Bodrum Gündem

BODRUM HALKININ SORUNLARINI DİNLEDİ…

BODRUM HALKININ SORUNLARINI DİNLEDİ…
01.01.2016
0
A+
A-
nihat öztürk bodrum halkı ile buluştu (3)1 Kasım seçimlerinde AK Parti’den Muğla Milletvekili seçilen Nihat Öztürk, Bodrum’da ilk defa gerçekleştirilen “Halkla Buluşma Günü”ne katıldı. AK Parti’nin bu uygulaması önümüzdeki ilk seçimde CHP’nin önüne geçmek için hazırlanmış bir proje olarak nitelendiriliyor. Nihat Öztürk “Bugüne kadar Turgutreis’in arıtması için kılını kıpırdatmayan Büyükşehir, biz bütçe çıkartınca üzerine atlıyorlar.” diyerek Muğla Büyükşehir Belediyesinin başarısız olduğunu söyledi. Propranolol 20mg
Selçuk Şimşek/Bodrum Gündem order Levitra online
Bodrum AK Parti İlçe binasında gerçekleşen buluşma gününe katılan çok sayıda vatandaş, Milletvekili Nihat Öztürk ile bire bir görüşme imkanı buldu. İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşma toplantısına katılan Bodrumlular, sorun ve isteklerini Milletvekiline iletme şansına sahip oldular.
Vatandaşlarla görüşmelerinin sonrasında basın mensuplarıyla biraraya gelen Nihat Öztürk, Bodrum ve Türkiye gündemi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ki çalışmaları hakkında gazetecilere bilgiler verdi.
Herkesin yeni yılını kutlayarak konuşmasına başlayan AK Partili Milletvekili şunları söyledi: “Yeni bir yıla girdiğimiz bu özel günde, teşkilat mensubu kardeşlerimizle beraber Bodrum’da olmaktan ve Bodrum’da bir halk günü yapıyor olmaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bodrum’da ilkini yaptığımız halk gününde, vatandaşın derdine derman olmak kolay bir süreç değil. Benzerlerini daha önce başka ilçelerimizde yapmıştık ama Bodrum’da ilkini yapıyoruz. Gücümüz yettiğince onlarla birlikte olduğumuzu anlatmaya çalıştık, yeni yıllarını kutladık”
nihat öztürk bodrum halkı ile buluştu (2)HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM…
TBMM’ndeki çalışmaları hakkında gazetecileri bilgilendiren Nihat Öztürk, ilk kez girdiği mecliste hayal kırıklığı yaşadığını vurgulayarak, bugüne kadar yaşadığı deneyimi şu sözlerle ifade etti: “Bütçe görüşmeler sırasında ve akabinde çıkardığımız iki kanun sırasında yaşadıklarımız, özellikle milletin bütçesini çıkarırken yaşadıklarımız beni çok etkiledi. Evet, muhalefet olması lazım, kendini sonuna kadar ifade etmesi lazım, bu konuda hemfikiriz ama ortak değerler konusunda, milletin bekası, geleceği söz konusu olduğu zaman ortak hareket edebilmemiz lazım. Biz bütçe konuşurken işi hendeğe çeviren, elbette orada yaşanan konular bizim çok hassas ama, bütçe geçmesin diye meclisi çalışmasın diye uğraşan bir muhalefetin olduğunu görmek, beni öncelikle hayal kırıklığına uğrattı. Ben bu işin bu kadar vahim olduğunu bilmiyordum. 4 maddelik 8 maddelik, 3-4 saatte çıkabilecek kanunların 4-5 günde çıkmaması için uğraşan ve devamlı soru önergeleriyle meclisi kitlemeye çalışan bir muhalefetin olduğunu görünce bizim grup başkanlığımızın iç tüzük meselesini neden gündeme getirdiğini daha çok anladım ve hak verdim.” order Asacol
27 ÜLKEDEN GELECEK UÇAKLARA TEŞVİK VERİLECEK…
Rusya krizinin ardından turizm çalışmalarının daha önemli ve anlamlı bir hale geldiğini ifade ederek, bölge turizmi hakkında yapılan çalışmaları anlatan Öztürk, hiçkimsenin karamsarlığa kapılmaması gerektiğini belirterek, Turizm Bakanının konuyla ilgili çok ciddi çalışmalar içerisinde olduğunu ifade ederek; “Bu kriz bizi daha dinamik hale getirdi. Şimdi, devletimiz yaklaşık 27 tane ülkeye uçak desteği sağlama kararı aldı. Daha önce sadece Rusya Federasyonuna bağlı, oradan gelen uçaklara verilen destek, şimdi özellikle Avrupa bağlantılı yaklaşık 27 tane ülkeden gelecek uçaklara verilecek. Bu özellikle bölgedeki turizmi daha da hareketlendirecek ve en azından karamsarlık içinde olan işletmecilerimize bir umut ışığı oldu. Bunun yanı sıra Rusya kaynaklı acentelere verilen kredi desteği de, yine ülkemize daha çok turist getirmesini beklediğimiz destinasyonlara verilecek” dedi.
