Partiyi, Milliyetçi Şuurdan ve Ülkücü İradeden Taviz Vermeden Kurumsallaştıracağım…

  • 23.01.2015
  • 1.777 kez okundu

 mehmet tosun mhp ilçe başkanlığı adayı (1) fast delivery Brand Viagra

Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Teşkilatı’nın 1 Şubat’ta gerçekleşecek ilçe kongresinde başkanlığa adaylığını açıklayan Konacık eski Belde Belediye Başkanı Mehmet Tosun, partisinde kurumsallaşmaya giderek seçimlerde yarımadada %60 oy almayı hedeflediğini dile getirdi.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem 23/01/2014

Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe binasında gerçekleşen adaylık açıklamasına başta hali hazırdaki ilçe başkanı Asım Başaran, Ortakent eski belde belediye başkanı Memet Onur Şahbaz, Bodrum Belediyesi MHP’li meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Başaran “Bu Çatı Altında Adaylığını Açıklamak İsteyenler Bilsin ki Burası Onların Evi”…

mehmet tosun mhp ilçe başkanlığı adayı (7)Mehmet Tosun’un ilçe başkanlığı adaylık açıklamasında ilk konuşmayı ilçe başkanı Asım Başaran yaptı. Başaran, Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Teşkilatı olarak siyasi partiler kanununun her üç yılda bir ilçe kongrelerini yapma gerekliliğinden yaklaşmakta olan Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe kongresi için ilçe teşkilatına gelen müracaatlar doğrultusunda basın açıklaması yaptıklarını kaydetti. Asım Başaran sözlerine şöyle devam etti “Adaylığını açıklamak üzere bu güne kadar bu partinin çatı altında olmuş, 10 yıl belediye başkanlığı yapmış ve Milliyetçi Hareket Partisinin bu yönüyle medarı iftarı olmuş, her zaman bayrağını en üst seviyelere taşımaktan başka gailesi olmamış kıymetli belediye başkanı Mehmet Tosun arkadaşımızın bir Şubat’ta yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum kongresinde adaylığını açıklamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Biz de ev sahibi olarak adaylığını açıklayacak olan arkadaşlarımızın adaylıklarını bu çatı altında açıklamak istediklerinde herkese burasının onların kendi evi olduğunu ve burada açıklama yapabileceklerini aynı samimiyette ev sahipliğimizi göstereceğimizi de ifade etmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin yaklaşmakta olan kongresinde hiç kimse bazı kongrelerde yaşandığı gibi gerginlikler olmasını beklemesin. Milliyetçi Hareket Partisi çok tatlı bir yarışın içinde bu davaya gönül vermiş mensuplarının hedeflerine ulaşma noktasında tüm samimiyetleriyle çalışmalarını sürdüreceklerinden kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Bu yönüyle ben 1 Şubat’ta yapacağımız 8. Olağan Kongremizin evvela camiamıza, Bodrum yarımadamıza, Muğla’mıza ve Türkiye’mize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. “

Tosun “ Yaşadığımız Sorunları Çözmek İçin Siyasette Söz Sahibi Olmanız Gerekiyor”…

Milliyetçi Hareket Partisinin tarihi günlerinden birini yaşadığını kaydeden MHP İlçe başkan adayı Mehmet Tosun 30 Mart seçimlerinden sonra kendine yeni bir hayat kurduğunu, mehmet tosun mhp ilçe başkanlığı adayı (21)kongre takvimi başladığı günden bu yana parti çatısı altında camiadaki arkadaşlarıyla hem de Bodrumlu hemşerileriyle yaptığı istişarelerde, siyasete devam etmesi gerektiği noktasında ciddi anlamda telkinler ve tavsiyeler aldığının altını çizdi. Tosun sözlerine şöyle devam etti “Bu konuda ilçe başkanımızla, meclis üyelerimizle görüştük. Maalesef hayatın gerçeği; içinde yaşadığımız sorunların gerek yerel anlamda Bodrum bazında, gerekse ülkemiz çapında siyaset kurumu içinde aktif yer almadan, söz sahibi olmadan, yönetim erkinde yer almadan çözme şansınız yok. Bunun yerelde adresi belediyeler olabilir, genelde TBMM çatısı altında ve siyasi partiler çatısı altında olabilir. Mutlaka her arkadaşınızın siyaset yapması gerektiğini tavsiye eden bir arkadaşınız olarak tekrar göreve talibiz. İnşallah Allah nasip ederse 1 Şubat’ta yapılacak kongreden ilçe başkanı olarak seçilirsek hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde Bodrumumuza, partimize, ülkemize hizmet etmek, partimizi büyütmek. Üye tabanını birlik ve beraberlik içerisinde öncelikle 7 Haziran 2015 genel seçimlerine hazırlanmak, akabinde de yine 2019-2020 belediye başkanlığı ve yine tekrar genel seçimlere hazırlanmak üzere yoğun bir çalışma içerisine gireceğiz.”

