Tufan Erkan Yakar, Gençlerin Sesi Olmak İçin Aday

  • 04.03.2015
  • 1.723 kez okundu

MUĞLA’NIN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI TUFAN ERKAN YAKAR AÇIKLAMASINDA, GEZİ RUHUNUN ve GENÇLERİN SESİ OLACAĞINI SÖYLEDİ…

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (33)

Bodrum’dan Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili aday adaylığı için geçtiğimiz haftalarda Ankara’ya giderek başvurusunu yapan Tufan Erkan Yakar Bodrum İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında aday adaylığını resmen açıkladı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

CHP’den Muğla Milletvekilliği için başvuru yapan en genç aday adayı olan 1987 doğumlu Tufan Erkan Yakar Bodrum İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu basın toplantısının başında kısa bir konuşma yapan Bodrum CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, “Bu günde ilçe binamızda Bodrum’dan milletvekili aday adayı olan genç bir arkadaşımız, geçmiş dönem gençlik kolu başkanı Tufan Erkan Yakar milletvekili adaylığı basın açıklamasını yapacak. Katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum, hepinize hoş geldiniz diyorum. Tufan arkadaşımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Seymen seçim süreci ile ilgili bilgilendirmede de bulunan Seymen şöyle konuştu;

“Ayın 21’inde Cumartesi günü Nurol Kültür Merkezinde sandık konulacak. Muğla’da 28 tane milletvekili aday adayı için eğilim yoklaması yapılacak. Bu dönem temennimiz Bodrum’dan bir milletvekili arkadaşımızı meclise göndeririz diye düşünüyorum. Adaylarımıza destek bekliyoruz. Bodrumlu adaylarımıza sahip çıkmanızı bekliyorum örgüt olarak. Kendisini bu yaşta milletvekilliği aday adaylığına çıkma cesaretini gösterdiği içinde tebrik ediyorum.”

Bodrum CHP İlçe Başkanı Recai Seymen ile birlikte, Kadın Kolları Başkanı Ender Taşören, Gençlik Kolları Başkanı Sami Algın, Bodrum Belediye Meclis üyeleri, BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, CHP geçmiş dönem İlçe başkanları Osman Öneş, İsmail Sever, Rezzan Karahan, CHP geçmiş dönem gençlik kolları başkanları Niyazi Atare, Emrah Kaplan ve çok sayıda partili katıldı.

Bodrum’dan milletvekilliği için aday adayı olan Dr.Kerim Cangır, Hüseyin Anıl ve Okan Özsu Tufan Erkan Yakar’ı telefon ile arayarak Bodrum dışında olduklarını bildirirken, Akın Üstündağ, Süleyman Girgin ve Necati Ocak Yakar’ın basın toplantısına katılarak destek verdiler. Daha önceki aday adaylarının açıklamasına gelmeyen ancak Tufan erkan Yakar’ın milletvekilliği açıklamasına gelerek dikkatleri üzerinde toplayan, BODTO Başkanı Mahmut Kocadon “Artık siyasette yeni yüzler görmek istiyoruz. Gençleri desteklemek için buradayız.” dedi.

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla-(2)

ÖĞRETMEN ANNE, GAZİ BABANIN OĞLU…

Öğretmen annesi Aysel Yakar ve gazi babası Sami Yakar’ı yanına alarak konuşmasına başlayan CHP Muğla Milletvekili aday adayı Tufan Erkan Yakar, heyecanlı olduğunu ifade ederek neden heyecanlı olduğunu şu ifadeleri kullanarak anlattı;

“Karşımda Şahin Beylerin, Nene Hatunların, Yörük Ali Efelerin, Boddrumlu Kahraman Ümmüşan anaların torunları var. Kuvay-i Milliye’nin ruhunu yaşatan insanların torunları var. Onun için heyecanlıyım.”

