KILIÇDAROĞLU’NDAN MUĞLA ve BODRUM’A ÖZEL MESAJLAR…

  • 12.05.2015
  • 1.110 kez okundu

purchase orlistat MUGLA / DHA: CHP LIDERI KEMALKILICDAROGLU MUGLA'DA ESKI GARAJDA MITINGDE KONUSTU.  (FOTOGRAF: DHA - YASAR ANTER / MUGLA)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’da sağanak yağmur altında halka seslendi. Kılıçdaroğlu, turizm konusunda ve kapanan belediyelerin açılması yönündeki görüşlerini de mitinge katılan 10 bin kişiyle paylaştı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Milas- Bodrum Havalimanı’nda, genel başkan yardımcıları Bülent Tezcan ve Tekin Bingöl, CHP Gençlik Kolları Başkanı İnanç Yıldız, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün, Muğla CHP milletvekili adayları Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ile Bodrum Belediyesi Meclis üyeleri tarafından karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mitingin yapılacağı Muğla’ya Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’ün makam aracı olan minibüs ile gitti. Muğla girişinde kendisini bekleyen otobüse geçen Kılıçdaroğlu, Eski Garajdaki miting alanına geldiğinde partililerinin yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı. “Başbakan Kılıçdaroğlu” ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, partilileri selamladı. Mitingden yaklaşık 2 saat önce başlayan yağmura karşın alanı dolduran yaklaşık 10 bin kişinin içinde çifçilerin, emeklilerin ve kadınların çoğunlukta olması dikkati çekti. Mitinge gelenlere yağmurluk ve şemsiye dağıtılırken, yağmura karşın konuşmasını kısa kesmeyip, yaklaşık 30 dakika boyunca yağmurun altında ıslanarak konuştu. Kılıçdaroğlu görevlilerin kendisine şemsiye tutma teklifini ise geri çevirdi.

MUGLA / DHA: CHP LIDERI KEMALKILICDAROGLU MUGLA'DA ESKI GARAJDA MITINGDE KONUSTU.  (FOTOGRAF: DHA - YASAR ANTER / MUGLA)

BODRUM ve MUĞLA’YA ÖZEL MESAJ…

Turizm sorunlarına da değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Turizmin her halde burada ele alınması lazım. Koylar var, satıyorlar, peşkeş çekiyorlar, bunu düzeltmenin yolu 7 Haziran’dan geçiyor, sandıktan geçiyor. Çevre dostu insan dostu tek parti var CHP. O nedenle söylüyorum destek verin. Türkiye için, çocuklarımız için torunlarımız için onurlu güzel Türkiye için, yaşanacak bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz” dedi. Kapanan beldeleri de halkın istemesi durumunda yeniden açacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “CHP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum; Geçen seçimde CHP’ye oy vermemiş bir kişiyi sandığa yanınızda götürün ve ona ’CHP, Kılıçdaroğlu sadece 4 yıl için yetki istiyor’ deyin. ’4 yılda kavgasız, güzel bir Türkiye yaratacağız’ deyin. ’4 yıl yetki istiyor, 13 yıl değil, 15 yıl değil. Bir görelim bakalım’ deyin” diye konuştu.

