enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Ak Parti’de Tek Aday, Tek Liste Kazandı

17.11.2014
0
A+
A-

Ak Parti Bodrum 5.Olağan İlçe Kongresinde Bodrum Ak Parti İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi. Genel Merkez tarafından 30 Haziran 2014’de ilçe başkanlığına atanan Çiğdem Demiralp yeniden Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığına seçildi. Başkanlığa yeniden seçilen Demiralp’in konuşmasında oldukça ilginç noktalara dikkat çekerken, bakan Müezzinoğlu Demiralp’in konuşmasını çok beğendiğini söyledi.

ak_parti_bodrum_ilçe_kongresi_çiğdem_demiralp (80)

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem- Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi, OASİS Nurol Kültür Merkezi’nde Muğla’da bir dizi incelemelerde bulunan ve Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

30 Haziran 2014’de İlçe Başkanlığına atanan Çiğdem Demiralp’in tek aday ve tek liste ile katıldığı ilçe kongresine Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, Muğla Milletvekili Ali Boğa, İzmir Milletvekili Aydın Şengül, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ve partililer katıldı. CHP MHP ve diğer siyasi partilerden gelen temsilci olmadığı gözlenirken MHP İlçe Başkanı Asım Başaran’ın çelengi vardı. Bodrum Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez ve Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı’da kongreye misafir olarak katıldı. 30 Mart Yerel Seçimler öncesi DP’den istifa ederek Ak Parti saflarına geçen BGümüşlük Belediye Başkanı Mehmete Tire ve Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar ile Bodrum belediye Meclis üyesi Ali Rıza Uyusal’da salonda yerlerini aldılar.

Ak Parti Bodrum 5. Olağan İlçe Kongresi, Kadri Emrağ başkanlığındaki divanın oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra İlçe Yöneticisi Yener Çelik tarafından yönetim kurulu faaliyet raporu ve Mehmet Ali Öztaşkın tarafından da gelir gider kesin hesap cetveli okundu. Geçmiş dönem ilçe yönetiminin faaliyetleri ve hesaplarının ibrası delegelerin oylamasına sunularak kabul edildi. Kongrede en çok dikkat çeken noktalardan birisi ise Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatının kurucusu ve kurucu Başkanı Hasan Akçaalan ile geçmiş dönemde görev yapan başkan ve yöneticilere teşekkür edildi. Salonu selamlayan Hasan Akçaalan ve Macit Gündoğ delegeler ve partililer tarafından coşku ile alkışlandı.

Genelde Aldığımız Oyu, Yerelde Alamıyoruz…

Ak Parti’nin Bölge Koordinatörlüğü görevini sürdüren İzmir Milletvekili Aydın Şengül kürsüye davet edilerek delegeler hitap etti. Şengül Muğla bölgesi ile ilgili oldukça ilginç değerlendirmelerde bulundu. Şenel Ak Parti kongrelerinde kavga bekleyenler hep hüsrana uğradı. Bizde koltuk kavgası olmaz. Ak Parti’yi insanların yaşamına tehdit eden bir parti olarak göstermek isteyenler bölgemizde de başarılı olamayacaklar. 12 yıldır iktidardayız. Yasama çoğunluğu bizde istediğimiz yasayı çıkartır istediğimiz şekilde her türlü yaşama alanına müdahale edebilirdik, ama yapmadık aksine özgürlüklerin alabildiğine arttığı bir dönemi yarattık.” dedi. Şengül konuşmasını sürdürürken iki defa elektriklerin kesilmesi üzerine “Sabote edildik galiba” diyerek espri yaptı. Şengül konuşmasının devamında ise sözlerini şöyle sürdürdü; İnsanların yaşam tarzını tehdit eden bir parti olarak algılatılıp, belki de seçimde Ak Parti’ye oy verecek insanlar, partiden uzaklaştırılıyor. Genel seçimde aldığımız oylar, ne yazık  ki bazı bölgelerde yerelde sandığa yansımıyor. Burada özgüven yoksunluğu yaşıyoruz. Kazanamayız algısı oluşturuluyor. Yapılan incelemelere göre kendi adaylarımız bile, diğer partilerin adaylarına destek veriyor”

