enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

9.Bodrum Uluslararası Halk Dansları Festivali Başlıyor

9.Bodrum Uluslararası Halk Dansları Festivali Başlıyor
08.09.2014
0
A+
A-

 halk dansları haber içi order misoprostol online
“Dünyanın tüm renkleri Bodrum’da buluşuyor” sloganıyla Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Sunu Event Organizasyon tarafından 8 – 13 Eylül 2014 tarihleri arasında “9. Bodrum Uluslararası Halk Dansları Festivali” düzenleniyor.

Bodrum Gündem Haber 08/09/2014 Fluconazole no prescription Natrexone Buy

Bodrum’da bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Bodrum Uluslararası Halk Dansları Festivali, Bodrum Belediye’nin destekleriyle gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum’un kültürel değerlerine sahip çıkarak yaşatmak hedefiyle hazırlanan festival, dünyanın dört bir yanından 17 farklı ülkeden yaklaşık 600’ün üzerinde dansçı ve etkinliği takip etmek için gelecek misafirlerle birlikte toplam 1000 katılımcıyı Bodrum halkıyla buluşturacak.

Avrupa’nın en iyi festivallerinden biri olan festivalin amacı; ülkemizi ve Bodrum’u dünyaya tanıtırken, dünyadaki faklı kültürleri de Bodrum Halkı ve Bodrum’u ziyaret eden misafirlerle bir araya getirmek. Festivale katılan ülkeler gösterilerini, Bodrum merkez dışında Mumcular, Ortakent-Yahşi, Turgutreis ve Gündoğan’da sahneleyecek.

Festivalin bir diğer amacı, dünyanın dört bir köşesinden gelen kültürleri yerel halkın ayağına götürmek, aynı şekilde eşsiz zenginliğe sahip geleneksel kültürümüzü de  katılımcılarla buluşturmak.

Festivale katılacak olan tüm ülkelerin festival süresince konaklama giderlerini kendilerinin karşılayacak olması, Bodrum turizmine de önemli bir katkı sunacak. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak görülen festival, dünyada en fazla ihtiyaç duyulan barış, dostluk gibi kavramlara da katkıda bulunmayı hedefliyor.

Festivalde; Cultural Society of Women of Asvestochori adlı dans grubu Yunanistan’dan, Cultural Educative Dancing Group of Promachi Yunanistan’dan, lkpalitra Dancing Group -Bulgaristan’dan, Cheon Yun Joo Korea Modern Belly  Dance  Group Kore’den, Ensemble Dances And Songs Mkhedruli Gürcistan’dan, Folk Folkpalitra Group Ciuleandra Romanya’dan, Ballet Vatan Ukrayna’dan, Compania Caribbean Dance Küba’dan, Uranbolddul Circus Moğolistan’dan, Shangaza International Acrobats Kenya’dan, YT – Dance  Rusya’dan, Dong E Xian Acrobatic Group Çin’den, Family Circus group Kırım’dan, Association Renaissance aux Tromblon et Baroud Cezayir’den; Türkiye’den ise Bursa Rumeliler Halk Oyunları Derneği GSK, Artvin Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, Aydın Armelit Gençlik Spor Kulübü ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu adlı dans grupları sahne alacak.

9.Bodrum Uluslararası Halk Dansları Festival Programı

8.EYLÜL

Grupların Bodruma Gelişi Ve Otellere Yerleşimi

19.00 Grup Başkanları Bilgilendirme Toplantısı

9.EYLÜL

18.00 Hoş geldin Kokteyli Müskebi Otel

10.EYLÜL

11.00 Belediye Başkanı Ve Kaymakam Ziyareti

18.00 Ortakent (Okul Önü) Ve Turgutreis (Meydan) Gösterileri

11.EYLÜL

10.30 Bodrum Mandalinası İle İlgili Sunum

18.00 Kortej Yürüyüşü-Marinadan Kaleye

20.30 Gala Gösterileri

12.EYLÜL

18.00 Mumcular (Meydan) Ve Gündoğan (Meydan) Gösterileri

13.EYLÜL

Kahvaltı Sonrası Otellerden Grupların Ayrılışı

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.