Bodrum Gündem

GÜNEŞ ENERJİSİ ÖNCE BELEDİYE BİNASINDA KULLANILACAK

GÜNEŞ ENERJİSİ ÖNCE BELEDİYE BİNASINDA KULLANILACAK
25.03.2016
0
A+
A-

Viagra Gold without prescription ODTÜ ENERJİBodrum Belediyesi tarafından yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması kapsamında “Güneş Enerjisi”nden elektrik üretmek için çalışmalar sürüyor.

buy Ventolin no prescription Buy cheap Topamax Bodrum Gündem Haber

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Güneş Enerjisi Araştırma ve Geliştirme Merkezi (GÜNAM) Müdürü Prof. Dr. Raşit Turan’ın katılımıyla Bodrum Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda, bu güne kadar yapılan çalışmalar ele alındı. Fizibilite çalışmalarının ardından sistemin uygulanma şekli ve yerinin belirleneceğini ifade eden yetkililer ilk etapta Bodrum Belediyesi’ne ait hizmet binalarının kullanılmasının amaçlandığını belirtti.

Bodrum Belediyesi yöneticileri ve Prof. Dr. Raşit Turan, toplantı sonrasında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu. Turan, belediye tarafından başlatılan bu projeye GÜNAM olarak destek vermek istediklerini söyledi.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Bodrum Belediyesi’nin Stratejik Planında da yer alan “İlçede Enerji Verimliliğini Sağlamak” hedefiyle “Doğal ve Doğaya Saygılı Sürdürülebilir Bir Kent Yaratmak” amacıyla “Güneş Enerjisi Kullanımının Yaygınlaştırılması” projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bilgilerini paylaşan Prof. Dr. Raşit Turan’a teşekkür etti.

Bodrum Belediyesi olarak doğaya ve çevreye saygılı temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması için ilçe genelini kapsayan projeler hedeflediklerini ifade eden Başkan Kocadon, “Bu konuda güneş enerjisinden faydalanabilmek üzere Bodrum Belediyesi olarak bir çalışma başlattık. Hedefimiz, öncelikle belediye binalarımızı kullanmak. Bununla ilgili önce fizibilite çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz ve seçeceğimiz bir pilot binamızda, bu projenin uygunluğunu test edeceğiz. Ekibimizle birlikte özellikle bilgi paylaşımı konusunda bizlerden desteklerini esirgemeyen GÜNAM’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.