Bodrum Gündem

BELEDİYE BİR GELİRİNDEN DAHA OLUYOR, OTOGARI MUĞLA İŞLETEBİLİR

22.05.2015
0
A+
A-

Cytotec online Where to buy Xenical Untitled-1Bodrum Belediyesi Gıda San.Tur.ve Tic.A.Ş. tarafından işletilen Bodrum Şehirlerarası Otogarının Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmesi için açılan davada mahkemenin ; 30.04.2015 tarihinde verdiği yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili Bodrum Belediyesi Aydın Bölge İdare Mahkemesine kararla ilgili itirazda bulundu.

buy Lasix online Bodrum Gündem Haber

Karayolu ile Taşımacılık faaliyetlerinde bulunan otobüs firmalarının ve Bodrum Yarımadasında yolcu taşımacılığı yapmakta olan minibüs kooperatiflerinin peron yapmakta olduğu Bodrum Otogarının kimin tarafından işletileceği yerel seçimlerin ardından tartışma konusu olmuş ve Bodrum Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesini karşı karşıya getirmişti. Büyükşehir yasası nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesinin işletmesi gereken Bodrum Otogarı önceden yapılan sözleşmeler nedeniyle Bodrum Gıda AŞ. tarafından işletiliyordu.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin açmış olduğu dava sonucunda mahkemenin 30.04.2015 tarihinde verdiği yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili Bodrum Belediyesi Aydın Bölge İdare Mahkemesine kararla ilgili itirazda bulundu.

Bodrum Belediyesi için önemli gelir kaynaklarından biri olan Bodrum Otogarı’nın işletmesinin yaklaşık bir ay içinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına geçmesi bekleniyor.

Bugün Bodrum muhtarları ile Bitez hizmet binasında toplantı gerçekleştiren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, gazetecilerin otogarın işletmesi ile ilgili sorduğu soruya ise şu şekilde cevap verdi “Çok az bir süre kaldı, onu halledeceğiz. Önemli olan onlar hallolur. Ana karar bunlar arkadaşlar, bakın oradaki sanayinin de kalkması lazım. Başkanımla görüşerek bunları konuşuyoruz. Otogarında mutlak suretle şehir dışına taşınması lazım”

ETİKETLER:
Yorumlar

  1. aytaç durusu dedi ki:

    MANTIKLI OLUR. BELKİ TERMİNALE YOLCU GETİREN VEYA YOLCUSUNU ALANIN PARK SORUNU ÇÖZÜLÜR. MİSAFİRİM GELİNCE ALACAĞIM DA VEYA OTOGARDAN GÖNDERECEĞİM ZAMAN ARACIMI 10 DK LIĞINA PARK EDİP DE İŞİMİ HALLEDEMEDİĞİM TEK OTOGAR. AŞAĞIDA ZORUNLU OTOPARK ÜCRETİ ÖDEMEYİ GÖZE ALIRSAK O ZAMAN SORUN OLMUYOR.