Partiyi, Milliyetçi Şuurdan ve Ülkücü İradeden Taviz Vermeden Kurumsallaştıracağım…

17-18 yaşından bu yana Milliyetçi Hareket Partisine sempatisi olan ülkücü bir insan olduğunu kaydeden Memet Tosun, Asım Başaran’la birlikte 2000 yılından partide mücadeleye başladığını ve devamında da 32 dönem Konacık’ta belde belediye başkanı olarak görev yaptığını dile getirdi. 30 Mart 2014 tarihinde Bodrumlu hemşerilerinin, partililerinin, ilçe başkanının ve parti yönetim kurulu üyelerinin desteği ile Bodrum belediye başkan adayı olarak gösterildiğini aktaran Tosun sözlerini şöyle sürdürdü “Yoğun bir mücadele içerisine girdik, çok çalıştık ama demokrasi böyle bir şey demokratik bir mücadele sonucunda biz seçimi kaybettik. Şu andaki kazanan arkadaşlarımız da Bodrum’u yönetiyor. Biz meseleyi bu olgunlukta karşılıyoruz. İnşallah bundan sonra o seçim takviminde ve bugün sokakta gördüğümüz bize iletilen aksaklıkları giderek üzere yoğun bir çalışma içerisinde bizleri göreceksiniz. Özellikle ben sayın ilçe başkanımız Asım Başaran’a çok teşekkür ediyorum; gerek belediye başkanlığım süresince gerekse 30 Mart 2014 seçimlerine hazırlık döneminde bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı ve partimizi bu noktaya taşımasından dolayı çok teşekkür ediyoruz, hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bizler görevi devir alırsak hiç endişeniz olmasın sayın başkanım bugün bıraktığınız partimizi, bayrağımızı daha yüksek hedeflere Milliyetçi Hareket Partisini milliyetçi şuurdan ülkücü iradeden taviz vermeden Bodrumlu hemşerilerimizle de iletişim kurmak ve partimize onları kazandırmak suretiyle yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz”

Bodrum’da MHP Oylarını %60’a Çıkartmak İçin Yola Çıkıyorum…

Milliyetçi Hareket Partisini yöneterek daha iyi noktaya getirip, parti bünyesinde kadrolar yetiştirip, Bodrumlu vatandaşların sevgi ve hoş görüsünü kazanarak partiyi büyütmeyi hedeflediğini söyleyen Mehmet Tosun, milliyetçi kimliğine rağmen belediye başkanlığı süresince Konacık’taki tüm vatandaşlara eşit şekilde hizmet etmeye çalıştığını ifade etti. Tosun “Başkanlığımız süresince söylemlerimize çok dikkat ettik, bunu sayın genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli de böyle söylüyor. Bunun sonuçlarını da müspet bir şekilde aldık. Milliyetçi mehmet tosun mhp ilçe başkanlığı adayı (18)Hareket Partisini yönetirken de amacımız daha yüksek oy almak. Bizim amacımız Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçesinde %55-60 oy alsın. Kongremizde çok farklı camialardan partimize katılımların olduğunu göreceksiniz” dedi.