1987 yılında doğduğunu, ilkokulu ve orta okulu ve liseyi Bodrum’da okuduğunun bilgisini veren Yakar, Türkiye’deki sınav sisteminin kötü olmasından dolayı Üniversite eğitimini Bulgaristan’da tamamladığını kaydetti. Tufan Erkan Yakar konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Ülkemizdeki sınav sisteminin kötü olmasından dolayı bizde, yurt dışına gittik ve Bulgaristan Varna Teknik Üniversitesinde İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümünü okudum. Aramızda Oktay Varter ve Zeki Köylü’nün yeğeni Hüseyin Varter ile sıra arkadaşlığı yaptım. 2010 yılında okulu bitirdikten sonra o dönemki gençlik kolları başkanı Niyazi Atare bizi partiye davet etti. Durmuş Ali Öztürk’de ilçe başkanıydı. O dönemde partimize üye oldum. İlk olarak eğitimden sorumlu, gençlik kolları başkan yardımcılığı görevinde bulundum. O dönem Parti tüzüğü, parti programı ve bir çok konuda eğitim çalışmalarımız oldu. Daha sonra gençlik kolları kurultayının bütün Türkiye’de açıklanması ile beraber, Bodrum’da da kongre süreci başladı ve bende aday oldum. Uzun bir süreden sonra ilk defa seçimle gelen gençlik kolları başkanı oldum.”

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (34)

TÜRKİYE’NİN EN ÇALIŞKAN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI SEÇİLDİ…

Gençlik Kolları başkanlığı döneminde çok faal çalışmaları olduğunu ve Genel Merkez tarafından da takdirle karşılanarak CHP PM ve MYK tarafından Türkiye’nin en çalışkan Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetimi seçildiklerini söyleyen Tufan Erkan Yakar neden aday olduğunu şu sözler ile dile getirdi;

“Türkiye’de genç istihdam sorunu var. Bizde gençliğin içinden geldiğimiz için çok iyi biliyoruz. Maalesef genç arkadaşlarımız üniversiteden mezun oluyor ama okuduğu bölümü iş hayatına yansıtamıyor. Onların sesi olmak için aday oldum. Atanamayan genç öğretmenlerimizin sesi olmak için aday oldum. Ekonomi okuduğum için genç istihdam ile ilgili projeler ve çözüm önerileri üretebileceğimi düşünüyorum. İkinci bir nedenim; öğretmen bir anne ve gazi bir babanın oğluyum. Gazilerimiz ne yazık ki ülkemizde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Ellerinde sadece bedava ulaşım sağlayabilecekleri bir kart dışında hiçbir hakları yok. Oysa yurtdışında bu insanlar el üstünde tutuluyor, adeta kahraman ilan ediliyor. Gazilerimizin sesi olmak onların sosyal haklarını bir adım öteye taşımak için aday oldum. Eğer gidersem meclise gazilerinde sesi olacağım.”

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (39)

İMECE USULÜ KAMPANYA DÜZENLEDİK…

CHP Muğla Milletvekili aday adayı Yakar aday adaylık sürecinin maliyetli bir iş olduğuna dikkat çekerek oldukça önemli bir konuya da açıklık getirdi. Yakar aday adaylık kampanyasının masraflarını nasıl karşıladığını şöyle anlattı;

“Bu işler biraz maliyetli işler. Hepiniz biliyorsunuz. Bunun için bir bütçe gerekiyor. Bu anlamda bizde halkçı, devrimci bir ruhla bir kumbara, bir havuz oluşturduk. Bu anlamda ağabeylerimiz, emekçi kardeşlerimiz, aylıklarını, haftalıklarını veriyorlar. Bu kampanya ile ilgili destek veriyorlar. Bu yönde gidiyoruz. Kimse yanlış bir şey düşünmesin, arkamızda Saroz falan yok. Bu anlamda o ağabeylerimize ve kardeşlerimize de teşekkür ediyorum.”