KONUŞMASINA BÜLENT ECEVİT’İN SÖZLERİ İLE BAŞLADI…

Sıra ile CHP Muğla İl Başkanı, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanları ile Muğla Milletvekili adaylarının isimleri okunarak onlar için hazırlanan platforma davet edildi. “Halk iktidarının lideri” anonsuyla kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mitingine geç başladığı için özür diledi. 7 Haziran’da yeni bir tarih, yeni bir başlangıç yapacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Yaşanacak bir Türkiye’ye hep birlikte merhaba diyeceğiz. Yaşanacak bir Türkiye’yi nasıl inşa edeceğiz onu anlatacağım. Bir ülkede barışın olması huzurun olması caddelerinde çatık kaşlı insanların değil güler yüzlü insanların olması için herkesin aşının işinin olması lazım. Anlaştık mı? Bunun yolu refahı tabana yaymaktadır. Barışı sağlamak demektir, huzuru sağlamak demektir. İkinci soru refahı tabana nasıl yayacağız? Ne diyordu rahmetli Ecevit? ’Ne ezen, ne ezilen, insanca, halkça bir düzen’ diyordu” dedi.
kılıçdaroğlu_muğla_2015 (37)TÜRKİYENİN YÜZDE 1’İ TOPLAM SERVETİN YÜZDE 54’ÜNE SAHİP…
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, refahı nasıl yayacaklarını ise şöyle anlattı: “Herkes bu rakamı çok iyi bilsin yıl 2002 Türkiye’deki toplam servetin yüzde 39’una yüzde 1 sahip. Yıl 2014; Türkiye nüfusunun yüzde 1’i, toplam servetin yüzde 54’üne sahip. Refahı tabana yaymayı ilke edindik, amaç edindik. Herkes huzuru içinde yaşasın diye yapacağız. Peki nasıl yapacağız? Dedik ki Ramazan ve Kurban bayramlarında emekliye birer maaş ikramiye vereceğiz. Ne demek bu? Emekli huzur içinde bayram geçirsin demek. Emekliye bizim vefa borcumuz var. Vefa borcunu yerine getirmek için yola çıktı CHP. Sizi seviyoruz emekliler. Size inanıyoruz. 11 milyon emekliden bir tek fire bile istemiyorum. Eğer çocuklarınızla, torunlarınızla huzur içinde yaşamak istiyorsanız adres belli. Yer belli Mustafa Kemal’in partisi Atatürk’ün partisi 6 okun altına evet mührünü basacaksın.”
BUNLAR BENİM ESKİ MALİYECİ OLDUĞUMU UNUTUYOR…
Çiftçilere ve asgari ücretlilere yönelik vaatlerini yineleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Üreteni destekleyeceğiz. Sabahın köründe tarlaya gideni destekleyeceğiz. Türkiye’yi doyuranları destekleyeceğiz, yanı çiftçimizi destekleyeceğiz. Çitçinin alın terinin karşılığını alması, sonbaharda düğünü derneğini yapabilmesi için ben mazotu 1,5 TL yapacağım. Ben de biliyorum petrole dolar olarak ödeme yapıldığını. Bunlar benim eski maliyeci olduğumu bilmiyorlar. Vallahi onlara kurs açacağım, nasıl devlet yönetilirmiş öğreteceğim onlara. Ben de biliyorum petrol dışardan geliyor, ben de biliyorum rafineri karını koyular, bayi satışı var. Bunları içine aldığınız da maliyeti ne kadar? Kar dahil 1 lira 21 kuruş zarar eden var mı? Zarar eden yok. Sen yata gemilerine 1.21 kuruşa verirken ben itiraz etmiyorum da ben çiftçiye 1,5 liraya verirken neden itiraza ediyorsun?” dedi.

