enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Denizciler Derneği 9 Şubat?ta Seçime Gidiyor

Bodrum Denizciler Derneği 9 Şubat?ta Seçime Gidiyor
01.02.2013
0
A+
A-

Bodrum Denizciler Derneği 9 Şubat 2013 Cumartesi günü seçime gidiyor. Seçim sürecinde bir önceki dönem yöneticileri, Mustafa Demiröz ve yönetim kurulu tarafından kendilerine dava açıldığını iddia ediyor. Ancak davayı Mustafa Demiröz ve yönetimi açmamış, dava Cumhuriyet Savcılığı tarafından ?Kamu Davası? olarak açılmış.

Topamax 100 mg

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem-31 Ocak 2013

Bodrum Denizciler Derneği Başkanlık ve Yönetim Kurulu seçimleri 9 Şubat Cumartesi günü yapılacak. Halen Başkanlığı sürdüren Mustafa Demiröz?ün Başkanlık için yeniden aday. Yönetim Kurulu ve Başkanlık için eski yönetimden de adayların olduğu ifade edilirken, eski yönetim,  yeni yönetim tarafından kendilerine ceza davası açıldığını iddia ediyor. Başkan Mustafa Demiröz ise davanın kendileri tarafından açılmadığını, açılan davanın bir ?Kamu Davası? olduğunu ve Bodrum Cumhuriyet Savcılığı tarafından açıldığını kaydetti.

NELER OLMUŞTU?

23 Ocak 2010?da yapılan seçimlerde, 2 bin 100 üyenin bulunduğu derneğin, Genel Kuruluna 477 üye katıldı ve 472 üye oy kullanmıştı. Seçim sonunda Mustafa Odabaşı 122 oy alırken, Mustafa Erdoğan 350 oyla yeni dönemde de başkan olmuştu. Kısa bir süre sonra, 16 Nisan 2010 tarihinde, yönetime yeni giren 4 kişi ile anlaşmazlıkların olduğu ifade eden Mustafa Erdoğan, 7 kişilik yönetim kurulundan 3 kişi ile birlikte istifa etti. İstifa gerekçesini, ikinci dönem de bir şeyler yapmayı hedefleyerek geldiğini ifade eden Mustafa Erdoğan; ?Seçimlerde yanımıza da genç ve yeni arkadaşlarımızı alalım, onlarda bizlere ve derneğimize katkı sağlasın diye düşünmüştük. Fakat yeni arkadaşlar ile uyum sağlayamadık. Dört kişilik bir grup oluşturdular ve benim başkan olarak yapabileceğim bir şey kalmadı. Kendi başlarına karar alıp uyguluyorlar. Karar defterine bile başkanın ismini yazmıyorlar. Bu sıkıntılardan dolayı, Denizciler Derneğinde ortamı bozmamak için, eski yönetim kurulu üyeleri ve yedekler dahil olmak üzere istifa kararı aldık? açıklamasını yapmıştı.

İstifa gerekçesi olarak, kanuni olarak zorunlu olan, 15 metre ve üzeri teknelere takılacak takip cihazlarının alımında iki farklı firma istenildiği ve anlaşmazlığın buradan çıktığı iddia ediliyordu.

Demiröz; SİZİN ADINIZA YÖNETİLİYORSA, HESAP VERİLMELİ?

purchase metoclopramide

Bodrum Denizciler Derneği Yönetim Kurulu’nda meydana gelen istifalar nedeniyle oluşturulan Mustafa Demiröz Başkanlığında ki yeni yönetim, ilk yönetim kurulu toplantısını 29 Nisan 2010?da yaptı. Bodrum Belediye Meclis salonunda düzenlenen toplantı, yeni Yönetim Kurulu’nun üyeleriyle tanışması ve 3 yıllık görev süresince vizyon ve misyonun paylaşılması konulu olmasına karşın, yönetimin istifası gündeme damgasını vurmuştu. Toplantıya, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz başta olmak üzere Başkan Yardımcısı Doğan Güneri, Genel Sekreter Hasan Aya, Sayman Yusuf Yıldızhan, Üye Uğur Aybatan, Şinasi Celeptaş, Hasan Hüseyin Köse ve çok sayıda denizci katıldı. Toplantıda konuşan Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, istifa eden yönetim ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Başkan Demiröz; “Derneğin yan kuruluşu olan iktisadi işletmenin hesaplarıyla alakalı mali bilançolar ortaya çıktı. Bunları üyelerimizle ve kamuoyuyla her zeminde paylaşacağız. Sizin adınıza bir idare yapılıyorsa, sizlere her zaman hesap vermek zorundayız. Dernekler denetimlerini genel kurullarda yapar. Genel kurul toplantılarında üyelerine bilgiler verirler. Bunlar daha önce ne kadar yapıldı tartışılır.” dedi.