Aciclovir without prescription Sadece Cengizhan Sancar Değil, Partideki Herhangi Biri de Aday Olma Hakkına Sahip…

MHP İlçe başkanlığı için ilk adaylığını açıklayan Cengizhan Sancar için arkadaşı olduğunu ve bunun demokratik bir süreç olarak değerlendirdiğini kaydetti. Mehmet Tosun “ Bu bir yarıştır. Cengizhan Sancar bizim arkadaşımız. İki dönem Bodrum’da partimizin belediye başkan adayı olmuştur. Çalışmıştır, çabalamıştır, sonuç olmuştur olmamıştır. Bunlar hiç önemli değil. O da camiamızdan bir arkadaşımızdır. Biz burada toplantı yaptık kendisine hayırlı olsun dedik. Dün beni aradı belki yarın görüşeceğiz bunlar hiçbir şey değil. Artık Milliyetçi Hareket Partisinin bundan sonra demokrasiyi özümsediğini, demokratik yarışı son noktasına kadar yerine getireceğini göreceksiniz. Ayrıca sadece Cengizhan arkadaşımız değil, bu partideki herhangi bir arkadaşımız aday olma hakkına sahiptir. Bu sadece ilçe başkanlığı ile sınırlı değil. Milletvekilliğine aday olabilir, genel başkanlığa aday olabilir. Parti çatısı altındaki bizlerin görevi başta partimizi kurumsallaştırmak, projelerimizi, siyasi hedeflerimizi ifade ederek daha yüksek oy alıp göreve talip olmak. Göreve talip olup seçildiğinizde projelerinizi hayata geçirme fırsatı buluyorsunuz. Ben şimdiden başta Bodrumlu hemşerilerimize, Milliyetçi Hareket Partisi camiamıza, ülkücü camiamıza, gençlik ve kadın kollarımıza, ülke çapında yöneteceğimiz siyasi projeler açısından bu kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ” dedi.

“Bodrum’la Muğla’nın Aynı Partiden Olması Halkın Sorunlarını Çözmeye Yetmedi”…

Basın mensuplarının Bodrum’da yaşanan sorunlarla ilgili sorularına “Bodrum’daki problemlerle ilgili çalışmayı yapacak kurum şu anda belediyeler. Biz biliyorsunuz 9 meclis üyemizle Bodrum belediyesi çatısı altında mümkün olduğu kadarıyla karar alma süreçlerine katkı vermeye çalışıyoruz. Bodrum ve belediyenin yararına görmediğimiz konulara karşı çıkıyoruz. Bodrum yararına gördüğümüz konularda da meclis üyesi arkadaşlarımız belediyenin yanında yer alıyor. Biz geleceğe partimizi hazırlamaya çalışıyoruz. Sorunları dile getireceğiz, çözümleri ile ilgili görüş ve order Clonidine mehmet tosun mhp ilçe başkanlığı adayı (15) düşüncelerimizi Bodrum kamuoyu ile paylaşacağız. Ama icra makamı biliyorsunuz şu anda Bodrum belediyesi ve Muğla büyükşehir belediyesi” şeklinde cevap verdi.

Bodrum Belediyesi ile büyük şehir belediyesinin aynı partiden olmasının beklenildiği gibi sorunları çözmede artı bir değer olmadığını en son yaşanan ulaşım konusundaki söylemlerden de anlaşıldığına dikkat çeken Mehmet Tosun, Bodrum belediyesinin kurumsal yapısını 9 aylık sürece rağmen tam olarak oturtamadığının da altını çizidi. Bu işin işi bilen, konulara vakıf belediye başkanıyla, meclis kadrosuyla ve ekibiyle alakalı bir durum olduğuna dikkat çeken Tosun “Yani maalesef halkımızın tercihi ve takdiridir buna saygı duyuyoruz. Bakıyorum 9-10 aylık bir süreci geride bıraktık, seçim takvimini de bir hatırlayın ilçe ve büyük şehir belediyesi aynı partiden olursa uyum ve ahenk içinde çalışırız sorunlar çözülür hiçbir problem kalmaz kanaati vardı. Oysa 9 aylık bir sürece baktığınızda Bodrum belediyemizin hala kurumsal yapısını gerçekleştiremediğini gözlemliyorum. Büyük şehir belediyesi ile çok da uyumlu çalışmadığını bir vatandaş olarak görebiliyorum. En son ulaşım konusundaki farklı farklı açıklamalardan da bunu anladık. Demek ki bu işin aynı partiyle falan alakası yok. Bu işin işi bilen, konulara vakıf belediye başkanıyla, meclis kadrosuyla ve ekibiyle alakalı bir durum. Proje ve hedefle alakalı bir durum. Kamunun ve Bodrum’un kaynaklarının doğru kullanımıyla alakalı bir olduğunu görüyoruz. Maalesef parti şartlanması ile sandığa gittiğimiz zaman sonuçta böyle oluyor. 30 Mart 2014 seçimlerinden itibaren Bodrum’da bunları gözlemleyen biri olarak söylüyorum“

