enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Dansçılar Mandalina Bahçesinde Çalıştı

12.09.2014
0
A+
A-

uluslararası_bodrum_halk_dansları_festivali_mandalina

Bodrum Belediyesi ve Sunu Event Organizasyon tarafından bu yıl 9. ‘su düzenlenen Bodrum Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne dansçıları Mandalina Bahçesinde hem bilgi aldı, mandalinadan yapılmış reçel, gazoz, ve dondurma yedi, hem de mandalina ağaçlarının gövdelerine kireç sürdü.

Order Retin-A online Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem Retin-A online Where to buy Strattera

Bodrum Belediyesi ve Sunu Event Organizasyon tarafından Müskebi Otel, Önderhan Otel’in destekleriyle bu yıl 9.’su düzenlenen Bodrum Uluslararası Halk Dansları Festivali kapsamında ilçeye gelen dansçılara mandalina bahçeleri gezdirildi. Bodrum Turunçgil Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı İsmail Akpınar’a ait mandalina bahçesinde etkinlik düzenlendi.

Festivale katılan dansçılara, birlik üyeleri tarafından mandalina yetiştiriciliği ile ilgili bilgi verdi. Yöresel Bodrum Mandalinası tanıtıldı ve Bodrum Mandalina ile yapılan kolonya, dondurma, lokum ve reçel ikram edildi. Dansçılara, mandalina ağaçlarının bakımı ile bilgi verilirken, ağaçların hastalık kapmaması için, gövdesine kireç sürme işlemi yapıldı. Dansçılarda ağaçların gövdesine kireç sürdü. Kireç sürme işlemi yapılırken koruyucu gözlük ve önlük giyen dansçılar için tüm güvenlik önlemlerinin alınması dikkat çekti.

Cezayirli Dansçı Hasan Bukra, çok güzel bir etkinlik olduğunu belirterek, “Cezayir’den geldik. Daha önce böyle bir şey yapmamıştım ama grubumuzda bazı çiftçi arkadaşlarımız var. Bodrum Mandalinasını daha önce duymamıştım. Gayet güzel bir aktivite. Buradaki herkese teşekkür ederim” dedi.

Festival Komitesi Üyesi ve Önderhan Otel Genel Müdürü Onursal Özatacan, “Festival kapsamında yurtdışından gelen dansçılara Bodrum’un yöresel özelliklerini de tanıtmaya çalışıyoruz. Bu nedenle farklı aroması ile Bodrum Mandalinasını tanıttık. Festivalin başında da dansçılara, Bodrum mandalinası ile yapılan ürünlerden ikram ve hediye ettik” dedi. Bodrum Turunçgil Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı İsmail Akpınar ise turizmcilere seslenerek Bodrum’un mandalinasına sahip çıkmak adına Bodrum mandalinasının tanıtımı için bu projeye katkı koymalarını istedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.