havaalanı yolunda müşteriler bana deniz kenarların çöp dolu ve ne kadar pis olduğunu söylüyorlar. Bundan dolayı, yarın 3-4 arkadaş çöp torbasıyla o taraflara gidip buldukları bütün çöpleri toplayacaklar. Çevremizi temiz tutalım, ülkemizi güzelce temsil edebilelim. Benim sizden ricam, bu küçük “etkinliği” bir face sayfasında duyurup, belki 15-20 kişi daha toplasak bu iş daha çabuk biter diye düşünüyorum… Şimdiden teşekkür ediyorum.

    Melodi Özbatur