enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Göcek İhalesinin İptali İçin Bodrum’dan Destek

Göcek İhalesinin İptali İçin Bodrum’dan Destek
27.03.2015
0
A+
A-

Göcekteki Koyların Betonlaşmaması İçin Baın Açıklaması Yapan Mavi Yol Usuluk Koyunu Örnek Gösterdi…

Göcek-İhalesinin-İptali-İçin-Bodrum’dan-Destek

Natrexone Buy

Mavi Yol Girişimi Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Göcek koylarının 29 yıllığına ihale edilmesine tepkiler sürerken, Bodrum Mavi Yol Girişimi de Trafo’da yaptığı basın açıklaması ile Göcek’te yapılan ihaleyi protesto etti.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Daha önceden 2-3 yıllığına işletmeye verilen koyların şimdi 29 yıllığına kiralanmak istenmesi ve iskele yapılma izninin de verilmesini kapsayan ihaleyi protesto eden Mavi Yol Girişimi üyeleri bunun bir başlangıç olduğunu ifade etti. Mavi Yol Girişimi kolaylaştırıcılarından Filiz Dizdar Bodrum Mavi Yol Girişiminden ihaleye çıkan Göcek koylarına selam olsun diyerek başladığı konuşmasında ellerindeki Usuluk’ta yapılan otelin ve bölgenin fotoğrafları göstererek şu ifadelere yer verdi; “Bu fotoğraflar kesin olarak kanıtıdır ki Göcek Koyları da bunun gibi olacak, Usuluk’a dönecek. Usuluk olmasın diyoruz. Ne Göcek, koyları ne Gökova koyları bu hale dönmesin. Bütün koylar bundan sonra el ele birlikte mücadele edilecek. Bütün havuzlu villalar, betonlar, kır evleri adı altında yapılan işler bunlar.”

Fotoğrafların herşeyi gösterdiğini ifade eden Mavi Yol Girişimi Üyelerinden Rüşt Tezcan ise Göcek koylarının aslında bir başlangıç olduğuna dikkat çekerek şu görüşlere yer verdi;

“Göcek koyları aslında bir başlangıç. Özelleştirilecek, satılacak yeni yerler gerekiyor. Bu yerler azaldı, bitti. Şimdi kıyılarımızı ve koylarımızı pazarlamaya, satmaya başladılar. Buraları bir başlangıç, bunun arkasından Hisarönü gelecek, Gökovanın bakir koyları gelecek ve 3-5 yıl içinde, çok kısa bir zaman içinde göreceğiz ki her cheap Fluconazole yer yoğun bir yapılaşma ile dolmuş olacak. Nasıl köylülerimiz denize girecek yer bulamıyorsa, teknesi ile gelecek olanlarda denize giremeyecekler.”

Mavi Yol Girişimi kolaylaştırıcısı Filiz Dizdar Usuluk’ta yapılanları örnek göstererek süreç ile ilgili bilgi verdi. Dizdar şöyle konuştu; buy Accutane online “Usuluk bu hale geldikten sonra, Muğla Mimarlar Odası dava açtı. Davalar sonunda buranın ÇED’i iptal edildi. Ruhsatı iptal edildi. Planları iptal edildi. Şu anda burası kaçak durumda ve yıkılması gerekiyor. Bütün davalar kazanıldı. Artık eski hale getirilmesi gerekiyor. Göcek koyları da böyle olacak.”

Hukuki olarak kazanıldığını, lakin artık bu koyun eski hale gelemeyeceğine de dikkat çeken Dizdar, davaların kazanılmasına karşın, doğanın tekrar kaybettiğini söyledi. Bu nedenle yapılaşmaların başlamadan önlemlerin alınması, sonradan doğanın eski haline döndürülemeyeceğini ve bu ihalelerin iptal edilerek, Usuluk’un da yıkılmasını istediklerini de sözlerine ekledi.

Diğer yandan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı; “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin; Dalaman İlçesi, Kapıkargın Mahallesi, Tasyaka Mevkii’ndeki ormanlık alanda yapılacak tesisler için Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü’nün açmış olduğu ihalenin iptali için yaptığı başvuru sonucunda, 2. İdare Mahkemesi ihaleyi durdurma kararı aldı.” açıklamasını basın aracılığı ile kamuoyuna duyurdu. Dava gerekçesi olarak İl Özel İdaresine tanınan hakların kendilerine geçtiğini, Orman İşletme Müdürlüğünce ihaleye çıkılamayacağı ileri sürülerek iptali ve yürütmenin durdurulmasını isteyen Muğla Büyükşehir Belediyesi, gündemde olan diğer koylar için de iptal başvurusu yaptı.

Göcek-İhalesinin-İptali-İçin-Bodrum’dan-Destek_1 (2)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.