enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

PARANIZI YÖNETEBİLİYOR MUSUNUZ?

PARANIZI YÖNETEBİLİYOR MUSUNUZ?
12.04.2015
0
A+
A-
GENÇLERE PARAYI YÖNETME SEMİNERİ!..
Bodrum Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından, “Paramı Yönetebiliyorum” adlı bir seminer gerçekleştirildi.
Bodrum Gündem Haber
Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde düzenlenen seminere, Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi bir grup genç ile Kent Konseyi yetkilileri katıldı. “Parasını yöneten hayatını yönetir”, “Para yönetiminin altın anahtarları bütçe yapmaktır” adı altında düzenlenen etkinlik, özellikle gençler tarafından ilgi ile izlendi.
15-30 yaş arasında vatandaşların katıldığı seminerde, paranın nasıl yönetileceği anlatıldı. Seminerde konuşan Paramı Yönetebiliyorum Master Eğitmeni Sıla Bilen, ilk olarak bu programın nasıl başladığını anlattı. Programın dört ortaklı bir çalışma olduğunu anlatan Bilen, “Paramı yönetebiliyorum eğitimi, dört ortaklık çerçevesinde gerçekleşiyor. Bunlar UNDP, Kalkınma Bakanlığı, Vısa ve Habitat Kalkınma Derneği tarafından. Yani özel sektör, kamu, sivil toplum örgütleri ve devlet bir araya gelerek bir proje ortaya koyuyor. 15-30 yaş arası gençler için finansal bilinç. Bu gençlere ulaşalım onlar bütçelerini yapsınlar ve sağlıklı bir gelecek için kendilerini hazırlasın dediler. Vısa’nın sosyal sorumluluk projesidir. Vısa, 15-30 yaş arasındaki gençlerin bütçesini nasıl yaptığını ve bu konuda nasıl geliştiğini gündeme getiriyor. 2009 yılında, yani bu programdan önce yüzde 87’isi bütçe yapmayı bilmiyordu. Yani sağlıksız bütçeleri vardı. 2014 yılında bu projede 55 milyon gence ulaştıktan sonra da 15-30 yaş arasındaki gençlerimizin yüzde 93’ü sağlıklı bir bütçe yapabiliyor. Sağlıklı geleceklerini hazırlıyorlar. Biz bu projede böyle bir ivme kat ettik” dedi.
Bilen, katılımın yüksek ve verimli olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, oldukça ilginç bir yöntem ile izleyicilerin de interaktif bir şekilde seminerin içinde yer almalarını sağladı. Bilen bir rulo tuvalet kağıdından izleyicilerin diledikleri kadar koparmalarını istedi. Daha sonra ise kopardıkları her parça için kendi özelliklerini anlatmalarını istedi.
Salonda bulunan izleyicilerin de interaktif olarak katıldığı seminerde, katılımcılar keyifli dakikalar yaşandı.

where can i buy Plavix

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.