Bu açıklamasının ardından Yakar’ın açıklamasına gelenler tarafından coşku ile alkışlandı.

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (4)

YURTDIŞINDA DİPLOMASİ TECRÜBESİ KAZANDIM…

İngilizce, Almanca ve Bulgarca bilen Tufan Erkan Yakar Bulgaristan’da yaptığı eğitimi sırasında Atatürkçü Düşünce Derneği başkanlığı yaptığının bilgisi verirken, yabancı bir ülkede böyle bir çalışma içinde olmanın zorluklarını da dile getirirken diplomasi tecrübesi de kazandığını da sözlerine ekledi.

Yakar Gezi olaylarında babasının kalpağını taktığı için yargılandığını ifade ederek şöyle konuştu; “Gezi olayları yaşanmıştı ülkemizde biliyorsunuz. Bu gezi direnişi aslında hükümete ve muhalefete yapılmış bir protestoydu. Bu protestoyu bizde burada yasal hakkımızı kullanarak yaptık. Hakkımızda davalar açıldı. Benim suçlandığım şey, o zaman gezi direnişine babamın kalpağı ile katılmıştım, iddianamedekini aynısını söylüyorum; Başında kalpak olan Tufan Erkan Yakar isimli şahıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözde ruhunu, oradaki kalabalığa yansıtıp, oradaki kalabalığı polise karşı kışkırttı. Şeklinde bir suçlamayı görünce güldük. Neden? Sözde Atatürk ruhu denilerek Atatürk’ün ruhu ile alay ediliyor. Kalpak suç unsuru sayılıyor. Mahkeme heyetine çıktım, başkanım da şahittir, sert bir savunma yaptık. Sizleri tanımıyorum dedim. Sizler Tayyip Erdoğanların hakimleri ve savcılarısınız dedim. Sizler Amerika’nın hakim ve savcılarısınız dedim. Sözde Atatürk ruhu diye bir şey yoktur, bu aşağılamaktır. Eğer bu suç sayılıyorsa ben bu suçu işlemeye devam edeceğim ve Atatürk’ün ruhunu da her yerde taşıyacağım dedim.”

Katılımcılar tarafından alkışlanan Tufan Erkan Yakar bu kadar sert bir savunmanın karşısında ceza alacaklarını beklerken beraat ettiğini söyledi. Davaların devam ettiğine dikkat çeken Yakar Gezi ruhunun da sesi olmak için aday olduğunu kaydetti.

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (2)

MUĞLA’NIN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYORUM…

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Tufan Erkan Yakar konuşmasının sonunda şu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Ben genç bir kardeşiniz evladınız olarak, Muğla Milletvekilliğinin yanında, Muğla’nın en genç milletvekili olmaya talibim. Hepinizin de desteklerini bekliyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.”

Açıklamanın ardından diğer CHP aday Adayları başta ailesi, CHP’li gençler ve katılımcılar ile birlikte fotoğraf çektirirken Yakar’ın annesi ve partili kadınlar tarafından birlikte yapılan su böreği katılımcılara dağıtıldı. Nuran Yüksel’de Yakar’ın konuşmasının ardından çok duygulandığını ve gençlerin desteklenmesi gerektiğini ifade ederek, Ahmet Arif’in bir şiirini okudu. Boynunda her zaman taktığı kırmızı atkısı ile birlikte Bodrumspor atkısını da takan Yakar, Beşiktaş Çarşı grubu ile fotoğraf çekerek onlarında desteği aldı.

