Tufan Erkan Yakar, Gençlerin Sesi Olmak İçin Aday

  • 04.03.2015
  • 1.815 kez okundu

MUĞLA’NIN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI TUFAN ERKAN YAKAR AÇIKLAMASINDA, GEZİ RUHUNUN ve GENÇLERİN SESİ OLACAĞINI SÖYLEDİ…

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (33)

Bodrum’dan Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili aday adaylığı için geçtiğimiz haftalarda Ankara’ya giderek başvurusunu yapan Tufan Erkan Yakar Bodrum İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında aday adaylığını resmen açıkladı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

CHP’den Muğla Milletvekilliği için başvuru yapan en genç aday adayı olan 1987 doğumlu Tufan Erkan Yakar Bodrum İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu basın toplantısının başında kısa bir konuşma yapan Bodrum CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, “Bu günde ilçe binamızda Bodrum’dan milletvekili aday adayı olan genç bir arkadaşımız, geçmiş dönem gençlik kolu başkanı Tufan Erkan Yakar milletvekili adaylığı basın açıklamasını yapacak. Katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum, hepinize hoş geldiniz diyorum. Tufan arkadaşımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Seymen seçim süreci ile ilgili bilgilendirmede de bulunan Seymen şöyle konuştu;

“Ayın 21’inde Cumartesi günü Nurol Kültür Merkezinde sandık konulacak. Muğla’da 28 tane milletvekili aday adayı için eğilim yoklaması yapılacak. Bu dönem temennimiz Bodrum’dan bir milletvekili arkadaşımızı meclise göndeririz diye düşünüyorum. Adaylarımıza destek bekliyoruz. Bodrumlu adaylarımıza sahip çıkmanızı bekliyorum örgüt olarak. Kendisini bu yaşta milletvekilliği aday adaylığına çıkma cesaretini gösterdiği içinde tebrik ediyorum.”

Bodrum CHP İlçe Başkanı Recai Seymen ile birlikte, Kadın Kolları Başkanı Ender Taşören, Gençlik Kolları Başkanı Sami Algın, Bodrum Belediye Meclis üyeleri, BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, CHP geçmiş dönem İlçe başkanları Osman Öneş, İsmail Sever, Rezzan Karahan, CHP geçmiş dönem gençlik kolları başkanları Niyazi Atare, Emrah Kaplan ve çok sayıda partili katıldı.

Bodrum’dan milletvekilliği için aday adayı olan Dr.Kerim Cangır, Hüseyin Anıl ve Okan Özsu Tufan Erkan Yakar’ı telefon ile arayarak Bodrum dışında olduklarını bildirirken, Akın Üstündağ, Süleyman Girgin ve Necati Ocak Yakar’ın basın toplantısına katılarak destek verdiler. Daha önceki aday adaylarının açıklamasına gelmeyen ancak Tufan erkan Yakar’ın milletvekilliği açıklamasına gelerek dikkatleri üzerinde toplayan, BODTO Başkanı Mahmut Kocadon “Artık siyasette yeni yüzler görmek istiyoruz. Gençleri desteklemek için buradayız.” dedi.

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla-(2)

ÖĞRETMEN ANNE, GAZİ BABANIN OĞLU…

Öğretmen annesi Aysel Yakar ve gazi babası Sami Yakar’ı yanına alarak konuşmasına başlayan CHP Muğla Milletvekili aday adayı Tufan Erkan Yakar, heyecanlı olduğunu ifade ederek neden heyecanlı olduğunu şu ifadeleri kullanarak anlattı;

“Karşımda Şahin Beylerin, Nene Hatunların, Yörük Ali Efelerin, Boddrumlu Kahraman Ümmüşan anaların torunları var. Kuvay-i Milliye’nin ruhunu yaşatan insanların torunları var. Onun için heyecanlıyım.”

1987 yılında doğduğunu, ilkokulu ve orta okulu ve liseyi Bodrum’da okuduğunun bilgisini veren Yakar, Türkiye’deki sınav sisteminin kötü olmasından dolayı Üniversite eğitimini Bulgaristan’da tamamladığını kaydetti. Tufan Erkan Yakar konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Ülkemizdeki sınav sisteminin kötü olmasından dolayı bizde, yurt dışına gittik ve Bulgaristan Varna Teknik Üniversitesinde İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümünü okudum. Aramızda Oktay Varter ve Zeki Köylü’nün yeğeni Hüseyin Varter ile sıra arkadaşlığı yaptım. 2010 yılında okulu bitirdikten sonra o dönemki gençlik kolları başkanı Niyazi Atare bizi partiye davet etti. Durmuş Ali Öztürk’de ilçe başkanıydı. O dönemde partimize üye oldum. İlk olarak eğitimden sorumlu, gençlik kolları başkan yardımcılığı görevinde bulundum. O dönem Parti tüzüğü, parti programı ve bir çok konuda eğitim çalışmalarımız oldu. Daha sonra gençlik kolları kurultayının bütün Türkiye’de açıklanması ile beraber, Bodrum’da da kongre süreci başladı ve bende aday oldum. Uzun bir süreden sonra ilk defa seçimle gelen gençlik kolları başkanı oldum.”