AKP Ege Bölge Koordinatörü ve İzmir Milletvekili Şengül konuşmasının sonunda “İnsanların yaşam tarzını değiştirme düşüncemiz yok. Olsaydı, bizim belediyeleri almamıza gerek yoktu. Biz iktidar partisi olarak 12 yıldır zaten istediğimiz yasayı çıkarabilecek pozisyondayız.” dedi.

ak_parti_bodrum_ilçe_kongresi_çiğdem_demiralp (41)

Rakiplerine Karşı Tek Aday Olarak Girdi…

Ak Parti Bodrum İlçe teşkilatında başkan olduktan sonra güçlü kadın imajı ile çalışmalarını sürdüren Çiğdem Demiralp, kısa bir süre içinde Bodrum AKP İlçe delegasyonunu hazırlayarak rakiplerine karşı seçime tek aday olarak girmeyi başardı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun salona girmesinin ardından kürsüye gelen Demiralp protokole ve delegelere yaptığı konuşma oldukça dikkat çekiciydi.

Demiralp Generic Topamax Değerli dava arkadaşlarım” diyerek salona hitap ederken, Türkiye halkının tüm renklerini bünyesinde taşıyan, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir parti olduklarını, Türkiye toplumunun ortak paydası ve bu payda bütün farklılıkları taşıyacak kadar büyük olduklarını kaydetti.

ak_parti_bodrum_ilçe_kongresi_çiğdem_demiralp (40)Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Atatürk’ün Söylemleri Aynıdır…

Oldukça dikkat çeken cümlelerin yer aldığı Demiralp konuşmasını şöyle sürdürdü; “Neyi, ne zaman, nasıl yapacağımızı tayin eden, bizi varmak istediğimiz yere yönlendiren pusulamızı ve yürüyüşümüzü  gösteren yol haritamızı, hazırlayarak huzurunuza geldik. Çalışma programımızdaki tüm görüş ve değerlendirmeler Ak Parti programı, tüzüğü, genel  ilkeleri, hizmet anlayışı ve Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın söylemleri ile uyum içindedir.” dedi.

Sağ ve Sol Gibi İdeolojik Kavramlar Bitmiştir…

Eski ideolojik kavramların unutulması gerektiğini ifade eden Demiralp AKP’nin ilerici bir parti olduğunu savundu. Demiralp “Eski ideolojik kavramlar yani sağ-sol devri kapanmıştır. Ak Partiyi kuranlar teknolojik devrimleri, değişimleri görenlerdir. Bunun için de Ak Partiyi muhafazakar demokratlıkla tanımlamışlardır. Partimizin muhafazakarlığı Hacı Bayram Veli’den, Hacı Bektaş Veli’den Yunus Emre’den, Mevlana’dan, Şeyh Edebali’den, Ahi Evran’dan dedelerimize, oradan da bize kadar gelen, bizi biz yapan ahlaki, ailevi ve kültürel değerlerimizdir. Bunun dışında Ak Parti değişimci, yenilikçi, kalkınmacı, mevcut düzeni değiştirme iradesini koyan ilerici bir partidir. Başarı ile çıktığı her seçime liberal özgürlükleri ve sosyal hakları savunan programlarla girmiştir. Diğer partiler gibi tutucu değildir. Biz bu sosyoloji ve siyasi tercihlere göre siyaset yapacağız.” dedi.

Bodrum Seçmenini Analiz Etmiş….

Bodrum seçmen yapısını analiz ederek değerlendirmelerde bulunan Demiralp, seçmen algısının değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Demiralp konuşmasında şunları söyledi; “Bodrum nüfusu 140 bine doğru giderken, göçle gelen nüfusun ağırlıkta olduğu bir kent haline gelmiştir. 81 İlin istisnasız her birinden gelip Bodrum’a yerleşen yüzlerce aile var. Bodrum etnisite olarak, dini, mezhebi, inanç ve kültür olarak Anadolu’nun bütün farklılıklarının harmanlandığı bir kent. Ayrıca dini, dili, kültürü bizden tamamen farklı Batı ülkelerinden gelip Bodrum’a yerleşen Avrupalı hemşerilerimiz var. Bodrum’un lise ve yüksek öğrenimli seçmen sayısının Türkiye ortalamasının çok üstünde olduğunu, kadın seçmen oranın % 60 ve göçle gelen seçmenin %70 oranında olduğunu, dikkate alarak siyaset yapacağız.”