Amazon Türkiye’ye 1.2 Milyon TL’lik Ceza
Geçtiğimiz günlerde “Amazon Prime” hizmetini tanıtan Amazon Türkiye’ye Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından “Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve...
Yoğun Bakım Üniteleri Muğla’da Yüzde 60 oranında dolu
T.C.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ege Bölgesindeki Koronavirüs salgını durumunu kamuoyu ile paylaştı. Muğla ve Bodrum özelinde de bilgiler veren Bakan Koca...
Gökova Kontrolü – Can Pulak Bodrum Gündem yazıları…
Çoktandır çıkmıyordum Gökova’ya. Korona salgını hepimizi aylardır evlerimize çaktığı için, mecburi kontrolsüz bırakmıştık bölgeyi. Gerçi denizci ve balıkçı dostlarımdan zaman...
Kumbahçe sakinlerinden Nurhan Bayındır vefat etti
Kumbahçe sakinlerinden Nurhan Bayındır yaşama veda etti… Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem 1962-1970 yıllarında Bodrum’a hizmet veren (özellikle Kale’nin ilk...
Salgın Süreci Etkin, Şeffaf Ve Katılımcı Bir Şekilde Yürütülmüyor
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, pandemi sürecinin işleyişini, doktor ve sağlık çalışanlarının taleplerini ve Muğla’da salgınla etkin mücadele yapılması için...
Begonvil Kenti Bodrum Projesi Tanıtıldı
Bodrum Belediyesi ve Bodrum Kent Konseyi Kent Estetiği Çalışma Grubu tarafından hazırlanan “Begonvil Kenti Bodrum” projesi tanıtıldı.  Bodrum Gündem Haber B.B. Mausolos...
Türkiye’nin İlk Yeşil Festivali 17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali Sona Erdi
Türkiye’nin ilk yeşil festivali 17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, müzik ve sanat dolu bir ayın ardından kapılarını bir sonraki yıla...
Vali Orhan Tavlı’nın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı yayınladı. Bodrum Gündem Haber Muğla valisi Orhan Tavlı’nın yayınladığı Gaziler Günü...
Sağlık için Hepimiz için
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgenin ardından Bodrum genelinde de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile denetimler gerçekleştirilmeye...
Bodrumlu Avukat Akın Batmaz’ın Önemli Başarısı
Muğla Barosu (Bodrum) Avukatlarından Akın Batmaz’ın “Yabancıların Türkiye’de Mülk Edinimleri” İle İlgili Kitabı Yayımlandı. Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem Muğla...
Denizleri Korumaya Evinin Önünden Başla
                                       ...
Bodrum Devlet Hastanesi’nin Yarım Kalan İnşaatının İhalesi Yapıldı
150 yataklı Yeni Bodrum Devlet Hastanemizin geri kalan inşaatının tamamlanması için yeni yüklenici firmayla sözleşmen Sağlık Bakanlığı tarafından imzalandı. Bodrum...
“Begonvil Kenti Bodrum” Projesi Başlıyor
Bodrum Belediyesi ve Bodrum Kent Konseyi Kent Estetiği Çalışma Grubu tarafından hazırlanan “Begonvil Kenti BODRUM” projesi, B.B. Mausolos sergi salonunda...
17.Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nden Anlamlı Kapanış
Bosfor Turizm ana sponsorluğunda gerçekleşen, Türkiye’nin ilk yeşil festivali olma özelliğiyle dikkat çeken 17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, devlet sanatçısı...
Yalıkavak Dirmil Mahallesi Sakinleri 8 Yıldır 3 Kasis Yaptıramadılar
Yalıkavak’ın Dirmil mahallesi sakinleri 8 yıldır mahallelerine 3 kasis yapılması için mücadele veriyor. Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem Dirmil Mahallesi Şendoğan Caddesi...
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. teoman olcar dedi ki:

    sayın asım başkana parlamento yakışır bodrumu en ıyı sekılde mudafa edeceğiınden emınım ayrıca sayın Mehmet tosun başkanıma ılce bsk hayırlı olur allah yar ve yardımcınız olsun .. guvercınlıkten slm sevgıler .. bugünkü toplantıda gayet nezıh bır sekılde ceyran ettı açıklamalarda doyurucuydu ..

YORUM YAZ