Bodrum Gündem

BODRUM’DA ÜST DÜZEYDE ÖNLEMLER ALINDI…

BODRUM’DA ÜST DÜZEYDE ÖNLEMLER ALINDI…
bodrumda üst düzey önlemler alındıÜlke genelinde yaşanan terör saldırıları ve yaklaşan Nevruz Bayramı nedeniyle Bodrum’da da güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı. purchase Strattera order diflucan
Bodrum Gündem Haber 
Yarımada genelinde görev yapan güvenlik güçleri ana güzergahlarda, AVM’lerde ve kritik noktalarda kontrol ve devriye uygulamaları başlattı.
Bodrum şehirler arası otobüs terminali, belediye meydanı, Kale caddesi gibi yerlerde şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde kontroller yapan Polis ekipleri, ilçede büyük alışveriş merkezlerinde de görev yapıyor. Ayrıca alışveriş merkezlerinde görevli özel güvenlik görevlileri ise kapalı otoparklara giriş yapmak isteyen araçlarda arama yapıyor.
Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise Turgutreis ve Gündoğan girişinde trafik kontrolü uygulamalarını aralıksız sürdürüyor. Jandarma ekipleri sorumluluk sahası içindeki Turgutreis, Göltürkbükü, Gündoğan Mahallelerinde de devriye faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Nevruz kutlamalarının yasaklandığı bölgede, güvenlik tedbirlerinin bir süre daha üst düzeyde süreceği öğrenildi.
ASILSIZ İHBARLAR VE DEDİKODULAR BIKTIRDI!..
Diğer taraftan son olarak İstanbul Beyoğlu Caddesi Balo Sokak’ta gerçekleşen canlı bomba saldırısın ardından Bodrum’da da asılsız ihbar ve dedikoduların önü alınamıyor.  Gün içerisinde haber merkezimize ulaşan birçok ihbarda, pazaryerlerinde canlı bomba yakalandığı, alışveriş merkezlerinin, denizciler derneği kafesinin boşaltıldığı ve hatta askeri araçlara silahla ateş açıldığı gibi konular iletildi. Vatandaşlar tarafından yapılan ihbarlar gerek haber ekiplerimiz tarafından bahse konu yerlere gidilerek, gerekse resmi makamlara ulaşılarak doğruluğu araştırılıyor. Ancak panik havasına kapılan bazı vatandaşların normal asayiş görevi yapan güvenlik güçlerini gördüğü her yerde sanki terör operasyonu yapılıyormuş gibi algılaması ve bunu etraflarına yaymaları panik havasını daha da büyütüyor.
Konu ile ilgili Muğla Emniyet Müdürlüğü de bir açıklama yaparak asılsız haberlere itibar edilmemesini istedi. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizin bazı illerinde meydana gelen müessif terör olayları akabinde birtakım sosyal medya hesaplarından “İlimiz merkez ve ilçelerinde terör olayları gerçekleşeceği, ilimizde canlı bombalar ve araçlar bulunduğu ve benzeri” haberler yapıldığını tespit etmiş bulunuyorum. Bu haberlerin hiçbirisinin gerçekle ilgisi bulunmamakta ve dedikodu mahiyetindedir. Ülkemizin maruz kalmış olduğu terör olayları karşısında ilimiz merkez ve ilçelerinde tüm güvenlik tedbirleri en üst seviyede alınmaktadır. Halkımızın korku ve panik içerisinde bulunmasını gerektirecek hiçbir somut emare yoktur. Bu konuda Şahsım ve Valiliğimizce yapılacak açıklamaların dışındaki haber ve söylentilere itibar edilmemesini tüm halkımızdan önemle rica ederim” Order Retin-A online ifadeleri yer aldı.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.