ak_parti_bodrum_ilçe_kongresi_çiğdem_demiralp (38)Seçmende Yankı Bulan Bir Genel Seçim Siyaseti İzleyeceğiz…

Nitelikli Teşkilatı oluşturacağını söyleyen Demiralp, eğitimli, donanımlı teşkilat kadrolarının görev alanları içindeki konularda siyaset üretmesi  gerektiğini ifade ederken, bu kadroların disiplini, dayanışması, özverisi ve yol arkadaşlığı ile bir bütün oluşturan, plan ve programları hazırlamakla ve hayata geçirmekle, başarıya ulaşılacağını vurguladı. Demiralp kendinden emin ve güçlü bir ses ile yaptığı konuşmasının devamında, seçmende yankı bulan bir genel seçim siyaseti izleyeceklerini ifade ederek Bu seçimlerle ilgili olarak Genel Merkezimizin koyduğu ve koyacağı hedefleri Bodrum seçmenine taşımak birinci görevimizdir. Ancak aday eksenli siyasetle ve sadece hizmet söylemi ile Bodrum’da başarı kazanamayız. Partimizin kurumsal kimliği konusunda yaratılan gerçek dışı algıları bu seçim süresince yok edeceğiz. Seçmeni vicdanla ve adalet duygusu ile hareket etmeye, empati  yapmaya olup biteni objektif bakabilmeye, sebep-sonuç ilişkisi kurmaya davet edeceğiz. Kendilerini milliyetçi, cumhuriyetçi, çağdaş, modern laik, Başkalarını, cumhuriyet, laiklik ve modernleşme karşıtı diye gösterenlerin gerçek yüzlerini ve samimiyetsizliklerini ortaya çıkaracağız. Örneğin zorunlu eğitimin 12 yıla çıkartılmasından ‘şeriat ve siyasal İslam’ ürettiler. Oysa eğitimi 12 yıla çıkarmak çağın ve modernleşmenin gereğidir. Ak parti 14 yaş ile sınırlı olan zorunlu eğitimi 18 yaşa taşımıştır. Erkek çocuklar 14 yaşında çalışmaya yönlendiriliyor, kız çocukları ise evlendirilerek aileye yük olmaktan çıkartılıyordu. Ak Parti, sosyal politikalarla aileyi eğitim alanında destekleyerek bu duruma son vermiştir. Kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve siyasal hayata daha güçlü katılmaları için Ak Parti ciddi çalışmalar yapmıştır. Ak partinin insanların düşüncelerine, dini inanç ve ibadetlerine, kültürlerini ve hayat tarzlarını yaşamalarına yasak koymayan, bu özgürlüklerin devletin güvencesinde olması gerektiğini söyleyen ve iktidarı süresince uygulayan bir parti olduğunu anlatacağız. Diğer partiler gibi kışkırtıcı, ayrıştırıcı dil kullanmayacağız. Kuşatıcı ve kapsayıcı bir üslupla konuşacağız, Ne söylüyorsak inanarak, yürekten söyleyeceğiz. Dikleşmeden dik olacağız.” dedi.

ak_parti_bodrum_ilçe_kongresi_çiğdem_demiralp (16) treatment of bipolar disorder Her Sokağa, Her Dükkana, her Eve Gireceğiz ve İkna Edeceğiz…

Demiralp başkanlığa atandığı tarihten itibaren AKP Bodrum teşkilatını yeniden yapılandırmak için çalıştıklarını ve 42 Mahallede yönetimlerin büyük bir çoğunluğunu yeniden oluşturarak, bir kısmını da revize ettiklerini söyledi.

