enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Tufan Erkan Yakar, Gençlerin Sesi Olmak İçin Aday

04.03.2015
0
A+
A-

MUĞLA’NIN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI TUFAN ERKAN YAKAR AÇIKLAMASINDA, GEZİ RUHUNUN ve GENÇLERİN SESİ OLACAĞINI SÖYLEDİ…

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (33)

Bodrum’dan Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili aday adaylığı için geçtiğimiz haftalarda Ankara’ya giderek başvurusunu yapan Tufan Erkan Yakar Bodrum İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında aday adaylığını resmen açıkladı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

CHP’den Muğla Milletvekilliği için başvuru yapan en genç aday adayı olan 1987 doğumlu Tufan Erkan Yakar Bodrum İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu basın toplantısının başında kısa bir konuşma yapan Bodrum CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, “Bu günde ilçe binamızda Bodrum’dan milletvekili aday adayı olan genç bir arkadaşımız, geçmiş dönem gençlik kolu başkanı Tufan Erkan Yakar milletvekili adaylığı basın açıklamasını yapacak. Katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum, hepinize hoş geldiniz diyorum. Tufan arkadaşımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Seymen seçim süreci ile ilgili bilgilendirmede de bulunan Seymen şöyle konuştu;

“Ayın 21’inde Cumartesi günü Nurol Kültür Merkezinde sandık konulacak. Muğla’da 28 tane milletvekili aday adayı için eğilim yoklaması yapılacak. Bu dönem temennimiz Bodrum’dan bir milletvekili arkadaşımızı meclise göndeririz diye düşünüyorum. Adaylarımıza destek bekliyoruz. Bodrumlu adaylarımıza sahip çıkmanızı bekliyorum örgüt olarak. Kendisini bu yaşta milletvekilliği aday adaylığına çıkma cesaretini gösterdiği içinde tebrik ediyorum.”

Bodrum CHP İlçe Başkanı Recai Seymen ile birlikte, Kadın Kolları Başkanı Ender Taşören, Gençlik Kolları Başkanı Sami Algın, Bodrum Belediye Meclis üyeleri, BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, CHP geçmiş dönem İlçe başkanları Osman Öneş, İsmail Sever, Rezzan Karahan, CHP geçmiş dönem gençlik kolları başkanları Niyazi Atare, Emrah Kaplan ve çok sayıda partili katıldı.

Bodrum’dan milletvekilliği için aday adayı olan Dr.Kerim Cangır, Hüseyin Anıl ve Okan Özsu Tufan Erkan Yakar’ı telefon ile arayarak Bodrum dışında olduklarını bildirirken, Akın Üstündağ, Süleyman Girgin ve Necati Ocak Yakar’ın basın toplantısına katılarak destek verdiler. Daha önceki aday adaylarının açıklamasına gelmeyen ancak Tufan erkan Yakar’ın milletvekilliği açıklamasına gelerek dikkatleri üzerinde toplayan, BODTO Başkanı Mahmut Kocadon “Artık siyasette yeni yüzler görmek istiyoruz. Gençleri desteklemek için buradayız.” dedi.

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla-(2)

ÖĞRETMEN ANNE, GAZİ BABANIN OĞLU…

Öğretmen annesi Aysel Yakar ve gazi babası Sami Yakar’ı yanına alarak konuşmasına başlayan CHP Muğla Milletvekili aday adayı Tufan Erkan Yakar, heyecanlı olduğunu ifade ederek neden heyecanlı olduğunu şu ifadeleri kullanarak anlattı;

“Karşımda Şahin Beylerin, Nene Hatunların, Yörük Ali Efelerin, Boddrumlu Kahraman Ümmüşan anaların torunları var. Kuvay-i Milliye’nin ruhunu yaşatan insanların torunları var. Onun için heyecanlıyım.”

1987 yılında doğduğunu, ilkokulu ve orta okulu ve liseyi Bodrum’da okuduğunun bilgisini veren Yakar, Türkiye’deki sınav sisteminin kötü olmasından dolayı Üniversite eğitimini Bulgaristan’da tamamladığını kaydetti. Tufan Erkan Yakar konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Ülkemizdeki sınav sisteminin kötü olmasından dolayı bizde, yurt dışına gittik ve Bulgaristan Varna Teknik Üniversitesinde İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümünü okudum. Aramızda Oktay Varter ve Zeki Köylü’nün yeğeni Hüseyin Varter ile sıra arkadaşlığı yaptım. 2010 yılında okulu bitirdikten sonra o dönemki gençlik kolları başkanı Niyazi Atare bizi partiye davet etti. Durmuş Ali Öztürk’de ilçe başkanıydı. O dönemde partimize üye oldum. İlk olarak eğitimden sorumlu, gençlik kolları başkan yardımcılığı görevinde bulundum. O dönem Parti tüzüğü, parti programı ve bir çok konuda eğitim çalışmalarımız oldu. Daha sonra gençlik kolları kurultayının bütün Türkiye’de açıklanması ile beraber, Bodrum’da da kongre süreci başladı ve bende aday oldum. Uzun bir süreden sonra ilk defa seçimle gelen gençlik kolları başkanı oldum.”

