Bodrum Gündem

KENDİ KÖPEĞİNİ KORURKEN KÖPEKLERİN SALDIRISINA UĞRADI…

KENDİ KÖPEĞİNİ KORURKEN KÖPEKLERİN SALDIRISINA UĞRADI…
13.01.2016
0
A+
A-
İçerikKöpek kavgasının arasında kalan Bodrum TEMA Vakfı Gönüllüsü Haluk Ortaç’ın yaşadıkları bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından kayıt edildi.
Bodrum Gündem Haber purchase cheap Sildenafil purchase Zithromax
İlçeye bağlı Gündoğan Mahallesinde köpeği ile dolaşmaya çıkan Bodrum TEMA Vakfı Gönüllüsü Haluk Ortaç’ın köpeği, sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Bir köpek ile kavgaya tutuşan ve tasmasından kurtulan köpeğini kavgadan ayırmak isteyen Ortaç, tasmaya takılarak yerlerde sürüklendi.
Dışarıda başlayıp çevredeki bir kafenin içinde devam eden köpek kavgası ve vatandaşın zorlu anları, işyerinin güvenlik kamerası tarafından kayıt edildi. Kafede oturanların da yardımcı olmaya çalıştığı o anlarda, köpeklerden biri onları ayırmaya çalışan vatandaşı ısırdı.
Güçlükle ayrılan hayvanlardan kavgaya karışan sokak köpeği olay yerinden uzaklaştırılırken, sahibi tarafından kurtarılmak istenen “Dost” isimli golden cinsi köpek ise güçlükle sakinleştirildi.Yaşadığı anları gazetecilerle paylaşan Haluk Ortaç şunları söyledi: “Bir boğuşma oldu, yere kapaklandım. Köpeklerimizi koruyalım, onlara bir zarar gelmesin diye bize zarar geldi. Ucuz atlattık, daha ağır olabilirdi ama ucuz atlatılmış birşey bu. Elimizden geldiği kadar bu tür hayvanları biliyoruz, onları beslemeye çalışıyoruz, sahipleniyoruz ama sayıları o kadar fazla ki artık başa çıkmak çok zor oluyor. Başa çıkamadığımızın bir göstergesi zaten bu görüntüler. Sonuçta o başa çıkamadığımızdan, hakim olamadığımızdan dolayı işte gelinen durum ve çözümsüzlük. Buna başta yerel yönetimler olmak üzere çözüm bulmak zorundayız” dedi.

Ortaç, sokak hayvanlarının büyük bir bölümünün yaz tatiline gelenlerin dönüşlerinde geride bıraktıkları hayvanlardan oluştuğuna dikkat çekti.

treating male impotence

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.