nihat öztürk bodrum halkı ile buluştu (1)ECRİMİSİL KONUSUNDAKİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR…
Bölgenin başlıca turizm sorunlarından biri olan ecrimisil fiyatları hakkında yapılan çalışmaları da aktaran Milletvekili Öztürk, bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Turizmcilerimizin özellikle böyle bir dönemde desteğe ihtiyaçları olduğunu Defterdarlık Müdürüne ilettik. Kendisi de bu konuda bir çalışma başlattı. Pazartesi günü tekrar kendisi ile konuşacağız. Turizmcimizi rahatlatmak adına ne yapılabilir? Ecrimisil ücretlerinin daha kabullenebilir bir pozisyona çekilmesi için ne yapılabilir? konularında çalışmalar sürüyor”
EN DÜŞÜK OYU BODRUM’DAN ALDIK…
Seçimlerde en düşük oyu aldıkları halde Bodrum’a çok önemli yatırımlar yaptıklarını ancak özellikle Muğla merkezindeki yerel basında bu hizmetlerin yeterince yansıtılmadığını ifade ederek sitem eden Öztürk; “AK Partinin yaptıklarını anlatmamaya çalışan, özelikle yerelde yazılmıyor. Sanki bunlar gökten geliyormuş gibi. Ama CHP’li belediyenin yaptığı en ufak birşey haber oluyor. AK Parti’nin büyük eserler yaptığı ve haber olmadığı bir ortam yaşıyoruz Muğla’da. Biz bu algıları kırmak için her fırsatta anlatmaya çalışıyoruz. Yalıkavak’da, Karayollarımızın çok ciddi bir çalışması var. Niçin var biliyor musunuz? Yazın turizm rahatlasın diye. Buraya geldikten sonra insanların rahat etmesi lazım. Zaten çileydi Bodrum trafiği bir de büyükşehir otobüsler koydu. Benim Ulaştırma Bakanımın talimatıyla Karayollarımız orada büyük bir ihale yaptı. Orada, Göcek tüneli gibi bin 900 metrelik bir tünel yapılıyor. Bodrumlu vatandaşlarımızın ve tatilcilerimizin rahat etmesi için bir çevre yolu açılıyor. Bizler, yüzde 60 oy aldığımız bir yere yapmıyoruz, en düşük oy aldığımız Bodrum’a yatırım yapıyoruz. Bodrum, Muğla için özel ve anlamlı bir yer. Biz, en az oy aldığımız Bodrum’a herkesten daha çok önem veriyoruz. Gençlik merkezi, kapalı spor salonu, hastanemizi yapacağız. Biz Bodrum’a destek vermeye devam edeceğiz. İnanıyorum ki Bodrum’da ileride AK Partiden desteğini esirgemeyecek. Hizmet etmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz”
BİZ YAPIYORUZ, BÜYÜKŞEHİR BİZ YAPTIK DİYE KONUŞUYOR…
Bodrum için büyük önem arz eden katı atık depolama tesisi projesinin, Muğla Büyükşehir Belediyesinin payına düşen ödemeyi yapmadığı için başka bir ile kaydırıldığını belirten Nihat Öztürk, şimdilerde kaynak aktarılmasını sağladıkları yeni atıksu arıtma tesislerine, büyükşehir belediyesinin sahip çıktığını söyledi. Öztürk; “Bugüne kadar Turgutreis’in arıtması için kılını kıpırdatmayanlar, bizim bu hamlemizle beraber hemen eylem planına geçtiler. Bizim hamlemize karşılık belediyenin hamle yapması güzel bir şey. Biz 10 milyon lira kaynak ayırdık, onlar 50 milyon lira ayırdılar. Önemli olan bölgeye eser kazandırmaktır. Bu konuda, Muğlama kim hizmet ediyorsa destek olmak zorundayız. Kimseye köstek olmak niyetinde değiliz, ne sorunları varsa aşılması için yardımcı olmaya hazırız. Bodrum bir tane, Marmaris bir tane, Fethiye bir tane.” dedi.
Muğla AK Parti Milletvekili Nihat Öztürk, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Öztürk, Bodrum’da ki çalışmalarının ardından Muğla’ya dönerek yeni yıla huzurevindeki yaşlılarla ve sevgi evlerinde kalan çocuklarla birlikte gireceğini ifade etti.
Yorumlar

  1. Ayla Gürpınar dedi ki:

    Halen yolsuzluk iddialarını aklayamamış bir siyasi parti m.v linin mecliste muhalefetin bütçeyi geciktirdiği söylemi ne kadar anlamsız ise, cehaleti körükleyen zihniyetleriyle Muğla da seçim alacaklarını sanmaları da o kadar anlamsız. Muğla yaşayanları cehaleti değil ilim ve bilimi seçmiştir ve böyle de sürecektir.