DAVAYI SAVCILIK AÇMIŞ?

Bodrum Denizciler Derneği eski yöneticileri, derneği kendilerinden devir alan Mustafa Demiröz ve Yönetiminin, eski yönetime dernek yönetimi sırasında usül hatalarından dolayı dava açtıklarını iddia ediyor. Başkan Mustafa Demiröz ise kendilerinin, eski yönetime karşı bir ceza davası açmadıklarını ifade ederek buy isotretinoin online ?Muğla Valiliğinin 20/12/2010 tarih ve 9012 sayılı onayına istinaden, İl Dernekler Müdürlüğü tarafından 20-24 Aralık 2010 ve 25-31 Ocak 2011 tarihlerinde derneğimizde denetleme yaptı. İl Dernekler Müdürü ve vergi denetmeni tarafından tespit edilen kanuna, yönetmeliklere ve tüzüğe aykırı uygulamalar ve deliller sonucunda 7/ Şubat 2010 tarihinde vermiş oldukları raporlar ve talepler doğrultusunda, Bodrum Kaymakamlığı tarafından önceki Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Erdoğan, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Güneri, İsmail Özyurt, Ünal Şençiçek, Nedim Danacı, Hüseyin Yılmaz, Utku Özdemir ve dernek çalışanı Hasan Çetin hakkında Bodrum Cumhuriyet Savcılığına kamu adına suç duyurusunda bulunmuşlar. Cumhuriyet Savcılığı yaptığı araştırma ve soruşturma neticesinde de Bodrum 4.Asliye Ceza Mahkemesinde ceza davası açmış. Onların iddia ettiği gibi ceza davasını ben ve yönetimim değil savcılık açmıştır.? dedi. Davanın kamu davası olduğunu ve devam eden davanın da hazine avukatları tarafından takip edildiğini sözlerine ekledi.

Davaya söz konusu olan konuları ve usülde yapılan hataları, davanın devam etmesi nedeni ile yayınlayamıyoruz. Ancak araştırmalarımız sonucu, aldığımız bilgiler doğrultusunda Mustafa Demiröz başkanlığında ki Denizciler Derneği yönetimi eski başkan Mustafa Erdoğan ve Yöneticilerine karşı bir dava açmamış. Açılan dava Bodrum Kaymakamlığı tarafından, Mustafa Erdoğan Başkanlığındaki yönetim Kurulu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve Cumhuriyet Savcılığı da ?Kamu Davası? açmış.

ETİKETLER: ,
Yorumlar
  1. Bitezliler dedi ki:

    Laftan ve gösterişten başka birşey yapmıyorsun.Forsa istifa etmeseydi veya seni gurubuna almasaydı başkanlığı daha önce olduğu gibi rüyanda görürdün.Aidatını ödemeyen 200 ü aşkın üyeyi tebligat a gerek duymadan nasıl üyelikten atarsın.Onları aidatlarını ödemedikleri içinmi yoksa FORSA ya yakın oldukları için seçim öncesi temizlikten dolayımı üyelikten attın.Bu yanlışını adli makamlar yakında düzeltir.O zaman nasıl beyanat vereceksin şimdiden merak ediyorum.

    1. Mehmet Can dedi ki:

      Herkes çökmüş bir köşeye aşağıdan gelenlere izin yok..80 sene başkanlık verseler 80 sene başkanlık yapacaklar..Neymiş bu koltuk sevdası…Bırakın efendiler artık biraz da gençler yapsın..Dinazor oldunuz ,fosil oldunuz hala oradasınız…Bir dönem yapan bıraksın…Bu da bir gelenek yoksun..Nedir bu yav.???