Bodrum Gündem

BIOR HEYECANI

BIOR HEYECANI
11.03.2016
0
A+
A-

buy Premarin online purchase Lithium buy Baclofen bior (2)Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Bodrum International Optimist Regatta (BIOR) 4.kez start aldı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum International Optimist Regatta (BIOR) yarışları kortej yürüyüşü ile başladı. Bando eşliğinde Milta Bodrum Marina’dan Belediye Meydanına kadar yürüyen sporculara vatandaşlar alkışlarla destek oldu. Meydanda halk oyunları gösterisi ile başlayan etkinliğe Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Bodrum Belediyesi Meclis üyeleri, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya,  Muğla Yelken İl Temsilcisi Esra Güven başta olmak üzere çok sayıda sporcu katıldı.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sporculara teşekkür ederek, “ Dört mevsim organizasyon, dört mevsim spor sloganıyla çıkmış olduğumuz yolculuğumuz Bodrum’da devam ediyor. Bu anlamda ilimiz genelinde bir ilke de imza atmaktan mutluluk duyuyoruz.  4. kez düzenlenen BİOR’a il müdürlüğümüz nezdinde ev sahipliği yapıyoruz ve bundan sonrada valiliğimiz ve il müdürlüğümüz himayelerinde bu organizasyonu sizlerin de katkılarıyla sürdürmekten büyük onur duyacağız. İl genelinde 14 ülkeden 55 kulübümüz ve 280 sporcumuzla birlikte bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Tüm yarışmacı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” dedi.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya, bu organizasyonu 4. kez düzenlediklerini ifade ederek, “4. Bodrum Optimist Regatta’yı organize etmekten çok mutluyuz. Türk turizmi çok hassas bir dönemden geçiyor. Bu günlerde burada 14 ülkeden 280 sporcuyu görmekten dolayı çok mutluyuz. Bütün yarışçılara bol rüzgâr ve iyi yarışlar diliyorum. Bodrum’a geldiğiniz için tekrar teşekkürler.” dedi.

Muğla Yelken İl Temsilcisi Esra Güven ise yaptığı açıklamada bölgenin turizm açısından güvenli olduğunun en büyük kanıtının çocukların Bodrum’da yarışmaları olduğunun altını çizdi.

9-13 Mart günleri arasında yapılacak olan yarışların ilk gününde sporcular sert rüzgarlara rağmen mücadele ettiler. İlk startın ardından kısa süre ara verilen yarışlar öğleden sonra tekrar gerçekleşti. Hava şartları ve rakipleriyle kıyasıya mücadele eden sporcular denizin üstünde renkli görüntüler oluşturdular.

13 Mart Pazar gününe kadar sürecek olan yelken yarışları ödül töreni ile sona erecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.