Delegeler ile mahalle yönetimlerini bir araya getirdiklerini, bundan sonraki süreçte sandık yönetim kurullarımızı oluşturacaklarını söyleyen Demiralp “Hedefimiz;  sandık kurullarımızın bölgelerindeki seçmenlerin sorumluluğunu üstlenir hale gelmesi ve  bu sayede sokağa, kahveye evlere girmektir. Teşkilatımız ilçe yönetiminden, sandık yönetim kuruluna kadar bir bütündür. Mahallelerimizde açacağımız teşkilat binaları ile mahalle yönetim kurulu, temsilciler ve üyelerle eğitim çalışmaları yapılacaktır. Siyasi eğitim hepimiz için vazgeçilmez ve ihmal edilemez bir zorunluluktur. Mahalle teşkilatlarımız, sandık kurullarımız aracılığı ile her sokağa,  her eve, her dükkana gireceğiz. Esnafımızın, iş adamlarımızın, ev hanımlarımızın dertlerini dinleyeceğiz. Partimize olan itirazlarını eleştirilerini dinleyeceğiz, bu eleştirilere cevap vereceğiz, ikna edeceğiz. Kadın ve gençlik kollarımızın hedef kitleleri ile nasıl bir iletişim de olmaları konusunda eğitim çalışmaları yapacağız.” dedi.

ak_parti_bodrum_ilçe_kongresi_çiğdem_demiralp (4)Toplumsal Fayda Sağlayan Proje Varsa Destek Veririz…

Bodrum’a bütünlükçü bir anlayışla baktıklarını söyleyen Demiralp Bilgili, etkili, pozitif muhalefetimizle yerel yönetim iktidarımızı hazırlayacağız.”dedi. Çocuğu, genci, yaşlıyı, bedensel özürlüyü, yoksulu, kimsesizi, doğal  çevreyi, tarihi ve kültürel mirası, yapılaşmayı, mimariyi estetiği, çöpü, temizliği, trafiği, ulaşımı, kanalizasyonu, mahalleyi, meydanı sokağı göz önünde bulundurarak değerlendirme yapacaklarına dikkat çeken Demiralp “Demokrasi adına, kent adına ve toplumsal vicdan adına Bodrum ve Muğla Büyükşehir Belediyelerini denetleyeceğiz. Kaynakları doğru kullanan, etkili ve verimli bir belediye yönetimine destek oluruz. Ancak hizmeti bürokrasiye, hiyerarşiye, kırtasiyeye,  kağıt ve imza tüketimine değil üretilen katma değere ve sosyal faydaya göre değerlendiririz. Eğer temsil ettiğiniz şehrin kendi dinamiklerini, kaynaklarını ve imkanlarını harekete geçiremiyorsanız, temsilde sorun var demektir. Bu temsil şehir ve insan odaklı hizmete dönük bir temsil değil, rejim ve yaşam biçim eksenli sanal bir temsildir. Bodrum da bir ilki başlatacağız, Yerel Yönetim Çalıştayı düzenleyerek geçtiğimiz dönemin değerlendirmesini yapacağız ve çözüm önerilerimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Ürettiğimiz her fikir, söylediğimiz her söz, Bodrum’un insanla, doğal çevreyle ve tarihi mirasla uyum sağlaması ve sağlıklı bir yaşama kavuşması içindir.” dedi.

Bodrum’da Kamu Bürokrasisini Vatandaşa Saygılı ve Hizmetkar Kılacağız…

Oldukça iddialı ve kendinden emin vaatlerde bulunan Demiralp Bürokratları halkın hizmetçisi yapacaklarını söyledi. Demiralp “Bütün kamu çalışanları toplumun ve bireyin adalet talebinin muhataplarıdır. Görevlerini yaparken adil, eşitlikçi ve sorun çözücü olmak zorundadır. Kamu görevi yapan hiç kimse, milletten defalarca yetki alarak devleti başarı ile yöneten partimize saygısızlık yapamaz.” dedi.

ak_parti_bodrum_ilçe_kongresi_çiğdem_demiralp (75)

 

