Bodrum Gündem

“BODRUM LELEG YOLU” PROJESİ GERÇEKLEŞİYOR…

“BODRUM LELEG YOLU” PROJESİ GERÇEKLEŞİYOR…
19.09.2015
0
A+
A-

bodto-leleg-yolu-projesi-gerçek-oluyor-gekaBODTO TURİZM ALTYAPI PROJELERİNE DEVAM EDİYOR, BODRUM’DA YÜRÜYÜŞ YOLLARININ ALTYAPISININ HAZIRLANMASI FAALİYETLERİ GEKA’DAN HİBE DESTEĞİ KAZANDI…

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Ticaret Odası’nın, 2014-2017 Stratejik Planı amaç ve hedefleri kapsamında, Bodrum’da turizm sezonunun uzatılması, sektörün ticaret hacminin geliştirilmesi amacıyla hazırladığı, Bodrum’da yürüyüş yollarının altyapısının hazırlanması faaliyetleri Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) hibe desteği kazandı.

bodto-leleg-yolu-projesi-gerçek-oluyor-geka-mahmut-kocadon-1GEKA’nın 2015 yılı Turizm Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında açtığı proje başvurularında BODTO projesi olan “Bodrum Leleg Yolu” desteklenecek projeler arasında yer aldı. Bu kapsamda 17 Eylül 2015 Perşembe günü Güney Ege Kalkınma Ajansı’nda düzenlenen törenle proje sözleşmesi imzalandı. Törene GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder katıldı.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

İmza töreninin ardından, projenin Bodrum turizmine etkileri konusunda değerlendirmelerde bulunan GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, “Aydın, Denizli ve Muğla illerimizin taşıyıcı sektörü olan turizmde, bölgemizin daha çok gelir elde etmesi, buna bağlı olarak bölgemizin kalkınması açısından kurumlarımızın ve özel sektörün yatırımlarına, belirlediğimiz program çerçevesinde ve yapılan değerlendirmeler sonucunda destekler veriyoruz. Destek almaya hak kazanan BODTO’yu tebrik ediyorum. Temennim projemiz ile Bodrum’un turizm çeşitliliğinin artmasını sağlayarak, 12 ay turizme doğru turizm sezonumuzun gelişmesidir.” buy albuterol online Retin-A online dedi.

bodto-leleg-yolu-projesi-gerçek-oluyor-geka-mahmut-kocadon-1 Cialis without prescription BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise, GEKA’nın 2010 yılından bu yana proje çağrıları ile bölgemizin başta turizm, tarım ve gıda sektörlerindeki birçok kurum ve işletmeye verdiği desteğin önemine vurgu yaparak, Ajansın bölgemiz açısından önemli bir kurum olduğunun altını çizdi. BODTO’nun GEKA destekli 6. Projesi olan “Bodrum Leleg Yolu” projesinin başarılı bir şekilde yürütülerek, bölgemizde özellikle yaz sezonu dışında kalan dönemler için önemli bir turizm ürününün ziyaretçilere altyapısının hazırlanarak sunulacağını belirtti. Mahmut Serdar Kocadon sözlerine şöyle devam etti, “İlimizin en önemli ekonomik getirisi turizmdir. Yıllardır İlimizde turizmden kazanç elde etmekteyiz. Ama ülkemizin turistik ürününü çeşitlendirememesi yeni turizm türlerini geliştirememesi ülkemizin tarih, deniz, kum, güneş turizmi görüntüsünde kalmasına sebep olmuştur. Ülkemizde birçok turizm alternatifini devreye sokacak enstrümanlar mevcuttur. Bunların en başında spor turizmi, alternatif turizm, deniz turizmi gelmektedir. Alternatif spor turizminde yeni ürünlerin (yürüyüş yolları, yamaç paraşütleri, dağ bisikletleri, kürek, yelken, rüzgar sörfü, olta balıkçılığı, okçuluk, tenis, squash, dart, briç vb.) tanıtılması ve pazarlaması yapılmalıdır. BODTO olarak “Bodrum Leleg Yolu” projemizle bahsettiğimiz amaca yönelik faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz.”

bodto-leleg-yolu-projesi-gerçek-oluyor-geka-mahmut-kocadon-2“BODRUM LELEG YOLU” PROJESİ…

Bodrum Leleg Yolu projesi kapsamında, yarımada genelinde toplam 185 km’lik yürüyüş yolu, 20 km’lik bisiklet yolu, kamp alanları ve manzara tepelerinin altyapısı oluşturulacak ve spor, doğa ve macera turizmine hizmet verecek şekilde çevre düzenlemeleri, levhalama ve işaretleme çalışmalarından sonra, Bodrum Leleg Yolu’nun tanıtım ve pazarlama çalışmaları yürütülecektir. Fizibilite çalışmaları GEKA’dan alınan destekle yürütülen projenin bu süreçteki faaliyetleri de yine GEKA desteği ile tamamlanacaktır. Proje ile Bodrum’un mevcut doğal, kültürel ve coğrafi yapısının ziyaretçiler tarafından görülmesi sağlanacak, Bodrum, deniz-kum ve güneş turizminin yanında doğa-tarih ve spor turizmi ile de öne çıkarılacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.