Bodrum Gündem

YENİ KİMLİKLERİN NİSAN AYINDA DAĞITILMASI BEKLENİYOR…

27.01.2016
0
A+
A-
yeni nüfus cüzcdanıBirçok vatandaşın merakla beklediği yeni kimlikler Nisan ayında Bodrum’da dağıtılmaya başlanacak.
Bodrum Gündem Haber
Yeni kimliklerin vatandaşların eline ulaşıncaya kadar geçecek süreç, konu hakkında gelinen son durum ve gelişmeler ile ilgili olarak işin uzmanıyla görüştük.
Bodrum İlçe Nüfus Müdürü Ahmet Güner ile yaptığımız görüşmede Güner, yeni kimlik kartlarının Nisan ayından itibaren Bodrum’da verilmeye başlanacağını ifade etti. Yeni kimliklerin ilk olarak pilot bölge olarak seçilen Kırıkkale’de verilmeye başlanacağını belirten Güner şunları söyledi:  “Yeni kimlikler için Bodrum Nüfus Müdürlüğünün alt yapısı tamamlanmı order Ventolin buy Valtrex online no prescription Proscar online ştır. Parmak izi ve avuç içi okuma cihazlarımız monte edildi. Ancak halen Meclis’teki yasal düzenleme çalışması devam ediyor. O yasal düzenlemenin ardından pilot bölge olarak Kırıkkale’de başlayacak ve Nisan ayından itibaren tüm yurtta yeni kimlikler verilmeye başlanacak. Vatandaşın, randevu sistemiyle müracaatları alınacak. Bizde burada, 3kişilerin parmak izlerini ve biometrik fotoğraflarını siteme tanıtacağız. Daha sonra posta yoluyla kimlikler adreslere gönderilecek” dedi.
Kart ücretleri hakkında sorduğumuz soru üzerine Nüfus Müdür Güner “Yasa taslağından gördüğümüz kadarıyla ilk olarak değiştirme için 8 lira kart ücreti alınacak. Onun dışında, yenilemede 15 lira ve kayıplarda 50 lira olarak düşünülmekte ama Meclis’ten çıkacak karar değişebilir onu bilemiyoruz” ifadelerini kullandı.
Bodrum İlçe Nüfus Müdürü Ahmet Güner, 3 yıl içerinde bütün vatandaşların yeni kimliklerine kavuşmasının planlandığını ve daha sonraki süreçte bu durumun mecburi hale getireleceğini söyledi.  Alınan bilgilere göre, ilerleyen süreçte yapılacak olan düzenlemelerle ehliyet ve pasaport işlemlerinin de Nüfus Müdürlüklerine verileceği bildirildi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.