Ve bir kadın daha öldürüldü
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Kadın Kolu Başkanı Umut Özdoğan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden bir yıl...
NORMALE DÖNÜŞ GECİKMEMELİ /Can Pulak Bodrum Gündem yazıları…
Yetti artık, insanları evlerde kapalı tutarak koronadan çok daha ciddi ve fazla hastalıklara sebep olacağız… Şimdiye kadar alınan önlemler iyiydi,sonuçları...
İTTİFAKLAR VE ÇÖZÜM / Cevat Öneş Bodrum Gündem Yazıları…
Kovit-19 pandemi süreci, insan-yaşam-doğa bütünlüğünün hayati önemini göstermekte. Çözülememiş temel meselelerde, yeniden düşünme-tartışma-sorgulama gibi yapıcı-inşa edici sonuçlar çıkarılabilecek, şartları da...
Bodrum Kaymakamı ve Bodrum Belediye Başkanı Karşı Karşıya Geldi (YORUMLU HABER)
Habertürk Gazetesi Yazarı Muharrem Sarıkaya’nın köşesinde yazdığı yazı Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı  karşı karşıya getirdi....
Milas’ın sevilen Esnafı Adil Çamlı Bayram Günü İntihar Etti
Milas’ın sevilen Esnaflarından 68 yaşındaki Adil Çamlı bayram günü intihar etmesi sevenlerini şoke etti. Milas Adalılar Kebap Salonunun sevilen ustası Adil...
CAN ve AYLİN’DEN MÜZİK ŞÖLENİ Bodrum Gündem Canlı
Bodrum Eğlence Dünyasının mütevazi sanatçıları CAN ve AYLİN şeker bayramının ikinci gününde Bodrum Gündem’den yaptıkları canlı yayında sevenleri ile buluştu....
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Bayram Özel Yayını
   Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, baba ocağında bayramlaşırken gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem Bodrum Belediye Başkanı...
İnsanca Yaşayabilme Sanatı  NURAN YÜKSEL BG YAZILARI
Yükseğe çıkan veya fazlaca gelire sahip olan kişilerin etrafındaki yalakalar yüzünden egolar şişiyor. Bu yüzden kendini kendisinden üstün buluyor ve...
Günlerdir Susuzluk Çekiyoruz Lütfen Çözüm Bulun VİDEO HABER
Bodrum’un Konacık Mahallesi  Ali Eser Sokak sakinleri yaşadıkları susuzluk nedeniyle isyanda. Çiçek Bozoğlu/ Bodrum Gündem Konacık Mahallesi  Ali Eser Sokak...
Yerel Sanatçı Bodrum Bülbülü MUSTAFA ERGENE ve Ud Üstadı ŞERİF ÖZER Canlı Yayında
Bayramın birinci günü saat 20:30’da kimselere söz vermeyin! Yerel sanatçımız Bodrum Bülbülü MUSTAFA ERGENE ve Ud Üstadı ŞERİF ÖZER BODRUM...
Türkan Saylan “19 Mayıs”larda – Hatice Yücel Bodrum Gündem yazıları
19 Mayıs 1919. Mustafa Kemal’in “Bu gün benim doğum günüm” dediği gün. İç ve dış düşmanlara karşı İstanbul’dan Anadoluya geçerek...
Oda Boro, eşi Sadun Boro’nun yanıbaşında toprağa verildi
21 Mayıs 2020 günü yaşama veda eden Oda Bora, eşi Sadun Boro’nun yanıbaşında toprağa verildi.  Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem Uzun zamandır...
Bodrum AKTUR A.Ş. Yaz Dönemi İçin Çok Ciddi Önlemler Aldı
COVID-19 Salgını nedeni ile tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da işletmeler misafirlerinin sağlıklı bir tatil yapabilmeleri için gerekli önlemleri almaya...
Bodrum Gürece’de Yangın (Yangından Görüntüler)
Mumcular’da meydana gelen orman yangının hemen ertesi günü Bodrum Gürece’de otluk ve makilik alanda, sigara izmaritinin otların üzerine atılaması ile...
Üniversite Sınavına Girecekler İçin Başarı Taktikleri
Üniversite sınavlarına son bir ay kaldı. Korona süreci nedeniyle sınav tarihi konusundaki değişikliklerden etkilenen gençler nasıl bir strateji geliştirebilirler diye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