enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

25.YILDIR HER ÇARŞAMBA KAHVALTIDA BULUŞUYORLAR…

 

çarşamba kahvaltısı 25 yıl 15Çarşamba Kahvaltısı müdavimleri eşleri ile birlikte düzenledikleri bir yemekte 25. yıllarını kutladı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

25 yıldan bu yana kesintisiz olarak her Çarşamba günü kahvaltıda bir araya gelerek, Türkiye ve Bodrum gündemine dair görüş alışverişinde bulunan müdavimler 25.yıl yemeğinde bir araya geldiler. Geleneksel olarak sadece erkeklerin devam ettiği Çarşamba kahvaltısının 25.yıl yemeğine müdavimlerin eşleri de katıldı.

Çarşamba Kahvaltısının ilk müdavimlerinden olan Fikret Karataş kahvaltının bu sene 25 yılı olduğunu anımsatarak şöyle konuştu; “Kahvaltımızın bu sene 25.yılı. Çok güzel anılar ile bu güne geldik. Bu süreçte kaybettiğimiz arkadaşlarımız var. Onlara Allah’tan Rahmet diliyoruz. Hepsi de çok sevimli insanlardı. Bizler devam ediyoruz. Zannediyorum bu kahvaltı yaşayanlar için, 50 yılı da bulur. Kahvaltımızda hiç kimsenin özel tercihleri geçerli değil. Burası demokratik bir platform. Herkes dilediği gibi konuşur.”

Farklı görüşlerden ve mesleklerden oluşan Çarşamba Kahvaltısı, hiçbir resmiyeti ve katılım için zorunluluğu olmadığı halde 25 yıldan bu yana süren önemli bir sivil toplum örgütü olarak kabul ediliyor.

Çarşamba müdavimlerinden Onur Karaşin, Turan Bekişoğlu ve Sudi İlkorur’un da anıldığı 25.yıl yemeğinde bol bol sohbet edildi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise müdavimlerden Hüseyin Kahraman’ın udu eşliğinde hep birlikte şarkılar söylendi ve yerel türküler eşliğinde oyunlar da oynandı.

Yorumlar

  1. fikret karataş dedi ki:

    Çiçek ve Fatih BOZOĞLU,
    EMEK, DEĞERLENDİRME VE SEVİMLİLİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR VE SEVGİLER!….