Bodrum Gündem

MHP’Lİ MECLİS ÜYELERİNDEN BAŞKAN KOCADON’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER…

mayıs 2016 meclis toplantısı 9

Bodrum Belediye Meclisinin 2016 yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısı, Konacık Mahallesinde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezinde saat:14.00’de gerçekleştirildi. 9 gündem maddesi ile toplanan meclis ilave 3 gündem maddesini de görüştü. MHP’li üyeler ile başkan Kocadon arasındaki samimi konuşmalar ise dikkatlerden kaçmadı.
Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Belediye Meclisinin 2016 yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısı her zamankinden çok daha farklı bir havada geçti. MHP’li Meclis Üyesi Hülya Aşkın toplantı sonunda söz alarak bugün ilk defa konuşmalarının kesilmeden dinlendiğini söyleyerek; “Bugün tüm söylediklerimizin sizin tarafından kayda alınıp dinlendiği, kimsenin sözü kesilmeden dilekleri dile getirildiği için, grubum ve şahsım adına size teşekkür ediyorum. İkinci bir şey de halkım ve buradaki dinleyicilerim adına ve Ayhan hanım adına. Ayhan hanım bile bu mecliste ilk defa bu kadar rahat konuşabildi. Onun adına da size gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonraki meclislerde de, toplantılarda da bu şekilde katılımcı olarak geçmesini diliyorum” dedi.
mayıs 2016 meclis toplantısı 20Hülya Aşkın’ın bu sözlerinin ardından MHP’li meclis üyeleri ve salondaki izleyicilerden alkış geldi. Geçmiş toplantılarda sık sık çeşitli çıkışlarıyla gündeme gelen MHP’li Şakir Açıkgöz ile Mehmet Kocadon arasında da oldukça ilginç bir diyalog da yaşandı. Açıkgöz, verdikleri soru önergelerinin Belediye Başkanını koruyacak özellikte olduğuna ve geçen haftalarda Başkan hakkında verilen hapis kararına çok üzüldüklerini dile getirdi. Bu sözlerin ardından Başkan Kocadon bütün meclis üyeleri tarafından sevilen ve korunmaya çalışan başka bir meclisin olmadığını, bu nedenle çok mutlu olduğunu ifade etti.
mayıs 2016 meclis toplantısı 2ŞEHİT AİLELERİ İÇİN BODRUM’DA ÜCRETSİZ TATİL OLANAĞI…
Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Osman Küçükyüzbaşı ve Süleyman Mazı tarafından şehit ailelerinin Bodrum’da tatil yapabilmelerine olanak sağlanması yönünde bir tavsiye önerisinde bulunuldu. Mecliste görüşülmek üzere verilen üç maddeli önerge oy birliği ile gündem alınarak görüşülmesine karar verildi. Daha sonra gündeme geçildi.
Uzun zamandan beri kadın örgütleri tarafından yapım talebi gündeme getirilen ve imza kampanyası başlatılan Kadın sığınma evi yapımı ile ilgili gündem maddesi ile ilgili olarak “Sosyal Tesis” yapımına ilişkin tahsis, inşaatın yapımı, tamamlanması ve işletilmesi ile ilgili protokolleri yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Başkan Kocadon maddenin geçmesi üzerine “Hani alkışlamadınız” diyerek salonu uyardı.
mayıs 2016 meclis toplantısı 7İlk gündem maddesi için hazırlıklı olarak gelen Bodrum Kadın Dayanışma Platformu üyeleri üzerinde “Sığınak Yaşatır” yazılı t-shirtler giydikleri görüldü. Toplantı öncesinde kameralarımıza konuşan Figan Erozan ‘Neden bu kıyafetleri giydiniz? şeklindeki sorumuza şu yanıtı verdi;
“Çok açık sığınak istiyoruz. Kampanya var 8 Mart’tan beri. Şiddete maruz kalan bir kadının gideceği bir yerinin olması gerekiyor. Belediye de bu talebi yerine getirmek üzere harekete geçti. Bizler belediye ile yol yürüyoruz. Yaşamak istiyoruz. Sığınaklarda şiddete maruz kalan kadınların yaşama alanları”
mayıs 2016 meclis toplantısı 43, 8 ve 9 gündem maddeleri oy birliği ile kabul edilirken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün konusu olan, Yokuşbaşı Mahallesi, 559 ada, 4 parselde kayıtlı taşınmazın plan değişikliğine ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi maddesinin komisyonda görüşüldüğü ve MHP’li üye Remzi Güngör’ün ret oyu kullandığı ifade edildi. Bu madde için MHP’lilerin ret oyuna karşın, CHP’li üyelerin evet oyu kullanması ile kabul edildi.
Toplantı sonunda söz alan Ayhan Eyikocak adlı vatandaş, Mumcular bölgesinde yapılacak olan katı atık tesisi projesi ile ilgili olumsuz görüşünü dile getirdi. Eyikocak bu konu ile ilgili yapılacak birşey var ise yol yakınken karar verilmesini talep etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.