Bodrum Gündem

BODRUM YENİ MUHTARLARINI SEÇTİ…

06.03.2016
0
A+
A-
cheap Cialis Soft bodrum-yeni-muhtarlarını-seçti-(8)
Bodrum Belediye Meclisinin 7 Mayıs 2015 tarihinde aldığı ve Kaymakamlık Makamınca onaylanan yeni mahallelerde seçim heyecanı yaşandı. Küçükbük’te muhtarlığa Akbulut seçilirken, Küçükbük ihtiyar heyeti için aday olan rockcu Özlem Tekin’de seçilmiş oldu.
Bodrum Gündem Haber
İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan karara gereğince, 14 yeni mahallenin 11’inde bugün kurulan sandıklarda Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti seçimi gerçekleştirildi.  Turgutreis’in bölünmesiyle oluşan, Bahçelievler, Karabağ ve Akçaalan’da, Gümüşlük Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan Koyunbaba’da, Gündoğan Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Farilya ve Küçükbük’de, Yalıkavak Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Dirmil ve Geriş’te, Konacık Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Çırkan’da, Mumcular Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Karaova ve Gölbaşı’ndaki toplam 32 bin 909 seçmen sandık başına gitti.
Toplam 91 sandıkta oy kullanan seçmenler yeni mahallelerinin muhtar ve azalarını seçmek için oylarını kullandılar. Saat 08.00’da başlayan oy kullanma işlemi akşam saat 17.00’de sona erdi.
Seçimlerde en çok muhtar adayının olduğu Çırkan’da seçmenler Bodrum Anadolu Lisesinde oylarını kullandı. Muhtar adayları okul girişinde seçmenlere oy pusulaları dağıttı. Yoğun kalabalığın yaşandığı oy kullanma işlemleri boyunca güvenlik güçleri emniyet tedbirleri aldı.
Bu gün yapılan seçimler sonucu resmi olmayan sonuçlar şu şekilde; Turgutreis’in bölünmesiyle oluşan Bahçelievler’de Ali Karabağlı, Karabağ’da Ali Saygı, Akçaalan’da Cumhur Bayırlı, Gümüşlük Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan Koyunbaba’da Yılmaz Çincik, Gündoğan Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Farilya’da Akın Yılankaya, cheap Fluconazole Küçükbük’de Ali Akbulut, Yalıkavak Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Dirmil’de Olcay Topçu, Geriş’te Hayrullah Kayacan, Konacık Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Çırkan’da Coşkun Ünlü, cheap Topamax Mumcular Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan Karaova’da Mehmet Karan, Gölbaşı’nda da Celal Feslikan seçildi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.