Combivent online

kılıçdaroğlu_muğla_2015 (31)YUHLAMAYIN! TEPKİNİZİ SANDIKTA GÖSTERİN…
Bu sırada alanı dolduranların “Yuh” diye tepki göstermeleri üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, “Yuh çekmeyin. Tepkinizi sandıklarda oylarınızla gösterin. Sen elmasta zümrütte, pırlantada KDV almadığında ben itiraz etmiyorken sen niye itiraz ediyorsun? Çiftçi kadar üretiyor musun? Alın teri döküyor musun? Aramızda Ağrı dağı kadar fark var. Ben emekten, üretenden yanayım sen cebine koyuyorsun. Ben vatandaştan yanayım sen yandaştan yanasın. Biz üreteceğiz istihdam yaratacağız. Türkiye’nin en büyük sorunu işsizliktir. Türkiye’nin her ilinde işsizlik var. Eğer bir Türkiye üretmezse, dükkanı çalışmazsa, çiftçi tarlaya gitmezse nasıl istihdam yaratacağız? İki Trakya büyüklüğünde alan ekilmiyor. Hollanda’yı örnek veriyorum rahatsız oluyorlar. Neden üretemiyoruz? Neden Hollanda kadar tarım ürünü ihraç edemiyoruz? Bir eksiğimiz mi var? Namuslu, dürüst, temiz, halka hesap veren siyasetçi eksik, asıl eksiğimiz bu” dedi. cheap Fluconazole
ASGARİ ÜCRET İÇİN İŞVERENLERE SESLENDİ
Çalışanlara yönelik vaatlerini yineleyen, asgari ücreti bin 500 lira yapacağını söyleyip, önceki mitinglerindeki gibi ’bir çay- simit’ hesabını yeniden yapan Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Emekli rahat edecek, çiftinin yüzü gülecek, yeter mi? Yetmez. Asgari ücreti 1500 TL yapacağız. Vergi de almayacağız. Koro halinde bağırıyorlar. ’Nasıl yapacaksın?’ diye. Maliye Bakanı bin 500 TL için ’İşçiye zulüm’ dedi. Ben de Muğla’dan söylüyorum. Sen 14 bin lira alırken zülum değil, işçiye verirken mi zulüm? Hiç merak etmeyin işçiye 1500 TL asgari ücreti vereceğiz. O zaman diyorlar ki ’İşveren mahvolacak. İşçilerin işlerine son verilecek’ diye. Buradan bütün işveren arkadaşlarıma sesleniyorum; Size demokrasi sözü veriyorum. Ürettiğin andan itibaren her türlü teşviği vereceğiz. Asgari ücret 1500 TL olacak ama senin sırtına hiçbir yük gelmeyecek bunun sözünü veriyorum sana. Emin olun bunlarda vicdan yok, vallahi billahi vicdan yok. 949 TL veriyorsun. Ben 1500 TL vereceğim zaman itiraz ediyorlar. ’Zulüm’ diyorlar. Senin 14 bin liranı keseceğim gerekirse. İşçiye 1500 TL vereceğim. İtiraz ediyorlar, gören de diyecek ki ’Kepçeyle dağıtıyorlar.’ 10 bin lira vermiyoruz. 949 TL değil, bin 500 TL vereceğiz. Emekliye ne veriyor ya Allaha aşkına? 800 TL maaş alan var. Yazık günah değil mi? Bu insana vefa borcu yok mu? Alın teri yok mu? Bu ülkenin kalkınmasında onların gözyaşı yok mu? Ya altı üstü vereceğimiz bir maaş. Sanki dünyaları vereceğiz de koro halinde itiraz ediyorlar. Sözüm söz, bu ülkede yoksulluğu tarihe gömeceğim.”
kılıçdaroğlu_muğla_2015 (29)KREDİ KARTI BORÇLARINIZIN YÜZDE 80’İ SİLİNECEK, BUNUN DEVLETE YÜKÜ YOK…
Hükümete yurttaşlar tarafından 13 yıldır kredi açıldığını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Geleyim bunların çıkardığı tabloya; 6 milyon 200 bin işsiz var. 13 yılın sonunda. 13 yıldır kredi açıldı tek başlarına yönetiyorlar. Doğru bir şey yaptılar da engel mi olduk, itiraz mı ettik? 17 milyon yoksul var. Aylık geliri 200 TL’nin altında. Nerede oturuyorlar? 3 milyon 750 bin hanede oturuyorlar. Hepsini biliyoruz. Nasıl düzelteceğimizi biliyoruz. İzledikleri yanlış politikadan dolayı, 2 milyon Suriyeli var. Ödedikleri 5,5 milyar TL para var. Suriyeli’ye kaynak var, yoksula, işsize yok. Sanki Türkiye’de hiç işsiz yok. Bir kanun getirdiler yabancıların Türkiye’de çalışması için. Hani bir atasözü var ya ’Ayranı yok içmeye’ diye. Yahu sen önce 6 milyon 200 bin işsize iş bul. Sen önce işsizine iş bul. Sen onlara iş bulmuyorsun. Yabancıya iş vaat ediyorsun. Vatanseverlik önce kendi işsizine iş bulacaksın, vatanseverlik önce kendi bayrağını dalgalandıracaksın. Önce sen üreteceksin, öyle başkalarının ürettikleri malı ben tüketeceğim bunu adı tüketimdir. İşçiyi söyledim, emekliyi söyledim, asgari ücretliyi söyledim. Kredi borçluları var. Kredi kartı ücretlerini ödemeyenlerini sayısı yüzde 27 arttı. Müthiş bir rakam kimse borcunu ödeyecek durumda değil. 550 bin vatandaşımız mahkum oldu. 89 bin vatandaşımız hapse girip çıktı. Diğer vatandaşlarımız hapse girecek. 500 bin vatandaşımızı hapse atacak yer yok. Sıra bekliyor. Biz ne diyoruz? Sevgili vatandaşım seni borç batağından kurtaracağım. Faizini sileceğim. Bunun devlete yükü yok. Sıfır.”
kılıçdaroğlu_muğla_2015 (15)KAMYON ŞOFÖRLERİNE DE MESAJ VERDİ…
Kılıçdaroğlu, kamyon şoförlerine bile mesaj verdi. Kılıçdaroğlu “Ben ülkemi insanlarımı seviyorum size hizmete etmek istiyorum benim siyasete anlayışımda, kimlik siyaseti yok. Yaşam tarzı üzerinden siyaset yok. Halka her kuruşun hesabını vermek vardır. Halktan topladıklarının hesabını vermiyorsa bilin ki kendisini, yandaşının cebini düşünüyor. Köşeyi nasıl dönerimi onu düşünüyor. 7 Haziran’da yaşanacak Türkiye’nin başlangıcını yapacağım. Sorunlu olan sadece çiftçiler mi? Esnaf mı? Emekliler mi? Hayır. Kamyon şoförleri var. Kamyon şoförlerine sesleniyorum, nasıl taksi, minibüs plakasında sınırlama varsa kamyon plakaları içinde sınırlama getireceğiz” dedi.
Konuşmasının ardından bir emekli, bir madenci ve bir çiftçi Kılıçdaroğlu’na çiçek taktim ettiler. Daha sonra Muğla milletvekili adayları kürsüye çağrıldı, Kılıçdaroğlu ile birlikte miting alanına karanfiller attılar. Kılıçdaroğlu mitingin ardından Isparta mitingine katılmak üzere Muğla’da ayrıldı.