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (34)

TÜRKİYE’NİN EN ÇALIŞKAN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI SEÇİLDİ…

Gençlik Kolları başkanlığı döneminde çok faal çalışmaları olduğunu ve Genel Merkez tarafından da takdirle karşılanarak CHP PM ve MYK tarafından Türkiye’nin en çalışkan Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetimi seçildiklerini söyleyen Tufan Erkan Yakar neden aday olduğunu şu sözler ile dile getirdi;

“Türkiye’de genç istihdam sorunu var. Bizde gençliğin içinden geldiğimiz için çok iyi biliyoruz. Maalesef genç arkadaşlarımız üniversiteden mezun oluyor ama okuduğu bölümü iş hayatına yansıtamıyor. Onların sesi olmak için aday oldum. Atanamayan genç öğretmenlerimizin sesi olmak için aday oldum. Ekonomi okuduğum için genç istihdam ile ilgili projeler ve çözüm önerileri üretebileceğimi düşünüyorum. İkinci bir nedenim; öğretmen bir anne ve gazi bir babanın oğluyum. Gazilerimiz ne yazık ki ülkemizde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Ellerinde sadece bedava ulaşım sağlayabilecekleri bir kart dışında hiçbir hakları yok. Oysa yurtdışında bu insanlar el üstünde tutuluyor, adeta kahraman ilan ediliyor. Gazilerimizin sesi olmak onların sosyal haklarını bir adım öteye taşımak için aday oldum. Eğer gidersem meclise gazilerinde sesi olacağım.”

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (39)

İMECE USULÜ KAMPANYA DÜZENLEDİK…

CHP Muğla Milletvekili aday adayı Yakar aday adaylık sürecinin maliyetli bir iş olduğuna dikkat çekerek oldukça önemli bir konuya da açıklık getirdi. Yakar aday adaylık kampanyasının masraflarını nasıl karşıladığını şöyle anlattı;

“Bu işler biraz maliyetli işler. Hepiniz biliyorsunuz. Bunun için bir bütçe gerekiyor. Bu anlamda bizde halkçı, devrimci bir ruhla bir kumbara, bir havuz oluşturduk. Bu anlamda ağabeylerimiz, emekçi kardeşlerimiz, aylıklarını, haftalıklarını veriyorlar. Bu kampanya ile ilgili destek veriyorlar. Bu yönde gidiyoruz. Kimse yanlış bir şey düşünmesin, arkamızda Saroz falan yok. Bu anlamda o ağabeylerimize ve kardeşlerimize de teşekkür ediyorum.”

Bu açıklamasının ardından Yakar’ın açıklamasına gelenler tarafından coşku ile alkışlandı.

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (4)

YURTDIŞINDA DİPLOMASİ TECRÜBESİ KAZANDIM…

İngilizce, Almanca ve Bulgarca bilen Tufan Erkan Yakar Bulgaristan’da yaptığı eğitimi sırasında Atatürkçü Düşünce Derneği başkanlığı yaptığının bilgisi verirken, yabancı bir ülkede böyle bir çalışma içinde olmanın zorluklarını da dile getirirken diplomasi tecrübesi de kazandığını da sözlerine ekledi.

Yakar Gezi olaylarında babasının kalpağını taktığı için yargılandığını ifade ederek şöyle konuştu; “Gezi olayları yaşanmıştı ülkemizde biliyorsunuz. Bu gezi direnişi aslında hükümete ve muhalefete yapılmış bir protestoydu. Bu protestoyu bizde burada yasal hakkımızı kullanarak yaptık. Hakkımızda davalar açıldı. Benim suçlandığım şey, o zaman gezi direnişine babamın kalpağı ile katılmıştım, iddianamedekini aynısını söylüyorum; Başında kalpak olan Tufan Erkan Yakar isimli şahıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözde ruhunu, oradaki kalabalığa yansıtıp, oradaki kalabalığı polise karşı kışkırttı. Şeklinde bir suçlamayı görünce güldük. Neden? Sözde Atatürk ruhu denilerek Atatürk’ün ruhu ile alay ediliyor. Kalpak suç unsuru sayılıyor. Mahkeme heyetine çıktım, başkanım da şahittir, sert bir savunma yaptık. Sizleri tanımıyorum dedim. Sizler Tayyip Erdoğanların hakimleri ve savcılarısınız dedim. Sizler Amerika’nın hakim ve savcılarısınız dedim. Sözde Atatürk ruhu diye bir şey yoktur, bu aşağılamaktır. Eğer bu suç sayılıyorsa ben bu suçu işlemeye devam edeceğim ve Atatürk’ün ruhunu da her yerde taşıyacağım dedim.”

