Bodrum Gündem

KÜLTÜR KENTİ MUĞLA’YA KONSERVATUAR KURULDU…

06.11.2015
0
A+
A-

büyükşehirden kültür kenti muğlaya konservatuvar (7)Muğla Büyükşehir Belediyesi, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği kategorilerinde eğitim verecek Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nı kurdu.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Kent Orkestrası ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bandosu’ndan sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nı kurarak bir ilke imza attı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi konservatuarı için 105 öğrenci başvuru yaptı ve bu öğrenciler arasından sınavı geçen 48 öğrenci Tük Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği kategorilerinde 3 yıl sürecek konservatuar eğitimini almaya hak kazandı. 7 Kasım 2015 Cumartesi günü başlayacak Konservatuar derslerinde öğrencilere, sanat müziği kategorisinde; Keman, ut, klarnet, Halk müziği kategorisinde; bağlama, nefesli enstrüman, ritim enstrüman dersleri verilecek. Ders programı hafta sonu ve hafta içi mesai bitimi sonrasında olmak üzere haftalık 12 saat olarak uygulanacak ve 3 yıllık bir eğitim-öğretim süresi sonunda öğrencilere “Katılım Sertifikası” Heart Disease verilecek .

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

büyükşehirden kültür kenti muğlaya konservatuvar (4)“Demokrasimizi Yaşatmak İçin Düşünen, Hisseden, Fikri Hür Gençler Yetiştirmeliyiz.” where to buy Indocin

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada, toplum olarak sanata, kültüre, matematiğe, pozitif bilimlere önem vermeleri gerektiğini, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu göz önüne alındığında düşünen, hisseden, üreten, fikri hür olan bireyler, gençler yetiştirerek demokrasiyi tam anlamıyla yaşatabileceklerini söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; order Viagra “Kültür kenti Muğla’da, Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak sanata, kültüre, spora çok önem veriyoruz. Bu yüzden Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve bandosundan sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarını kurduk. 3 yıl boyunca öğrencilerimiz Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği alanlarında nota, ses eğitimi alacaklar. Muğla Büyükşehir Belediyesi konservatuarımız Muğlamıza hayırlı olsun, konservatuarımıza ilerleyen süreçte yeni bölümler ekleyerek gelişmesini sağlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.