Bodrum Gündem

DOĞAN GRUBU’NDAN BODRUM MARİNA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ…

12.01.2016
0
A+
A-
milta-marina-açıklamaları
18 Aralık’ta ülke gündemine bomba gibi düşen Milta Marina ile ilgili haber, Doğan Grubu’nun günler sonra yaptığı açıklama ile teyit edildi.
buy topamax Bodrum Gündem Haber
18 Aralık’ta Bodrum gündemine bomba gibi düşen, Milta Marina’nın işletme sözleşmesinin, Maliye Bakanlığı tarafından tek taraflı olarak feshedildiği yönündeki haber ile ilgili bugüne kadar ne Doğan Grubu, ne de ilgili kamu kurumlarından herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Doğan Grubu Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzasıyla yayınlanan açıklamada, sözleşme iptal tebligatı doğrulanarak, Milta Bodrum Marina’nın sözleşmesinin iptaline yönelik itirazlarıyla idari kararın durdurulduğu, sorunun kalıcı çözümü için ise görüşmelerin hala devam ettiği vurgulandı.
selehattin-demirtaşÖnceki gün partisinin İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği bir konferansa katılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, burada yaptığı konuşmada Milta Marina sözleşmesinin feshedilmesini gündeme getirerek, bu yolla iktidar tarafından Doğan Medyasına baskı uygulandığını ve birtakım şartlar ileri sürüldüğünü iddia etmişti.
doğan-grubu-logoDemirtaş’ın bu açıklamalarının ardından, Doğan Grubu’ndan konuyla ilgili şu açıklama geldi.
“HDP Eş Genel Başkanı Sayın Selahattin Demirtaş’ın, Partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nın konferasında Doğan Grubu ile ilgili beyanları spekülatif nitelikte olup, gerçekleri yansıtmamaktadır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunlu görülmüştür:
buy Disulfiram online 1. Özelleştirme ihalesi sonucunda 49 yıllığına Grubumuzun işletmesine tahsis edilen Bodrum marinası sözleşmesinin iptali yolunda tarafımıza yapılmış olan tebligata, tamamen hukuki gerekçelerle yapmış olduğumuz itiraz kabul görmüş ve idari karar durdurulmuştur. Sorunun hakkaniyet ve hukuk içinde kalıcı çözümü için görüşmeler sürdürülmektedir.
2. Doğan Yayın Grubunun kurumsal yapısında CEO’luk görevi bulunmamaktadır. Bu konuda kamuoyuna yaptığımız açıklamadan da görüleceği üzere, uzun yıllar medya grubumuzda İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmış olan Sayın Mehmet Ali Yalçındağ, bu kez, tam yetki ile Doğan Grubuna bağlı medya organlarının koordinasyon ve yayın politikalarının yönetiminden sorumlu kılınmıştır.
3. İşten atılacak veya alınacak gazeteciler ile iddialar hayal mahsulüdür. Bu vesile ile Doğan Grubu olarak şu hususları bir kez daha vurgulamak isteriz…
Yaklaşık 40 yıldır medya sektöründe olan Doğan Grubu, bağımsız yayıncılık ilkelerine bağlıdır ve bu tutumunu hukukun tamamen askıya alındığı askeri rejimler dahil her dönemde kanıtlamıştır. Bu ilkeli tutumumuz her koşul altında kararlılıkla sürdürülmektedir. Gazeteciliğin zamanla yarışan doğasından kaynaklanan bazı yanlış veya hatalı haberleri düzeltmekten hiç çekinmeyen Grubumuzun hiçbir siyasi parti, oluşum veya ideolojiye angajmanı bulunmamaktadır. Buna rağmen, son zamanlarda türeyen ve gazetecilik adına haysiyet cellatlığı yapmayı meslek edinmiş kişilerin Grubumuz medyasını karalamak için ürettikleri senaryolar tamamen farklı bir algı yaratmaya yönelik aldatmacadan ibarettir.
Doğan Grubu, Anayasamızın öngördüğü demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına ve başta ifade olmak üzere özgürlüklere bağlılık içinde, hangi amaçla olursa olsun her türlü şiddet ve terörü reddeder ve karşısındadır. Geçmişte ülke birliğimiz adına çözüm sürecini desteklemiş olan Grubumuz, bugün ülkemizin birliğini ve
bütünlüğünü, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini ve özgürlüğünü tehdit eden PKK terörünün karşısındadır. Grubumuz ayrıca, devletimizin Anayasa ve yasalarla kurulu düzeni dışında, kendi özel amaçları için yapılanmış paralel oluşumu da açıklıkla reddeder ve bu gibi yapılarla hukuk içinde mücadele edilmesi gereğine inanır.
Grubumuz, gerek PKK ve diğer terörist odaklar ve paralel yapılarla mücadelenin Anayasal bir görev ve sorumluluk olduğuna inanır ve destekler.”

treatment of mania

milta marina-bodrum
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.