enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM’A KENDİ MAVİSİ YAKIŞIR

21.04.2015
0
A+
A-

cheap esomeprazole order Proscar 3

Bodrum Belediyesi ve BESİAD (Bodrum Esnaf ve Sanayici ve İş Adamları Derneği) tarafından başlatılan çalışma kapsamında, bazı işletmeler ile evler tescilli Bodrum mavisine boyanıyor.

purchase Baclofen 25 mg Bodrum Gündem Haber

Geçtiğimiz yıl Hamam Sokakta başlatılan “Bodrum Mavisi” Projesinin ikinci ayağı Yokuşbaşı Mevkiinde devam etti.

Bodrum Esnaf ve Sanayici İş adamları Derneği’nin (BESİAD) girişimleriyle Bodrum mavisi rengi tescillenerek Bodrum Belediyesine hediye edildi. Bodrum Belediyesi ekipleri tescillenen Bodrum mavisi rengini geçtiğimiz yıl ilk kez ilçeye bağlı Hamam Sokak’ta uygulamaya koydu.

Bodrum girişinden başlayarak Bodrum Belediye Meydanı’na kadar olan alanın Bodrum mavisine boyanacağı çalışmalar başladı. Çalışmalara katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum’u Bodrum yapan özelliklerinden birisinin kentsel kimliğini koruması olduğunu söylediği konuşmasında şunları ifade etti; “Çalışmalar Bodrum’un girişinden başlayarak, tüm Bodrum yarımadasına yaymayı düşünüyoruz. Amacımız kentsel kimliğimizi korumak. Bodrum’un bu günlere getiren kentsel kimliğini ileri ki nesillere de iyi bir şekilde anlatabilmek. Birçok isimler çok öndeydi. Ama maalesef turizm o yerleri turizmde yükselirken bina boyları da yükseldi. Kentsel kimliklerini kaybettiler. Bodrum sadece Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde kalabilen bir yer. Bunun altında yatan neden de Bodrum mavisi, beyazı ile iki katlı evleridir. Bu turizm için miras gibidir. Bunu korumak da bizim görevidir. Buna Bodrum’daki işletmecilerin ve yatırımcıların destek vereceğine inanıyorum.” dedi.

BESİAD Başkanı Uğur İlhami Özden de, dernek olarak Bodrum mavisini tescillediklerini ve Bodrum Belediyesine hediye ettiklerini anlattı. Çalışmaların ilk olarak Hamam Sokak’ta başladığını belirten Özden şöyle konuştu; “Şuanda Bodrum’un girişi, belediye meydanına kadar devam edecek. BESAİD olarak Bodrum’un değerlerine sahip çıkıyoruz. Bu da onlardan bir tanesi” diye konuştu.

Öte yandan Kocadon ve Özden sembolik olarak boyama çalışmasına katıldı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.