Bodrum Gündem

“MÜLTECİLER OSMANİYE-DÜZİÇİ’NE GÖNDERİLECEK”…

17.09.2015
0
A+
A-

Untitled-1Geçtiğimiz günlerde eydana gelen göçmen faciasıyla ilgili gelişmeleri yerinde takip etmek üzere Bodrum’a gelen Muğla Valisi Amir Çiçek, gazetecilere açıklamada bulundu.
Bodrum Gündem Haber
Batan teknenin maksimum kapasitesinin 50 kişi olduğu halde 271 kişinin bindirildiği açıklandı. 22 kişinin hayatını kaybettiği, son açıklamalara göre ise 249 kişinin sağ olarak kurtarıldığı olay ile ilgili olarak Bodrum’a gelen Muğla Valisi, Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İl Sağlık Müdürü ve bazı  yetkililerden oluşan bir kriz masası kuruldu.

Güvenlik güçlerinin yaptığı keşif ve incelemelerin ardından, Vali Çiçek tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün, saat:05.25 sıralarında Orak Adası açıklarında Sahil Güvenlik Uçağı tarafından üzerinde çok sayıda göçmen bulunan bir gezi teknesi tespit edilmiştir. Teknenin su alarak batmaya başladığının görülmesi üzerine Sahil Güvenlik Uçağı tarafından teknenin bulunduğu mevkiye arama kurtarma amaçlı SAR kiti atılmıştır. Olay mahalline beş adet Sahil Güvenlik Botu sevk edilerek kurtarma faaliyetlerine başlanmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde, 249 göçmen sağ olarak tekneden kurtarılmıştır. Sahil Güvenlik personeli ve kurtarma çalışmalarına iştirak ettirilen Bodrum Deniz Kurtarma Derneği dalgıçları tarafından yapılan aramalarda, teknenin su altında kalan kısımlarında 22 göçmenin cansız bedeni tespit edilerek görevli Sahil Güvenlik Botlarına aktarılmıştır. 50 kişilik tekneye 271 kişi bindirilmiş. Batan tekneden kurtulan göçmenlerin beyanından da başkaca kayıp olmadığı anlaşıldığından arama kurtarma çalışmalarına son verilmiştir misoprostol tablets dedi.

Sağ kurtarılanlara gıda, giyim gibi insani yardımlar yapıldığını Retin-A to sale belirten Vali Amir Çiçek, kurtarılan şahısların AFAD Başkanlığı tarafından belirlenen Osmaniye-Düziçi’nde bulunan barınma yerlerine gönderileceğini söyledi. Çiçek, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca da gerekli adli tahkikatın devam ettiğini belirtti.

Edinilen bilgilere göre, cenazeler Bodrum’daki çeşitli generic Valtrex online hastanelerin morglarına kaldırıldı. Cenazelerden 11’inin çocuk olduğu ve otopsi işlemlerinin ardından ailelerine teslim edileceği öğrenildi.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.