Bodrum Gündem

UÇAKLARA YAKIT DESTEĞİ BAKANLAR KURULUNDAN OLUR ALDI

UÇAKLARA YAKIT DESTEĞİ BAKANLAR KURULUNDAN OLUR ALDI
15.02.2016
0
A+
A-

Tadalafil without prescription uçakalara yakıt desteği purchase Strattera how to buy Plan B Geçtiğimiz ay Bodrum Otelciler Derneği (BODER) nin de katıldığı Antalya’da gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile yapılan istişare toplantılarında gündeme gelen yurtdışından seyahat getiren seyahat acentelerine verilen 6.000 dolar yakıt desteğinin kapsamının genişletilmesi Bakanlar Kurulu kararı ile resmileşti.

Bodrum Gündem Haber

Yurtdışından turist getiren seyahat acentelerine verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin kapsamının genişletilmesi, Bakanlar Kurulu Kararı ile Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ayrıca 2015’te İzmir, Alanya-Gazipaşa, Antalya, Milas-Bodrum, Muğla-Dalaman olarak açıklanan havalimanlarına Zafer Havalimanı da eklendi. Bodrum Otelciler Derneği (BODER) nin kurumsal web sitesi http://boder.org bu bilgi üyelerle paylaşıldı.

http://boder.org da yer alan bilgiye göre geçen sene 13 ülkeden turist getiren acenteler için uygulanan desteğin kapsamı dünyanın bütün ülkelerini kapsayacak şekilde genişletildi.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Ünal, “2015 yılında; Azerbaycan, Belarus, Ermenistan, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Rusya, Tacikistan, Türkmenistan ve Ukrayna’dan, Alanya-Gazipaşa, Antalya, Muğla -Dalaman, Muğla Milas-Bodrum, İzmir Adnan Menderes havaalanlarına tarifesiz (charter) turistik uçak seferleriyle turist getiren seyahat acentelerine, Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu’ndan uçak başına 6.000 ABD Doları destek verilmesi kararlaştırılmıştı. Son günlerde ülkemiz ve Rusya arasında yaşanan gerginlik sonrası Rusya tarafından alınan kararların ülkemiz turizmine etkileri ve alınacak tedbirleri sektör temsilcileriyle değerlendirdik. Toplantıların ardından kısa bir sürede “Acil eylem planı” oluşturduk. Konuyu önce Bakanlar Kurulu’nda, ardından Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda görüştük. Bu kapsamda bu uygulamamızı sadece 13 ülke ile sınırlı olmaktan çıkarıp dünyanın bütün ülkelerini kapsayacak şekilde genişlettik. Ayrıca söz konusu 5 havalimanına Kütahya Zafer Havalimanı’nı da ekledik. Bu kararla ülke sınırlaması olmadan, Alanya-Gazipaşa, Antalya, Muğla Dalaman ve Muğla Milas-Bodrum’a inecek tarifeli ve tarifesiz tüm uçaklar, İzmir Adnan Menderes ve Kütahya Zafer havalimanlarına ise tarifesiz inecek her uçak için turist getiren seyahat acentesine 6 bin dolar yakıt desteği sağlayacağız. Bakanlar Kurulu kararımız bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sektörümüze hayırlı olsun” dedi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.