enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kuyumcular Çarşısı Yıkıldı?

28.01.2013
0
A+
A-

?Bodrum Yenileniyor? sloganıyla başlayan üst yapı yenileme programı kapsamında Kuyumcular Çarşısı yıkıldı.

Bodrum Gündem Haber cheap Kamagra Order Lamisil online Clonidine without prescription

Güvensiz olduğunun belirlenmesinden sonra Bodrum Belediye Meclisi?nce alınan yıkım kararı Pazar günü gerçekleştirildi. Çarşı Mahallesi?nin 8. Sokak ile 1000. Sokak arasında yer alan ve mülkü Bodrum Belediyesi?ne ait çarşı, Bodrum Belediyesi Fen İşleri ekibi tarafından yıkıldı.

Yeni dükkanların yeni turizm sezonuna yetişebilmesi için çarşı esnafı da dükkanlarını bir hafta gibi kısa bir sürerde boşaltarak yıkım eşleminin en kısa sürede başlamasına yardımcı oldu. 2 iş makinesinin birkaç saat içinde yıktığı dükkanlardan çıkan hafriyat Bodrum Belediyesi Fen İşleri ekiplerince temizlendi.

Depreme dayanıklı ve modern bir şekilde yeniden inşa edilecek olan binanın yapılmasına şubat içerisinde başlanacak. Alt kattaki dükkanların hak sahiplerine mart ayı içerisinde teslim edilmesi, nihai bitimin ise nisan ayı sonunda olması planlanıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yaptığı açıklamada öncelikle bu elzem yıkım için kuyumcu esnafının anlayışına teşekkür etti ve yeni dükkanların yapımına derhal başlayıp, en kısa sürede hak sahiplerine teslim edileceğini duyurduktan sonra çarşının önündeki meydanın da yeniden düzenleneceğini sözlerine ekledi.

 

ETİKETLER:
Yorumlar

  1. Kelaynak dedi ki:

    Yeniden yapılmayıp,meydan olarak düzenlenmeli.Bu konuda anket yapmanızı öneririm.