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (34)

TÜRKİYE’NİN EN ÇALIŞKAN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI SEÇİLDİ…

Gençlik Kolları başkanlığı döneminde çok faal çalışmaları olduğunu ve Genel Merkez tarafından da takdirle karşılanarak CHP PM ve MYK tarafından Türkiye’nin en çalışkan Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetimi seçildiklerini söyleyen Tufan Erkan Yakar neden aday olduğunu şu sözler ile dile getirdi;

“Türkiye’de genç istihdam sorunu var. Bizde gençliğin içinden geldiğimiz için çok iyi biliyoruz. Maalesef genç arkadaşlarımız üniversiteden mezun oluyor ama okuduğu bölümü iş hayatına yansıtamıyor. Onların sesi olmak için aday oldum. Atanamayan genç öğretmenlerimizin sesi olmak için aday oldum. Ekonomi okuduğum için genç istihdam ile ilgili projeler ve çözüm önerileri üretebileceğimi düşünüyorum. İkinci bir nedenim; öğretmen bir anne ve gazi bir babanın oğluyum. Gazilerimiz ne yazık ki ülkemizde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Ellerinde sadece bedava ulaşım sağlayabilecekleri bir kart dışında hiçbir hakları yok. Oysa yurtdışında bu insanlar el üstünde tutuluyor, adeta kahraman ilan ediliyor. Gazilerimizin sesi olmak onların sosyal haklarını bir adım öteye taşımak için aday oldum. Eğer gidersem meclise gazilerinde sesi olacağım.”

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (39)

İMECE USULÜ KAMPANYA DÜZENLEDİK…

CHP Muğla Milletvekili aday adayı Yakar aday adaylık sürecinin maliyetli bir iş olduğuna dikkat çekerek oldukça önemli bir konuya da açıklık getirdi. Yakar aday adaylık kampanyasının masraflarını nasıl karşıladığını şöyle anlattı;

“Bu işler biraz maliyetli işler. Hepiniz biliyorsunuz. Bunun için bir bütçe gerekiyor. Bu anlamda bizde halkçı, devrimci bir ruhla bir kumbara, bir havuz oluşturduk. Bu anlamda ağabeylerimiz, emekçi kardeşlerimiz, aylıklarını, haftalıklarını veriyorlar. Bu kampanya ile ilgili destek veriyorlar. Bu yönde gidiyoruz. Kimse yanlış bir şey düşünmesin, arkamızda Saroz falan yok. Bu anlamda o ağabeylerimize ve kardeşlerimize de teşekkür ediyorum.”

Bu açıklamasının ardından Yakar’ın açıklamasına gelenler tarafından coşku ile alkışlandı.

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (4)

YURTDIŞINDA DİPLOMASİ TECRÜBESİ KAZANDIM…

İngilizce, Almanca ve Bulgarca bilen Tufan Erkan Yakar Bulgaristan’da yaptığı eğitimi sırasında Atatürkçü Düşünce Derneği başkanlığı yaptığının bilgisi verirken, yabancı bir ülkede böyle bir çalışma içinde olmanın zorluklarını da dile getirirken diplomasi tecrübesi de kazandığını da sözlerine ekledi.

Yakar Gezi olaylarında babasının kalpağını taktığı için yargılandığını ifade ederek şöyle konuştu; “Gezi olayları yaşanmıştı ülkemizde biliyorsunuz. Bu gezi direnişi aslında hükümete ve muhalefete yapılmış bir protestoydu. Bu protestoyu bizde burada yasal hakkımızı kullanarak yaptık. Hakkımızda davalar açıldı. Benim suçlandığım şey, o zaman gezi direnişine babamın kalpağı ile katılmıştım, iddianamedekini aynısını söylüyorum; Başında kalpak olan Tufan Erkan Yakar isimli şahıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözde ruhunu, oradaki kalabalığa yansıtıp, oradaki kalabalığı polise karşı kışkırttı. Şeklinde bir suçlamayı görünce güldük. Neden? Sözde Atatürk ruhu denilerek Atatürk’ün ruhu ile alay ediliyor. Kalpak suç unsuru sayılıyor. Mahkeme heyetine çıktım, başkanım da şahittir, sert bir savunma yaptık. Sizleri tanımıyorum dedim. Sizler Tayyip Erdoğanların hakimleri ve savcılarısınız dedim. Sizler Amerika’nın hakim ve savcılarısınız dedim. Sözde Atatürk ruhu diye bir şey yoktur, bu aşağılamaktır. Eğer bu suç sayılıyorsa ben bu suçu işlemeye devam edeceğim ve Atatürk’ün ruhunu da her yerde taşıyacağım dedim.”

Katılımcılar tarafından alkışlanan Tufan Erkan Yakar bu kadar sert bir savunmanın karşısında ceza alacaklarını beklerken beraat ettiğini söyledi. Davaların devam ettiğine dikkat çeken Yakar Gezi ruhunun da sesi olmak için aday olduğunu kaydetti.

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (2)

MUĞLA’NIN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYORUM…

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Tufan Erkan Yakar konuşmasının sonunda şu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Ben genç bir kardeşiniz evladınız olarak, Muğla Milletvekilliğinin yanında, Muğla’nın en genç milletvekili olmaya talibim. Hepinizin de desteklerini bekliyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.”

Açıklamanın ardından diğer CHP aday Adayları başta ailesi, CHP’li gençler ve katılımcılar ile birlikte fotoğraf çektirirken Yakar’ın annesi ve partili kadınlar tarafından birlikte yapılan su böreği katılımcılara dağıtıldı. Nuran Yüksel’de Yakar’ın konuşmasının ardından çok duygulandığını ve gençlerin desteklenmesi gerektiğini ifade ederek, Ahmet Arif’in bir şiirini okudu. Boynunda her zaman taktığı kırmızı atkısı ile birlikte Bodrumspor atkısını da takan Yakar, Beşiktaş Çarşı grubu ile fotoğraf çekerek onlarında desteği aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.