Bodrum’da Oyumuzu Yükseltmek İçin Yetki İstiyoruz…

Basınla sağlıklı bir ilişki içinde olacağız.” Diyen Demiralp basınla olan olumlu iletişimin daha da ilerletileceğini kaydetti. Yerel basın ve televizyonda, sosyal medya da çıkan önemli haberler değerlendirilerek gerekleri yapılacağını söyleyen Demiralp konuşmasının sonunda şunları söyledi; “Teşkilatlanmadan amaç parti politika ve hizmetlerini halka doğru ve etkili bir şekilde anlatmak, halkında parti ve hükümet politikaları hakkındaki tutumunu ve isteklerini üst organlara bildirmektir. Önümüzdeki seçim genel seçimdir. Ülkemizin temel sorunları konuşulacak; Bunlar; Çözüm süreci, yeni anayasa ve Türkiye’nin demokratikleşmesidir. Bölgemizde ve sınırımızın hemen ötesinde etnik ve mezhep görüntüsü altında, küresel güçlerce yürütülen yeni nüfus alanları yaratmaya dönük kirli savaştır. Bu yüzden önümüzdeki seçim geleceğimizi şekillendirecek bir seçimdir. İyi bir çalışma ve planlama ile bölgedeki oy oranımızı yükseltmek ve 2019 hedefine yürümek için ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım sizden yetki istiyoruz. Yetki istiyoruz, sonra da bu yolu hep birlikte yürümeye çağırıyoruz. Bu kutsal davada Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Konuşması büyük bir alkış alan Demiralp salonun ortasına geldi ve delegeleri eğilerek selamladı. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun da bu konuşmadan oldukça memnun kaldığı yüzüne yansıdı.

İl Başkanı ve Milletvekilleri Çok Kısa Konuştu…

Muğla Milletvekilliği için adı öne çıkan Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk de Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Muğla’daki Eğitim ve Araştırma hastanesinin temel atma törenine katıldığını hatırlatarak, “Muğlalı artık, İzmir’e ya da Antalya’ya sağlık hizmeti almaya gitmeyecek. Bugün gelinen noktada, 14 Ağustos 2001’de bu partini il teşkilatının kuruluşunda görev alan bir avuç gönüllüye teşekkür etmek boynumun borcudur”  dedi.  Muğla Milletvekilleri Prof.Yüksel Özden ve Ali Boğa salondaki delegeleri ve partilileri selamlayarak kongre için başarılar dilediler.

Delege Tek Aday ve Tek Liste’ye Rağbet Etmedi…

OASİS Nurol Kültür Kültür Merkezinde yapılan Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresine oldukça yoğun bir katılım olmasına karşın 400 delegenin 252’si oy kullandı. 252 oy kullanılırken 20 oy geçersiz çıktı. Geçerli oyların 217’sini alan Çiğdem Demiralp Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığına yeniden seçilirken yönetim kurulu üyeleri ise şu şekilde belirlendi.

Premarin İlçe Başkanı

Çiğdem Demiralp,

Ak Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Adil Ülgen. Orhan Dinç, Ömer Özmen, Yavuz Şahin Yıldırım, Yener Çelik, Ahmet Likoğlu, Canan Esven, Ulvin Türkmen, Kamuran Şakır, Ömer Küçükenez, Celil İyidoğan, Tekin Tekinol, Yeşim Yörükoğlu, Mustafa Bayer, Derya Hamit Doğan, Abdullah Eren, Alihan Erdem, Mehmet Ali Öztaşkın, Hüseyin Karataş, Mutlu Karadirek, Hakan Küçük, Kerem Karakaş, Necmettin Kızılkaya, Ayşe Funda İpçi, Eda Umdu, Sinan Sevim, İbrahim Çelik, Ebubekir Akan, Şennur Alpay.

Ak Parti Bodrum İlçe Yönetimi Kurulu Yedek Liste

Özgür Akgün, Tuna Akıncı, Mikail Türkkanı, Zahide Kiriş, Yurdanur Divrikli, Polat Çebi, Kanber Demir, Ali Arıcı, Soner Kahraman, Soner Tekinol, Vahdettin Gizligül, Mehmet Emin Çirtikoğlu, Mehmet Çetin Karabağlı, Seyithan Çelik, Ramazan Adıgüzel, Atıf Öztaşkın, Tayfun Türk, Hamdiye Keskin, Mehmet Demir, Nedim İlgün, İbrahim Caner, Bedri Demirci, Hülya Albeni, Fikret Kyatmaz, Aşina İneci, Sezgin Gök, Erhan Babür, Şehmuz Arslanparçası, Nebi Alyar, Mehmet Akbaba.

Yorumlar
  1. şakr tümer dedi ki:

    tebrik eder,başarılar dilerim.