enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Şoför Esnafı Hatalarından Ders Almalı

Bodrum Şoför Esnafı Hatalarından Ders Almalı
11.02.2015
0
A+
A-

baskan-kocadon-soforler-_4

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum’da faaliyet gösteren dolmuş kooperatifi yöneticileriyle bir araya geldi. 

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı başta olmak üzere 17 kooperatif başkanı katıldı. Bodrum Yarımadası genelinde yaklaşık 600 şoför esnafını temsil eden kooperatif başkanlarına, Büyükşehir Yasası kapsamında birçok konunun Muğla Büyükşehir Belediyesine geçtiğini ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Burada asıl olan vatandaşı mağdur etmemek” dedi.

order Cytotec online GEÇMİŞTEN DERS ÇIKARMALI… Cytotec without prescription

Başkan Kocadon, Bodrum genelinde en çok şikayetin toplu taşımayla ilgili geldiği belirterek; “Geçmişte yaptığınız hataları düzeltmeniz gerekir. Taşımacılıktan şikayet eden vatandaşlarımızın gönlünü almalıyız. Yapılanlar geçmişte kaldı ve artık yarına, geleceğe bakmalıyız. Tüm şoför esnafım kendi içinde beraberce hareket etmeli. Büyükşehir Yasasında ulaşımla ilgili mevzuatta yazdığı gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde olduğu gibi Bodrum’da da toplu taşıma yapabilir. Büyükşehir araçlarını Bodrum’a getirdi diye kavga etmenin, gürültü çıkarmanın hiç bir anlamı yok. Karşılıklı konuşarak belli bir noktada karara varabilmeliyiz. Büyükşehir isterse toplu taşımacılığı kendisi yapar isterse ihale ile yapar. Şoför esnafı olarak ise sizlerin bir arada toplu taşımayla ilgili mantıklı tekliflerde bulunmanız gerekir. Daha önce verdiğim demeçlerde söylediğim gibi Bodrum’un rengi diğer ilçelere göre farklı. Büyük otobüsler Bodrum’a özgü yapıya uymuyor. Biz bu teklifleri sunarken sizler de geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarıp, hangi konularda hata yaptığınızı bulup düzeltmeniz gerekir. Bodrum Yarımadası’nda toplu taşımacılık hizmetinden yararlanan vatandaşlarımızın hangi konularda şikayetleri olduğunu sizler az çok biliyorsunuz. Geçmişte yaşananları unutup yeni bir döneme girmeniz lazım. Fiyat konusuna, gece kontak kapatma saatinize, giyiminiz ve vatandaşla diyaloğunuza, orada inemezsin burada binemezsin konusuna bir çeki düzen getirmelisiniz. Sizler de bu konuları ciddi bir şekilde ele almalısınız.” şeklinde konuştu.

KENDİMİZE DE BİR ÇEKİ DÜZEN VERMELİYİZ…

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı da açıklamasında; purchase esomeprazole “Minibüs kooperatifleri, şoför esnafı ve oda olarak büyükşehrin taşımacılığına karşı değiliz. Bodrum Yarımadası’nda bulunan 17 minibüs kooperatifi yöneticileriyle bir araya geldik. Kendi içimizdeki yanlışlıkları masaya yatırdık. Vatandaşlarımızın şikayet ettikleri, ulaşımda sıkıntı yaşadıkları konuları düzeltmemiz gerektiğini konuştuk. Önümüzdeki günlerde şoför arkadaşlarımız için bir eğitim programı da başlayacak. Biz Muğla’ya teklif götüreceksek kendimize de bir çeki düzen vermeliyiz. Bodrum şoför esnafının her zaman yanında olan, desteklerini esirgemeyen Sayın Kocadon’a teşekkür ederim.” dedi.

Yorumlar

  1. Ahmet Saraçbaşı dedi ki:

    Sn. Başkanımız çok yerinde konuşmuş. Müşterinin azlığından yakınan bir şoför arkadaşa; (yanında oturuyordum) ”Şu motosikletleri görüyor musun? Türkiye’nin en pahalı dolmuş ücretinden kurtulmak için canlarından, sen de kazanabileceğin paradan oluyorsun” dedim.