enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Yalıkavak?taki Kurslara Rekor Katılım

Yalıkavak?taki Kurslara Rekor Katılım
11.10.2013
0
A+
A-

Yalıkavak Belediyesi ile Bodrum Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu tarafından Yalıkavak?ta düzenlenen kurslara 350 kişi başvurdu.

Bodrum Gündem Haber/11 Ekim 2013

Yalıkavak Belediyesi ve Bodrum Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu tarafından Yalıkavak?ta düzenlenecek kurslar Kurban Bayramı sonrasında başlayacak. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 300 mustafa saruhankişinin katıldığı kurslara bu yıl 13 farklı dalda 350 kişi kayıt yaptırdı. Başvurular doğrultusunda açılacak olan; Dekoratif Ahşap Boyama kursuna 18, Aşçı Yardımcısı Kursuna 45, Bağlama Kursuna 18, Basit Nakış Teknikleri Kursuna 44, Bilgisayar Destekli Muhasebe Kursuna 23, Bilgisayar Operatörlüğü ve İşletmenliği Kursuna 30, Gitar Kursuna 15, Bilgisayar Destekli Grafik Kursuna 22, Halk Oyunları Kursuna 26, İngilizce Kursuna 118, Resim Kursuna 42, Takı Tasarım Kursuna 40 ve Yabancılar İçin Türkçe Eğitimine 21 kişi başvurdu.

Kış ayları boyunca devam edecek olan kurslar 2014 yılı yaz ayları öncesinde tamamlanacak.

Bu tür kursların ve faaliyetlerin çok önemli olduğunu belirten Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan şunları söyledi: ?Göreve geldiğimiz günden bu yana düzenlenen bu tür eğitim faaliyetlerine destek verdik. Bu yılki kurslarda ayrıca yabancılar için Türkçe dersleri de var. Daha önce birkaç dalda yapılan kurslar yıllar geçtikçe daha çok branşta açılmaya başladı. Özellikle kış aylarında birçok vatandaşımız bu kurslardan yararlanıyor. Kimi hobilerini geliştirirken kimi de meslek ediniyor. Bu kurslara katılan vatandaşlarımıza ve eğitim veren eğitmenlerimize başarılar diliyorum?

.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.