enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODTO MECLİSİNDE ULAŞIM TARTIŞILDI

BODTO MECLİSİNDE ULAŞIM TARTIŞILDI
30.05.2015
0
A+
A-

Untitled-1Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Meclis toplantısında Bodrum’un en büyük sorunlarından biri olan ulaşım konusu ve itfaiyenin son durumu tartışıldı.

treat adenoma of prostate Bodrum Gündem Haber
BODTO meclis salonundaki toplantıya, Muğla Büyükşehir Belediyesi Toplu Kara Taşıma Şube Müdür Vekili Şükrü Yılmaz, Ulaşım Planlama Şube Müdür Vekili Serdal Argen, Ulaşım Ana Planı Danışmanı Cengiz Serkan ile Erhan Öncü, İtfaiye Dairesi Müdahale Şube Müdür Vekili Şerif Kundakçı ile Bodrum Grup Amiri Zekeriya Bayırlı katılırken, toplantı öncesi BODTO’nun 38’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle pasta kesildi.

Toplantıda il olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Grup Amiri Zekeriya Bayırlı ‘Trafiğin Yoğun Olduğu Bölgelerde Acil Durumlarda Ulaşım Stratejileri’ başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Bodrum’daki dar sokakların yangın söndürme araçları için zorluk oluşturduğunu söyleyen Bayırlı, bu konuda altyapı çalışmaları yaptıklarını belirterek şunları söyledi; “Otogarın altından Milta Bodrum Marina’ya kadar olan yol bizi çok zora sokuyor, özellikle yazın bu yol çok kalabalık. Bu anlamda çözümler yaratmaya çalışıyoruz, örneğin itfaiye motosikletleri var, bu motosikletler yangın alanına giderek yangını söndüremese de yayılmasını engelleyebilir. Bu konuda planlama yapmaktayız. Bu plan içinde en sıkıntılı diğer bölgelerden biri de Bodrum merkezin yanı sıra Gümbet’tir. Ayrıca itfaiye çıkış noktası da problemli. Biz elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz” dedi.

İtfaiye Dairesi Müdahale Şube Müdür Vekili Şerif Kundakçı ise Muğla’da son altı ayda yaklaşık 2600 olaya müdahale ettiklerini ve en çok olayında Bodrum’da yaşandığı belirtti.

Ulaşım konusunda bilgi aktaran şehir plancısı ve mimar Erhan Öncü, yeni yollar inşa etmenin yanı sıra, mevcut yolları etkin kullanmak gerektiğini belirterek şunları söyledi; “Times meydanındaki trafik sorunu bile katlı yollar eklenerek değil, yayalaştırma planı ile çözüldü, bizde mevcut yollar, kavşaklar yanlış kullanılıyor. Sürücü davranışları çok önemli, biz mevcut yollarımızı ancak %30 kapasitede kullanıyoruz çünkü yolların bir şeridi otopark gibi değerlendiriliyor. Yaptığımız planda yol kullanım kapasitesini arttırarak yollara duraklama cepleri önereceğiz. Ayrıca mevcut otogarın yerinin uygun bir alana taşınması ve toplu taşıma araçları için depolama alanları hazırlanması da önerilerimiz arasında” dedi.

İki aşamalı olarak kısa ve uzun vadeli ulaşım ana planı yapacaklarını belirten Öncü, 2-3 ay içerisinde kısa vadeli planın tamamlanarak sene sonunda biteceğini müjdeledi. Öncü’nün konuşması sırasında BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon bu konuda nüfus planlamasının çok önemli olduğunu vurgularken, bunun üzerine Öncü şunları söyledi; “Konut anketleri ile ulaşım yapısı incelenerek 20 yıl sonraki nüfus, bilgisayar ortamında planlanacak ve talep-tahmin modelleri kurulacaktır. Ayrıca yaz ve kış dönemleri için ayrı planlama yapılacaktır. Çalışmalar tamamlandığında İl düzeyinde 5 büyük şehri içeren bütüncül bir plan ortaya konacaktır Purchase Retin-A without prescription levonorgestrel price

 

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.