Katılımcılar tarafından alkışlanan Tufan Erkan Yakar bu kadar sert bir savunmanın karşısında ceza alacaklarını beklerken beraat ettiğini söyledi. Davaların devam ettiğine dikkat çeken Yakar Gezi ruhunun da sesi olmak için aday olduğunu kaydetti.

tufan_erkan_yakar_chp_milletvekil_aday_açıklama_bodrum_muğla (2)

MUĞLA’NIN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYORUM…

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Tufan Erkan Yakar konuşmasının sonunda şu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Ben genç bir kardeşiniz evladınız olarak, Muğla Milletvekilliğinin yanında, Muğla’nın en genç milletvekili olmaya talibim. Hepinizin de desteklerini bekliyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.”

Açıklamanın ardından diğer CHP aday Adayları başta ailesi, CHP’li gençler ve katılımcılar ile birlikte fotoğraf çektirirken Yakar’ın annesi ve partili kadınlar tarafından birlikte yapılan su böreği katılımcılara dağıtıldı. Nuran Yüksel’de Yakar’ın konuşmasının ardından çok duygulandığını ve gençlerin desteklenmesi gerektiğini ifade ederek, Ahmet Arif’in bir şiirini okudu. Boynunda her zaman taktığı kırmızı atkısı ile birlikte Bodrumspor atkısını da takan Yakar, Beşiktaş Çarşı grubu ile fotoğraf çekerek onlarında desteği aldı.

Türkiye’de Siyaset Ve Savrulmanın Yönü – Cevat Öneş Bodrum Gündem yazıları…
Cumhuriyet’imizin, Bağımsızlık ve Kurtuluşun, 97 nci yıl dönümünü kutluyoruz. Milli Bayramlarımıza getirilmek istenilen yasaklar ve kısıtlamalara rağmen, ortaya çıkabilen münferit...
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhuriyet’in 97’nci kuruluş yıldönümünü kutladığı mesajında şunları...
Kıyı Temizliğine Ünlü İsimlerden Destek
Bodrum Belediyesi’nin “Bodrum’da Doğa Kazanacak” sloganıyla başlattığı uzun soluklu çevre temizliği kampanyası, ünlü isimlerin de desteğiyle devam ediyor. Ekiplerin, “MisGibi1Bodrum”...
Atatürk’ün Bankta Oturan İlk Heykeli  Bodrum Belediye Meydanında
Bodrum Belediyesi, Cumhuriyetin Kuruluşunun 97. yılı dolayısıyla vatandaşlara bir sürpriz hazırladı. Ulu Önder Atatürk’ün bankta oturan heykeli, Bodrum Belediye Meydanı’nda...
97.Yılda Cumhuriyet Özlemi – Hatice Yücel yazıları…
Tarih 29 Ekim 1998… Cumhuriyetin 75. Yılı. Bu yıl dönümünde, farklı bir etkinlik yapmalıyız. Elimde, daha önceden hazırlanmış bir “Sözlü...
Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Cumhuriyetimizin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin 97. Yıldönümünü milli birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz....
Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı Cumhuriyet Bayramı İçin Özel Klip Hazırladı
Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. Yılı münasebetiyle parti yönetim kurlu üyelerinin de içinde yer...
Bodrum’un Yerel-Ulusal Markası Allkaria.com Kapılarını Açıyor
Uzun bir süredir alt yapısı için hazırlıklarını sürdüren Bodrum’un Yerel-Ulusal Markası allkaria.com çok özel bir günde Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü...
Gazeteciler yıpranıyor, basın kartı şartı kaldırılsın
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti,  gazetecilerin beş yıl erken emekli olmasını sağlayan yıpranma payını alabilmesi için iktidarın getirdiği “basın kartı şartı”nın kaldırılması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor....
Nail Güreli’yi sevgi ve özlemle anıyoruz
  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu yayınladığı mesajda “Ölene dek yazmayı, gazetecilerin haklarını savunmayı bırakmayan önceki başkanlarımızdan Nail Güreli’yi sevgi...
Coronavirüs Paradoksu – Ronald Karel Bodrum Gündem Yazıları…
Kuzey yarımkürede sonbaharın ortasına geldiğimiz bu dönemde hemen hemen bütün ülkelerde vaka sayıları ve ölümler büyük bir yükselişe geçtiler. Birkaç...
Bodrum’da “Cumhuriyet Ve Hayat Sohbetleri”
Bodrum Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en kıymetli mirası olan Cumhuriyetin 97’nci yıl dönümünü, ünlü isimlerin de konuk olacağı...
Eğitimde Türkiye Markası Gururu Uğur Okulları
İstanbul Eğitim Zirvesi’nde kapsamında verilen Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri’nde Eğitimde Türkiye Markası Ödülü’nün sahibi Uğur Okulları oldu. Ödülü alan Uğur...
Bodrum Kalesinde 1 Tonluk Çuval Havada Yırtıldı 1’i Ağır 2 Yaralı Var
UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Bodrum kalesinde devam eden restorasyon çalışmaları sırasında içinde çakıl taşlarının yer aldığı vincin...
Bodrum’u Yönetenler Türkiye Kızılay Derneği Üyesi Oldu
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, siyasi parti başkanları ve diğer oda başkanları ile birlikte Türkiye Kızılay Derneği’ne üye oldu. Bodrum...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