enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

AKREPLER ve KÖPEKLER SAYAÇ OKUMAYI ENGELLİYOR…

02.07.2015
0
A+
A-

Sayaç Okumaya Köpek Engeli610 SAYAÇ OKUMA PERSONELİ, KÖPEKLERİN SALDIRISINA UĞRADI…

Muğla’da MUSKİ Abone İşleri Dairesi Başkanlığı’nda görevli su sayaç okuma ekipleri, hayvanlara karşı mücadele veriyor. 10 sayaç okuma personeli, sayaç okumak için girdikleri evlerde köpeklerin saldırısına uğradı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, kuruluşundan bu yana toplam 425 bin 522 abonenin sayacını okumaya devam ediyor. MUSKİ’ye bağlı Abone İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, evlerde bulunan su sayaçlarının düzensiz olmasından dolayı çalışmalarını zor şartlarda yürütüyor. Yürürlükteki Yönetmelik ve Yasaya göre, tek katlı ve bahçeli evlerde bina dışı parsel girişinde, müstakil evler ve apartmanlarda bina girişine sayaçlarının koyulması zorunluluğu bulunuyor.

Ev ve işyerlerinde okuma yapan ekipler; banyoda, yatak odasında, salonda, ahır ve kümes gibi noktalarda bulunan sayaçlar veya sayaçlara köpeklerin bağlanması yüzünden büyük sıkıntı çekiyorlar. İş güvenliği resmi rakamlarına göre 10 sayaç okuma personeli köpeklerin saldırısına uğrayarak yaralandı.

buy Fluconazole Purchase Retin-A MUSKİ’NİN NEFERLERİ…

Sayaç okumadaki zorluklarla mücadele eden ekipler, hayvanların yanı sıra sayaçların konumu nedeniyle yüksek noktalara tırmanarak görevlerini yerine getiriyorlar. Ekipler, bu sırada düşme tehlikesi atlatırken ayrıca bulundukları yerlerdeki çalılıklarla da mücadele veriyorlar.

Sayaç Okumaya Köpek Engeli9VATANDAŞLARIMIZIN DAHA DUYARLI OLMASINI BEKLİYORUZ…

Vatandaşların sayaç okuyan personellere yardımcı olmasını rica eden MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Sayaç okuyan personellerimizin çoğunluğunu gençlerimiz oluşturuyor. Her genç arkadaşımız evine ekmek götürmek için yaptığı bu görevinde vatandaşlarımızın onlara yardımcı olmaları çok önemli. Sayaç okuyan personellerimiz kimi zaman sayaç okumak için çıktıkları yüksek yerlerden düşme tehlikesi, kimi zaman sıcaklardan dolayı sayaç etrafında bulunan yılan veya akreplerin sokma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyorlar. Vatandaşlarımızın sayaçlarına köpeklerini bağlaması da personellerimiz için hayatı tehlike söz konusu. Vatandaşlarımızın bu konularda duyarlı olmasını ve ekip arkadaşlarımıza yardımcı olmaları çok önemli” dedi.

Combivent online Sayaç Okumaya Köpek Engeli7“SAYAÇLAR DAHA ULAŞILABİLİR NOKTADA OLMALI”

Sayaçların bulunması gereken yerlerle ilgili bilgi veren Ülgen şunları söyledi: “Yürürlükteki Yönetmelik ve Yasaya göre, tek katlı ve bahçeli evlerde bina dışı parsel girişinde, müstakil evler ve apartmanlarda bina girişine sayaçlarının koyulması zorunluluğu var. Sayaçların daha kolay okunması ve sayaçların özel mülk içirişinde bulunması hem vatandaşlarımız için hem de personellerimiz için zorluklara neden oluyor. Sayaçlar daha ulaşılabilir yerde olmalı. Bu yüzden sayaçların özel mülk içinde olmaması için vatandaşlarımızın duyarlı olmasını rica ediyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.