Uzaylılar – Ronald Karel Bodrum Gündem yazıları…
Hep merak etmişimdir, nasıl oluyor da bizim güneş sistemimizde hayat var da, milyonlarca başka sistemlerde hayat olamaz diye? (düşünenlere) İnsanoğlu...
Şimdiki çocuklar bir harika
Bahçeşehir Koleji Anaokulu sürdürülebilir gelecek için Uluslararası platformda ilk 100 proje arasında… Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından...
Bu mekan adını İsveç Prensesinden aldı
Adını İsveç halkının çok sevdiği veliaht Prens Victoria’dan alan “Victoria Suites-Cafe-Bar-Restaurant & Beach” adlı mekan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras...
Kabızlığın nedeni araştırılmalıdır
Biruni Üniversitesi Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Barış Yılmaz;  bağışıklık sistemi hücrelerinin büyük bir bölümünün bağırsaklarda bulunduğunu, koronavirüs döneminde hareketsiz...
Kişisel Verilerin Korunmasında Son Tarih 30 Eylül
PCA Sertifikasyon Hizmetleri firmasından Arzum yalçın Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili gazeteci Fatih Bozoğlu’nun sorularını yanıtladı. Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem PCA...
“Bi Zamanlar” Resim Sergisi Açıldı
  Oryantalist resim sergisi “Bi Zamanlar” Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyarete açıldı. Resim sanatçısı Faruk Günayer’in...
Muayene Değil Soygun
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 2018’den 2020’ye %66 yükselen araç muayene ücretleri hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yazılı...
Seyfi Bozçelik Bodrum Sağlık Vakfını Ziyaret Etti
Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Bodrum İlçemizde 1996 yılında hayırseverlerin katkısıyla engellilerimize ve engelli ailelerine meslek...
Sağlık için Hepimiz için
Koronavirüs (Covid-19) salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını...
Kent Müzesi Restorasyon Projesi Ödüle Layık Görüldü
Bodrum Belediyesi Kent Müzesi Restorasyon Projesi, Tarihi Kentler Birliğinin düzenlediği 2019 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını...
Bugünler de Geçecek
2020-2021 Eğitim Öğretim yılına başladığımız bugün bir çok öğrencimiz okula gidemedi, evlerinde bilgisayar başında online eğitim almaya çalışıyor. Çocuklarımız gelecek...
Çöpler Elektriğe Dönüşüyor
Muğla Büyükşehir Belediyesi 5 Katı Atık Düzenli Depolama tesisine kurduğu Biokütle enerji tesisi ile bugüne kadar 51 Milyon 723 bin...
BODTO Kan Bağışı Kampanyasına Büyük İlgi
  Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ile Türk Kızılay Derneği öncülüğünde, Bodrum protokol üyelerinin de desteğiyle 23 Eylül Çarşamba günü başlatılan...
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras gündeme dair sorularımızı yanıtlıyor…
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras gündeme dair sorularımızı yanıtlıyor…
Bodrum internette olağanüstü bir adrese kavuşuyor. visitbodrum.com
Bodrum’un ulusal ve global turizm pazarındaki en büyük gücü olması planlanan ‘Visit Bodrum’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Bodrum Gündem Haber...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