Bodrum Gündem

SEDAT SİMAVİ GAZETECİLİK ÖDÜLÜ BODRUM’A GELDİ…

SEDAT SİMAVİ GAZETECİLİK ÖDÜLÜ BODRUM’A GELDİ…
05.12.2015
0
A+
A-

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2015 Sedat Simavi Ödülleri’ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı. Sedat Simavi ‘Gazetecilik’ ödülünü, dünyayı sarsan “Aylan Kurdi Bebek” fotoğrafıyla DHA Bodrum Muhabiri Nilüfer Demir aldı.

Strattera No Prescription Bodrum Gündem Haber

11 Aralık 1953’de yaşamını yitiren TGC kurucu Başkanı Sedat Simavi adına 39 yıldan bu yana sürdürülen ödüller; gazetecilik, radyo, televizyon, karikatür, edebiyat, sosyal bilimler, fen bilimleri, sağlık bilimleri ve spor alanlarında veriliyor. Ödül Töreni tarihi ve yeri daha sonra paylaşılacak. 2015 Sedat Simavi Ödülleri’ne değer görülen isimler şöyle:

1-GAZETECİLİK ÖDÜLÜ: Nilüfer DEMİR (DHA Muhabiri) “Dünyayı Sarsan Fotoğraf – Aylan Kurdi Bebek” görüntüleriyle.

Seçici Kurul ayrıca, Arda AKIN’ı Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan “Bombadan 2 Gün Önce” başlıklı haberi nedeniyle övgüye değer gördü.

2- RADYO ÖDÜLÜ: Ulaş CAN Yön Radyo’da yayınlanan “Yüreğinde Anadolu’nun Ezgisi, Sesinde Dağların Yankısı: Ruhi Su” adlı radyo programıyla.

Seçici Kurul ayrıca, İsmail KAYHAN’ı SBS (Avustralya) Radyosu Türkçe Programında ve TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda yayınlanan “Gelibolu: İki Yüzbaşının 100 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Öyküsüö adlı radyo programı nedeniyle övgüye değer gördü.

3-TELEVİZYON ÖDÜLÜ: Gülçin HACIEVLİYAGİL AYÇE – Mustafa Kemal KİRUK
Habertürk Televizyonu’nda yayınlanan “Mültecilerin Umuda Kaçış Öyküsü” adlı televizyon haber programıyla.

Seçici Kurul ayrıca, Güven İSLAMOĞLU’nu CNN Türk Televizyonu’nda yayınlanan “Yeşil Doğa: Yeşil Yol” adlı televizyon belgeseli nedeniyle övgüye değer gördü.

4-KARİKATÜR ÖDÜLÜ: Latif DEMİRCİ Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan karikatürlerinden oluşan “Eyyy Siyaset” adlı karikatür albümü ile.

Proscar order

5-EDEBİYAT ÖDÜLÜ: Nilüfer KUYAŞ “Karasevda Kitabı” adlı deneme kitabıyla.

6-SOSYAL BİLİMLER ÖDÜLÜ: Doç. Dr. Murat SOMER “Milada Dönüş: Ulus-Devletten Devlet- Ulusa Türk ve Kürt Meselesinin Üç İkilemi” adlı eseriyle.

cheap Valtrex 7-FEN BİLİMLERİ ÖDÜLÜ: Doç. Dr. Zübeyir ÇINKIR “Polarize Metrik Çizge Değişmezlerinin Ayrık Laplas Matrisi Kullanılarak Hesaplanması” adlı eseriyle.

Seçici Kurul ayrıca, Prof. Dr. Özgür Barış AKAN’ı “Förster Rezonans Enerji Transferi (FRET) Temelli Nano Moleküler Haberleşme Kanalının Fiziksel Modeli ve Analizi” adlı eseri nedeniyle övgüye değer gördü.

8-SAĞLIK BİLİMLERİ ÖDÜLÜ: Sağlık Bilimleri Ödülü Seçici Kurulu bu yıl ödül vermeme kararı aldı.

9-SPOR ÖDÜLÜ: Eczacıbaşı Vitra Kadın Voleybol Takımı “2015 Denizbank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligiö ve “FIB Dünya Kulüpler Şampiyonu” olması nedeni ile.

Seçici Kurul ayrıca, Taha AKGÜL’ü “Dünya Erkekler Serbest Güreş (125 kg) Şampiyonu” ve “Avrupa Oyunları Şampiyonu” olması nedeniyle övgüye değer gördü

Yorumlar

  1. Reyhan Bayındır Gönenç dedi ki:

    Yaşanan trajediyi kadın duyarlılığı ile Dünyanın gözüne sokan, hafızalarımızdan silinmeyecek olayları simgeleştiren bir fotoğraftı. Keşke yaşanmamış olsaydı diyoruz ama yaşanıyor. Haberciliği ve duyarlılığından ötürü kutluyorum, daha güzel haberlere imzan olsun…