enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

YUNAN İŞ KADINI BODRUM’DAN VAZGEÇEMİYOR!

YUNAN İŞ KADINI BODRUM’DAN VAZGEÇEMİYOR!
20.07.2015
0
A+
A-
Proscar without prescription albuterol price dünyanın-en-modern-yelkenlisi-yunanlı-iş-kadını-bodrumda-1 Order Furosemide Yunan uyruklu iş kadını Elena Ambrosiadou’nun, The Maltese Falcon (Malta Şahini) isimli yelkenli yatı, Bodrum’a geldi.
Bodrum Gündem Haber
Ambrosiadou’nun 2009 yılında 60 milyon sterline ABD’li iş adamı Tom Perkins’den satın aldığı 15 yelkeni bulunan yat, Bodrum’un Yalıkavak açıklarına demir attı. “Dünyanın en büyük ve en modern yelkenlisi” unvanına sahip 88 metre uzunluğunda, 12,6 metre genişliğindeki yelkenli, büyüklüğüyle ve görkemiyle tatailcilerin dikkatini çekti.
Bazı vatandaşlar yatı yakından fotoğraflayabilmek için Yalıkavak sahilinde ve limana geldi. Dünyada ilk kez karbon fiber yelken direkleri takılan, yelken alanı bir futbol sahası büyüklüğündeki yat, 30 mile kadar hız yapabiliyor. Elektronik ortamda dokunmatik olarak yönetilen yat, ışıklandırmasıyla geceleri daha renkli bir görünüme kavuşuyor.
1 Temmuz 2006’da denizlere yelken açan yat, Amazon İnternet sitesi ve HP gibi firmaların hissedarı ABD’li iş adamı Tom Perkins için İstanbul Tuzla’daki Yıldız Tersanesi’nde üç yılda yapılmıştı.
dünyanın-en-modern-yelkenlisi-yunanlı-iş-kadını-bodrumda
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.