enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP MUĞLA İL ve İLÇE ÖRGÜTLERİ: “DAĞLICA’DA YÜREĞİMİZE ATEŞ DÜŞTÜ”

CHP MUĞLA İL ve İLÇE ÖRGÜTLERİ: “DAĞLICA’DA YÜREĞİMİZE ATEŞ DÜŞTÜ”
07.09.2015
0
A+
A-

chp muğla il ilçe ve belediye başkanlarıCHP MUĞLA İL BAŞKANI ve 13 İLÇE BAŞKANI DAĞLICA İLE İLGİLİ ORTAK BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI…CHP’Lİ BAŞKANLAR CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANI SORUMLU TUTUYOR…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem 

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban ve Muğla’nın 13 ilçe başkanının ortak olarak yayımladığı basın açıklamasında, Hakkari Dağlıca’da yaşanan hain terör saldırısında çok sayıda askerimizin şehit olması ve yaralanması ile ilgili olarak “DAĞLICA’DA YÜREĞİMİZE ATEŞ DÜŞTÜ!” denildi.

CHP Muğla İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu sert bir dille eleştirilirken “Saat 15:30 da başlayan terör olayını bir ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ülkesinde yaşanan olaylardan zamanında haberleri olmuyorsa neden bu görevler de bulunuyorlar? Olayları bilip de bilmemezlikten geliyorlar ise ülkemiz için en üzücü yanı burasıdır! Durum bundan ibaret ise Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülkemizi yönetemez durumda demektir ve görevlerini bırakıp istifa etmeleri gerekmektedir.” şeklinde ifadelere yer veriliyor.

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Dalaman İlçe Başkanı Erdoğan Karakuş, Datça İlçe Başkanı Sami Bircan, Fethiye İlçe Başkanı get Asacol Ali Özgür Kullukçu, Kavaklıdere İlçe Başkanı Zafer Akkaş, Köyceğiz İlçe Başkanı Nazmi Ünoğlu, Marmaris İlçe Başkanı     Mehmet Oktay, Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, Milas İlçe Başkanı buy Lithium online Suat Özcan, Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, Ula İlçe Başkanı Gültekin Sarıbaş, Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek tarafından imzalanan yazılı basın açıklamasının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir Televizyon programında sarfettiği iddia edilen “400 milletvekili verseydiniz bunlar yaşanmazdı” söylemi ile ilgili olarak şu ifadeler yer alıyor; “Canlı yayında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Haziran Genel seçimlerinde 400 milletvekili çıkarılabilseydi bu olayların yaşanmayacağını açık ve net bir dille İTİRAF etmiş ve bu söylemi haber yapmak isteyen basın kuruluşunun binası kişi ve kişilerce haber yapılmasın diye saldırıya uğramıştır. Basın özgürlüğünü hiçe sayan düşünceler göz ardı edilirken 400 milletvekili ile yeni anayasadan bahseden Erdoğan, günlerdir ülkemizde yaşanan terör olaylarında yasa boğulan analardan bahsetmemiştir.”

7 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARINI İÇİNE SİNDİREMEDİ…

Cumhurbaşkanı Erdoğanı sert bir dil ile eleştiren CHP’li başkanlar yazılı açıklamada “Türkiye Büyük Millet Meclisi, halkın özgür iradesi ve demokrasi ile meclise gelen 550 milletvekilinden oluşur. Bunu gayet iyi bilen Erdoğan 13 senedir tek başına, vekillerinin düşüncelerine önem vermeden ülkeyi yönetmiş, 7 Haziran genel seçimlerinde ülkemizde büyük bir katılımla gerçekleştirilen genel seçimlerde sandıktan çıkan sonucu içine sindirememiştir. Başkan olma hayalleri kurarken sandıktan çıkan sonuçla hüsrana uğrayan Erdoğan, ülkeyi erken seçime götürmek için her yolu denemiş ve hükümet kurma çalışmalarında da bu tutumunu seçimlerde en çok oyu alan ikinci parti Cumhuriyet Halk Partisi’ne hükümeti kurma görevini vermemekle göstermiştir.” ifadelerinin yer alıyor.

CHP’nin Dağlıca baskını ile ilgili basın açıklamasının sonunda ise “Hakkari Dağlıca’da ve ülkemizin birçok noktasında yaşanan terör olaylarını şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve kalıcı barışlar için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmalıdır.” get Diflucan deniliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.