enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM’A GENÇ BİR VEKİL YAKIŞIR…

20.09.2014
0
A+
A-

buy brand Cialis misoprostol buy Colchicine without prescription tufan_erkan_yakarGençliği bin bir zorlukla ikna edip, siyasete çekmeye çalışmakla kalmayıp, özellikle bu yola girdikten sonra da nelerle karşılaşacağını, neyin ne olduğunu da başta anlatmamız gerek.

Neden mi?

Özellikle yeni üye olduğu siyasi bir oluşuma girdiğinde karşılaşacağı zorlukları önceden öngöremeyebilir hatta adaptasyon sorunu yaşayarak, hayal kırıklığına da uğrayabilir. Bunu en aza indirmek tabi ki onu o topluluğa getiren kişinin görevi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Örgütünü ele alacak olursak; partinin gerçekten gençleşmesi için çalışan, mücadele veren ve bu uğurda bin bir güçlüğe rağmen bu uğurdan vazgeçmeyen ve emeğinin karşılığını alan insanlara sonsuz saygım var. Yaptıkları şey kolay değil belki de ‘’Donkişot’’ misali yel değirmenlerine karşı savaşıyorlar, fakat hedeflerinden bir an olsun asla vazgeçmiyorlar.

Sizlere bir başarı hikayesinden kısaca bahsetmek istiyorum;

CHP üyesi olmadan önce yakın bir arkadaşım Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapmam gerektiğini söylüyor ve beni partiye davet ediyordu. Bu ısrarlar karşısında bende partinin başına Kemal Kılıçdaroğlu gelirse ancak katılabileceğimi söylemiştim. 2010 senesinde üniversite eğitimimi bitirdikten sonra ülkeme ve Bodrum’a dönmüştüm. Bodrum’da mensubu olduğum o partinin ilçe yöneticiliği yapmaktayken aynı zamanda da Varna’da okul temsilciliğini sürdürmekteydim. 2010 senesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun da partinin başına geçmesiyle birlikte mensubu olduğum o partiden ayrılarak CHP’ye üye oldum. Böylelikle yıllarca beni CHP’ye davet eden o arkadaşıma da sözümü tutmuş oldum. Hatta üye olurken, dönemin İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk beni hiç tanımadığı halde ‘’işte geleceğin Gençlik Kolları Başkanım geldi’’ demiş ve beni üye yapan arkadaşıma parti içinde bana yardımcı olması için uyarıda bulunmuştu. (Durmuş Ali Öztürk’ün bu ileri görüşlülüğünü bir kez daha kutluyorum)

Üye olduktan aylar sonra arkadaşım beni Gençlik Kolları yönetimine aldı. CHP ve Bodrum için çalışmam yönünde her zaman teşvik etti. Üstelik sorumlulukta yükleyerek beni “Eğitimden Sorumlu İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı” yaptı. İdeolojik ve siyasi anlamda hiçbir zaman anlaşamadığımız, bazen kavga da etsek, sonunda her ikimizde yumruğumuzu aynı yere koyduk.

Bu arkadaşım İlçe Yönetim Kurulu Üyesi adayı olmak istediğini ve genç arkadaşlarının Gençlik Kolları Başkanlığı görevini almasının zamanı geldiğini söylediğinde, ona en büyük desteği veren kişilerden birisi olmuştum. Arkadaşım çarşaf listeli ilçe başkanlığı seçiminde en yüksek oyu olan ilçe yönetim kurulu üyesi olduğunda, parti içinde artık bir şeylerin değiştiğinin farkına varmaya başlamıştım.

Bodrum’da uzun yıllardan beri gençlik kolları seçimleri yapılamamış hep atama yapılmıştı. Gençlik Kolları Başkanlığı için arkadaşlarımla birlikte girdiğimiz seçimde bana destek vermişti. Aynı kurulda çalıştığım, sayısız kavga ve tartışmalara girdiğim bu arkadaşımla hiçbir zaman rakip olarak karşı karşıya gelmedim. Ta ki 30 Mart Yerel seçimleri için yapılan, (ancak benim önseçim olarak kabul edemediğim) Belediye Meclis Üyeliği önseçimine kadar.

İlçe yönetiminin belirlediği, hiçbir şekilde tasvip etmediğim ve neredeyse Türkiye’de bir ilk olan meclis üyeliği önseçimi usulünün bu kadar dar ve kısıtlı koşullarına rağmen bende dahil 3 genç arkadaşım sandığa girme cesaretini göstermiştik. Türlü entrikaların ve oyunların döndüğü, benim gibi bir çok genç ve yetişkinin partiye gelmesini sağlayan bu arkadaşım, bende dahil tüm engellemelere ve karşı çalışmaya rağmen, adeta sandıkları patlatarak girdiği bu seçimden de en yüksek oyu olan kişi olmuştu.

Boşuna dememişler; bükemediğin bileği öpeceksin usta…

Seçilmesine seçildi. Fakat hangi nedenle ve kim tarafından yapıldığı belli olmayan bir operasyonla yeri değiştirildi. Seçim sürecinde olduğumuzdan ve almış olduğu parti terbiyesinden dolayı bu arkadaşımız hiç sesini çıkarmadı.

Hakkını aradığında ise susturmaya çalıştılar.

En yüksek oyu alarak birinci olduğu halde, neden kazandığı hakkın gasp edildiğinin cevabını hala alamadığını düşünüyorum.

