enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

“OYDER BAŞKANI ORTAKENT SAHİLİNE İSKELE YAPTI”…

26.04.2015
0
A+
A-

 

ORDER BAŞKANINDAN ORTAKENT E İSKELE sildenafil

 

Ortakent-Yahşi sahilinde yapılan ahşap iskelelerin birinin önünde toplanan vatandaşlar ‘İskele İstemiyoruz’, ve ‘Yalılar Halka Miras’ yazılı pankartlar açarak basın açıklaması düzenledi.

Bodrum Gündem Haber

Basın açıklamasının ardından gazetecileri işletmesinde kabul eden işletme sahibi Ahmet Aras ise iskelenin ticari bir adım olduğunu belirterek “ İskelemiz herkese açık, kesinlikle kimseden para talep etmeyeceğiz” dedi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Tayfun Taşkan Ortakent-Yahşi sahilinin uzun ve geniş kumsalları olması nedeniyle yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edildiğini belirterek şunları söyledi “Ortakent Yahşi mavi bayraklı bir tatil beldesidir. Doğal güzellikleri, kamu haklarını kendi menfaatleri için yok sayan işletmeler o güzel denizin kalbine kazıklarını çakmaya başladılar. Esas trajik olan bu iskeleleri çakan Kefi Beach ve Dilek Ağacı Oteli’nin sahiplerinin OYDER( Ortakent Yahşi Yalılarını Koruma, Güzelleştirme ve Mavi Bayrak Derneği)’nin eski ve yeni başkanları olmaları. Ahşap iskelelerle ilgili yönetmelikte, kıyılarda nasıl uygulama yapılacağı tereddüte yol açmayacak şekilde belirtilmiştir”.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın genelgesini okuyan Taşkan konuşmasına şu şekilde devam etti Purchase Retin-A “Genelgede açıkça belirtilmişken, yasa ve yönetmelik hükümlerine aykırı olarak buraya iskele çakanlar ve izin verenler suç işlemişlerdir. Beldemizde bu yağma ve yok oluşa Türkbükü ve benzeri yerlere dönüşmesine göz yummamız mümkün değildir. Bu nedenle haklı tepkimizi imza kampanyası ile başlattık. Desteğimiz binleri buldu ce çığ gibi büyümeye devam ediyor. İskeleler sökülene kadar tüm yasal yollara başvuracağımızı ce mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi duyururuz” dedi.

Açıklamanın ardından, ‘İskelelere Hayır’, Sahilde İşgale Son’, ‘Sahiller Halkındır’ sloganları atan grup alkışlar eşliğinde protestolarına son verdi.

Ortakent-Yahşi sahilinde bulunan işletmenin sahibi Ahmet Aras 8 ayrı kurumdan onay alarak iskeleyi yaptıklarını belirterek şunları söyledi Muscle Relaxant “Takdir edersiniz ki yasada yeri olmayan bir şeye onay vermek zaten mümkün değil. İşletmelerimiz ayakta tutabilmek, özellikle Ortakent’i yerli elinde tutarak biz bu halde şu ana kadar taşıdık. Yerli elinde tutacağız ve bu sadece ticari bir adımdır ve başka bir şey değil ve biz kendimize güveniyoruz, temiz tutacağız burayı ve halka açık tutacağız. Buna garanti verebilirim zaten öyle bir işletme burası. Diğer beachler gibi biz burada girişte 100 Lira içerde hamburgere 30 Lira almıyoruz böyle bir şey kesinlikle yok. Parada almıyoruz. Bizim otoparkımız var orayı kullanıyor gelen vatandaşlarımız. Bütün alanlarımızı kullanıyorlar bunun karşılığında sadece gelip yiyip içiyorlar. Bizim bütün bu konularda içimiz rahat. İskele konusunda da içimiz rahat”

Öte yandan protestocu vatandaşların iddiasına göre iskele üzerinde asılı bulunan ve üzerinde ‘Kamuya Açık’ yazılı tabelanın ise yeni asıldığı belirtildi.

 

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.