enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ÖZGÜR PLAJ’DA ENGELLİ GENÇLERE YÜZME EĞİTİMİ…

ÖZGÜR PLAJ’DA ENGELLİ GENÇLERE YÜZME EĞİTİMİ…
27.08.2015
0
A+
A-
Geçtiğimiz günlerde Bodrum Sağlık Vakfı ve Bodrum Belediyesi tarafından hizmete açılan Özgür Plaj’da bir grup bedensel ve zihinsel engelli öğrenci için, yüzme eğitimi verilmeye başlandı.
Buy Topamax on line Bodrum Gündem Haber
Bitez Mahallesi’ndeki engellilere özel Özgür Plajda düzenlenen etkinliğe, Bodrum Sağlık Vakfı Engelli Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören bedensel ve zihinsel engelli öğrenciler ile velileri katıldı. Yaklaşık 50 öğrencinin yer aldığı yüzme etkinliğinde, öğrenciler velileriyle birlikte ilk kez denizle tanışma imkanı buldu. Bazı öğrenciler ise eğitmenler eşliğinde denizde yüzerek keyifli dakikalar yaşadı.
Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Uzunlulu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü ile Bodrum Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan yüzme kurslarını, özel sporcularla birlikte özgür plajda denizde işlediklerini söyledi. Hem engelli bireylerin hemde ailelerinin denizde yapılan etkinlikten büyük keyif aldıklarını ifade eden Uzunlulu, çalışmalarını hem havuzda, hemde denizde sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.
bodrum-bitezde-özgür-plaj-açıldı-(112) Disulfiram online Uzunlulu, yüzme kurslarının engellilere büyük katkı sağladığının altını çizerek, “Bu kurslarımıza katılan bedensel ve zihinsel engelli öğrencilerin sosyalleşmeleri konusunda çok büyük gelişmeler kat ettik. Bundan sonra da bu çalışmalara aralıksız olarak devam edeceğiz” order Vermox diye konuştu.
3. Kademe Yüzme Antrenörü Fatih Pehlivanoğlu da, bir süredir engelli bireylere yüzme eğitimi verdiklerini anlattı. Rehabilitasyon amaçlı ve temel yüzme tekniklerini öğretmek için eğitimlere denizde devam ettiklerini belirten Pehlivanoğlu; “Normalde havuzda yaptığımız çalışmaları bugün denizde yaptık. Yüzmenin yanı sıra kardeşlerimize rehabilitasyon amaçlı da en iyi şekilde yüzdürmeye çalışıyoruz. Dünyadaki en iyi terapi sudur. Çocuklar çok rahatlıyorlar. Başarmak istediklerini suda denemek için fırsat buluyorlar. Son derece olumlu etkiler alıyoruz. Bu eğitimlerin devam etmesini arzuluyoruz.”
dedi.
özgür-plajda-engellilere-yüzme-eğitimiBodrum Sağlık Vakfı (BSV) Rehber Öğretmeni İlknur Şengül de, bazı engelli bireylerin ilk kez denizle buluştuğunu belirterek, “Çocuklarımız çok heyecanlandılar. Bu proje Bodrum genelinde yapılan en güzel proje. Değişi illerden gelecek engelli bireyler için de çok uygun bir plaj. Sistemli şekilde düşünülmüş bir plaj” dedi.Şengül, amaçlarının bedensel ve zihinsel engelli çocuklara rehabilitasyon sağlamak olduğunun altını çizdi.

Engelli öğrenci velisi Funda Karacan, özgür plajın Türkiye’de ilk kez Bodrum’da yapılmasının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek, vatandaşların engelli bireylere olan ilgisinden oldukça memnun olduklarını vurguladı. Bedensel ve zihinsel engelli bireyler daha sonra özel deniz araçlarıyla engellilere uygun iskeleden denize bırakıldı. Öğrencilerin yüzme etkinliğinden oldukça mutlu oldukları gözlendi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.