Tartışmasız şu anda en çalışkan meclis üyelerinden birisi. Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da çalışma azmini ve başarısını görmüş olacak ki, onu bir an olsun yanından ayırmıyor. Bazıları için bu durum biraz can sıkıcı olsa da onun emeği yadsınamaz. Herkesin rahatlıkla ulaşabildiği ve derdini, sorununu rahatça paylaşabildiği gibi, pratik çözümleri de uygulamaya geçirmektedir. Partinin merdivenlerini teker teker çıkıp, gerek bireysel, gerekse takım çalışmalarında önemli başarılara imza atmış olan bu arkadaşımız Niyazi Atare’dir.

Bodrumdaki Gezi Direnişi Davasında da dava arkadaşlığımı, yoldaşlığımı yapan, çalışma ve azmiyle Bodrum siyasetinde önemli bir yere gelmiş olan bu arkadaşımızın adı Milletvekili Aday Adaylığında da geçiyor. Aday olması halinde, ilk 6 ya girmesine kesin gözüyle bakıyorum. Aday olması durumunda Bodrum ve Muğla siyaset arenasında çok şeylerin yeniden tasarlanacağı kesindir. Bundan memnun olanlar kadar, kin ve nefretle Bizans oyunları ile bu arkadaşımıza çelme takmak isteyenler de olacaktır.

Gençlere yol ver söylemlerine kanmıyoruz artık. Söz değil eylem gerekiyor. Bodrum TBMM’ye ancak genç ve partili bir isimle vekil gönderebilir.

Bodrum’a genç bir milletvekili çok yakışır…

Egolarınız bırakın yol verin…

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar
 1. Niyazi Atare dedi ki:

  Öncelikle Bodrumlu olup , bodrumda menfaat çıkar ilişkileri olan sol görüşlü insanlardan değilim ama Atatürkçü sol kimliği savunan bir vatandaşım.
  Niyaze Atare şimdiye kadar yeni nesillere örnek olacak nasıl bir öğretim ve çalışma hayatı geçmiştir iletebilir misiniz ayrıca
  Hangi eserlere,hangi başarılara imza atmış hangi projeleri hayata geçirmiştir. Bilgi lütfen?
  Artiz gibi gezmek değildir siyaset iş yapma hizmet götürme insan hayatını kolaylaştırma işidir.
  Sizler kim milletvekili olmak kim hayal kurmayın:)

  1. Ferdi Aribas dedi ki:

   Sadece 2 ornek vereceğim 1-halka hizmet konusunda en hızlı ulaştığımız meclis uyesidir. 2- gençlik kolları başkanlığı zamanında yaptıgı icraatlara bir bakınız ondan sonra fikirlerinizi beyan edınız 🙂

 2. ALİ dedi ki:

  demiri zımparalarsın parlar ama ilk rutubette paslanır. karşılıklı dar alanda paslaşmalar.

 3. tansu yanar dedi ki:

  ATATÜRK’ün gençliğe hitabesini oku ezbere oyum senle… (benim12 yaşındaki kızım okuyor.)
  sizden bi yol olmaz…allahın koministleri…

 4. Yiğit Yapıcı dedi ki:

  Niyazi naptın dostum sen yaa? hala insanlar kuduruyor 🙂 Dinazorlarla değil, gençlerle siyaset!

 5. Ferdi Aribas dedi ki:

  Yigit cok guzel söyledin ancak yanlışın var bu yorum yapanlar dinaZor degil genc arkadaslarımızdan 3.4 kisi :)) cekemeyen kiskanan arkadaslar onlarada ancak anten takmak yakışır :))

 6. erol dogan dedi ki:

  Genç arkadaşlarımızın Başarısını Takdir Ediyorum.İnanıyorumki Çok Çalışarak,Milletvekili olacaklarına İnancım Sonsuz.
  Başarılarının Devamını İnşallah T.B.M.M.Görmek isteriz.

 7. Niyaze Atere dedi ki:

  Çıkar ilişkileri olmayalar yazı yazsın lütfen çakma bodrumlu değiliz.
  Memlekete faydanız olsun.. çevrenizde çiçekçileri,ayyaşları,seyyar satıcıları dandik yolları örnek çok var ya körsünüz yada farklı hizmet alıyorsunuz(Farklı yollardan geçiyorsunuz kimse eşinizi ,kızınıza sarkmıyor , seyyar satıcılar sizi görünce kaçıyor olabilir.)
  kendi çıkarınız olduğundan memlekete çivi bile çakılmıyor neredeyse yaptıklarınız ise hep borçla..adam olun adam.

 8. Mehmet Ali Mersin dedi ki:

  Ferdi arkadaşıma katılıyorum. niyazi gibi genc ve aktif arkadaşların millet vekilliği için önü açılması gerek bence. Başarılar niyazi.

 9. hagsfsbsb dedi ki:

  Bodrum un yollarini kaldirimlarini ulasimini minibüsu ücretlerini Minibüsçüleri terbiyesizliklerini bir bayan olarak ggözden geçirmenizi rica ediyorum madem hepimiz chpliyiz bodrum için çalışıyoruz bunlar niçin değişmiyor lütfen verdigimiz oyların desteklerin karşılığını görelim

 10. hasan cingiz dedi ki:

  Niyazi hak ediyor. Yakışıyor da. Bırakın akranların hazımsızlığını. Bodrum chp örgütü değildi asıl olan gençlik kollarıydı. Sürekli etkinlik , aktivite… Bize ulaşılabilir insan lazım, Niyazi her zaman ulaşılır oldu. Sırf Bu yüzden bile yolu açık olsun diyebilmeli insan.