Bodrum Gündem

MUĞLA TURİZMİ, MASAYA YATIRILDI…

MUĞLA TURİZMİ, MASAYA YATIRILDI…
22.08.2015
0
A+
A-
muğla-turizmi-değerlendirmesi-fethiyede-yapıldı-1 buy Retin-A online Turizmin ayağa kaldırılması, turist sayısının düşüşünün önlenmesi amacıyla bir araya gelen Bodrum, Marmaris ve Fethiye’nin yerel yöneticileri ve bazı oda başkanları ikinci turizm değerlendirme toplantısını Fethiye’de yaptı. buy plavix
Bodrum Gündem Haber
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın ev sahipliğinde Fethiye’de gerçekleşen 2. Turizm değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, BODER Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez, FETOB Başkanı Yavuz Torunoğulları, FTSO Başkanı Akif Arıcan ve bazı yetkililer katıldı.
İlki Marmaris’te gerçekleşen turizm değerlendirme toplantısının ikincisinde, bölge turizmini olumsuz etkileyen unsurları görüşen belediye başkanları, turist sayısındaki düşüşün önlenebilmesi için alınacak tedbirleri konuştu. Ortak tanıtım çalışmaları yapma kararının alındığı toplantıda turizm potansiyelinin gelişmesi için işbirliği kararı aldı.
muğla-turizmi-değerlendirmesi-fethiyede-yapıldıToplantı sonunda alınan karar ve ortak görüş bildirgesinde şu ifadelere yer verildi:
“Ülkemizin birliği ve beraberliği, bizlerin her zaman ilk gündem maddesidir. Evlatlarımız hain pusularda bir bir şehit edilirken, ülkemiz kan gölüne dönmüşken inanın hiçbir şeyin önemi yoktur. Ancak hayat da devam ediyor. Fethiye, Marmaris ve Bodrum ilçelerimizin en güçlü ekonomik kaynağı hiç şüphesiz turizmdir. Ekmeğini turizmden çıkartan kentlerin belediyeleri olarak, şu sıralar büyük sıkıntılar yaşayan turizm sektörümüzü, nasıl ayağa kaldırırız, turist sayılarının düşüşünü nasıl durdurabiliriz? bunun çabası ve iş birliği içerisindeyiz. Öncelikle ifade etmeliyiz ki, toplantı sırasında 3 belediye başkanımızın, iç turizmimizin etkilenmemesi için yaptığı, okulların kurban bayramından sonra açılmasıyla ilgili çağrının Ankara’dan duyulması ve okul açılış tarihinin 28 Eylül 2015’e ertelenmesi bizleri ve özellikle turizmcilerimizi oldukça mutlu etti. Biliyoruz ki, birlikten kuvvet doğar. Bizler üç Belediye Başkanı, üç ilçenin Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf ve Sanatkar Odaları Başkanları, GETOB, BODER ve FETOB Birlikleri Başkanları olarak şu konularda görüş birliğine vardık; buy misoprostol
1-Bodrum, Fethiye, Marmaris birlikteliğinin çok yararlı olacağına, bölgemizde birlikte çok iyi işler başaracağımıza inanıyor ve “Turizm Değerlendirme Toplantılarımızın” düzenli ve sürekli toplanacaktır.
2-Bu toplantıları organize etme, alınan kararları takip etme, geliştirme ve hayata geçirme için her belediyeden birer temsilci olacak ve bir sekretarya oluşturulacak. Fethiye Belediyesi’nden Mete Atay, Marmaris Belediyesi’nden Sedat Kirt temsilcisi olarak belirlendi. Bodrum da bir isim belirleyip bildirecek.
3-Birliğimizin Fethiye’deki ikinci toplantısında, okulların açılmasıyla ilgili çağrımızı duyan ilgili bakanlıklara yürekten teşekkür ediyoruz. Bu kararla işletmelerimizin, velilerimizin, öğrencilerimizin, öğretmen ve öğrencilerimizin rahat bir nefes aldıklarına inanıyoruz. “Tatil olur mu? Olmaz mı?” gibi endişelerden ve belirsizliklerden kurtulmuşlardır. Bu kararın son güne bırakılmayıp şimdiden alınması ayrı bir önem arz etmektedir. Herkes gönül rahatlığıyla tatilini planlayacak, bayramını kutlayacaktır.. Herkese hayırlı uğurlu olsun.
4-Gelecek toplantı önceden belirlenecek bir gündemle, en kısa süre içerisinde Bodrum ilçemizde aynı katılımcılarla birlikte gerçekleştirilecektir. Bizler üç belediye başkanı olarak kriz döneminde işletmecilerimizin, halkımızın yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Onları yalnız bırakmıyoruz. Ve yapılabilecek için ortak hareket etmenin yararlarına inanıyoruz.
Bodrum da üçüncüsü yapılacak olan turizm değerlendirme toplantımızda, daha somut adımlar atılacak, radikal kararlarla, ortaklaşa yürüteceğimiz bu birlik ve beraberlikle 2016 yaz sezonunda turizmcilerimizin yüzünü güldürmek için mücadelemizi şimdiden başlatmış bulunuyoruz”
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.