enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Ayhan Ongun Basın Açıklaması

Ayhan Ongun Basın Açıklaması
08.02.2014
0
A+
A-
Spread the love

7 Şubat günü Bodrum Oaisi Nurol Kültür Merkezinde yapılan ADAYLARIMIZI TANIYALIM konulu Bodrum Küçük Millet Meclisi toplantısına ilişkin basında ve kamuoyunda yapılan değerlendirmelere ilişkin toplantının moderatörü ve Bkmm girişimcisi Ayhan Ongun şu açıklamaları yaptı.

Bodrum Gündem/8 Şubat 2014

“Bodrum Küçük Millet meclisi; yaklaşık iki yıldır gerek ülke gündemini, gerekse Bodrumu ilgilendiren konularda vekil-müvekkil buluşması diyebileceğimiz, sivil toplumun sesini yansıtmaya çalışan, aylık düzenli toplantılar yapan ve bunu kamuoyuyla paylaşan bir sivil girişimdir.

Şubat ayı toplantımızı da diğer küçük millet meclisleriyle birlikte eş zamanlı olarak yerel seçimlere ayırdık ve 28 ilde belediye başkan adaylarıyla sivil toplumu buluşturmaya çalıştık.

Bodrum da da ayrımsız aday çıkaran tüm siyasi partilere ve belediye başkan adaylarına çağrı yaptık. Sonuç olarak yaklaşık 500 kişinin izlediği toplantıya AK Parti adayı Ali Server Yazgan, MHP adayı Mehmet Tosun, DSP adayı Ümit Baltutan, HDP adayı Ayşenur Doksat ve İşçi Partisi adayı Yusuf Dinler katıldılar. Yalnızca CHP adayı Mehmet Kocadon katılmadı.

Bu toplantılarımızı daha önce izleyenler bilir, önyargısız, tüm siyasi görüşlere eşit yakınlıkta ve mümkün olduğunca tüm katılımcıların söz alıp konuşabileceği, gereksiz polemik ve kısır tartışmaların yaşanmadığı bir platformda farklı bir konsept uygulamaya çalıştık.

order Propranolol online Cheap Sildenafil buy Fluconazole akp küçük millet meclisini terk etti (15)Bu toplantımızda da İşçi partisi adayı Yusuf Dinler, gündem dışına çıkarak iktidarı eleştiren bir konuşma yapmıştır. Program formatında tüm adaylara ikinci turda tekrar cevap hakkı verileceği bilinmesine rağmen AK Parti adayı Ali Server Yazgan, tepkisini konuşarak değil, salonu terk ederek göstermiştir.

AK Partili izleyicilerin bu duruma duygusal tepki göstermesini anlamak mümkün ancak iktidar partisinin adayı olarak sayın Yazgan’ın seçim çalışmaları sırasında sıkça karşılaşacağı bu tür soru ve konuşmalara karşı daha tahammüllü davranması beklenirdi.

Gerek Yazgan’ın, gerekse Gümüşlük Belediye başkanı Mehmet Tire’nin şahsımı hedef alan, bu tür toplantılarda çok doğal kabul edilecek bu tür olaylarda, kasıt arayan açıklamalarını doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum.

Sayın Server, önümüzdeki günlerde yapacağı seçim çalışmaları sırasında kendisine sıkça sorulacak bu tür soru ve konuşmalarda umarım aynı hatayı yapmaz.

Daha henüz aday adayı iken bile kendisini programa alıp, görüşlerini kamuoyuyla paylaşmasını sağladığımdaki iyi niyetimi bugün bir adayın konuşması üzerinden sorgulamaya çalışmasını doğrusu Bodrumu yönetmeye talip bir belediye başkan adayına yakıştıramadım.

Bu tür toplantılara yapılan davetlere katılıp katılmamak, kişilerin kendi tercihleridir ancak toplantıya katıldıktan sonra bu tür açıklamalar ne siyaseten ne etik olarak doğru değildir.

Sayın Yazgan’ın Bkmm toplantılarına katılması kuşkusuz toplantı açısından bir zenginliktir ama katılmaması kesinlikle bir kayıp değildir.

ETİKETLER: ,
Yorumlar
  1. huseyin dedi ki:

    Ayhan bey adayları hükümeti elestirsinler diye bu programı yapmadigini belirttiği halde siz yapmis oldugunuz hatayi baskasina yuklemeye calisiyorsunuz siz konusmaciyi uyarmis olsaydiniz gündemd dişinda konuşma yapmamasi gerektiğini soyleseydiniz bu durum yasanmazdi siz burada taraf siz liginizi yitirmiş durumdasin özür dinlemeniz gerekirken başkanları sucluyorsunuz size yakistiramadik ayhan bey

  2. leyla dedi ki:

    Yapilan olay cok cirkin bir harekettir kime yapilirsa yapilsin kotu bir olaydir tepkisini kavga ederek gostermeyen ak partililere saygi duyuyorum tebrik ediyorum

  3. Tayyar Eryılmaz dedi ki:

    İşci Partisi Adayı Yusuf Dinler tamda gündemin içinde kalmış..Ne demek gündem dışına çıkmak..Söyledikleri Ülkenin gerçek gündemi..Sağır sultanın bile duyduklarını dile getirmiş…Salon u terkedenler kalıp bunlara cevap verecekleri yer de kolayı seçip PARELEL sorumlu arıyorlar akılları sıra…Bodrum Halk ı, hizmete talip olan AKP li lerden bu olanlar hakkın da ne düşünüyorlar onun cevabını bekliyor…çıkıp gitmelerini değil…!