Bodrum Gündem

SAĞLIK VAKFI’NDAN ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ

SAĞLIK VAKFI’NDAN ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ
04.05.2016
0
A+
A-
İçerik12Bodrum Sağlık Vakfı ve Integrative Hofgemeinschaft Loidholdhod arasında geçtiğimiz akşam İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu’nda yeni projelerde beraber hareket etmek için işbirliği kararı alındı.
Bodrum Gündem Haber
Avusturya’da faaliyet gösteren bir engelli okulu olan Integrative Hofgemeinschaft Loidholdhod’un başkanı Achim Leibing bugün Bodrum Sağlık Vakfı’nı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Ahmet Biçer ile iş birliği protokolüne imza attı.
Bodrum Sağlık Vakfı yönetim kurulu başkanı Ahmet Biçer, yönetim kurulu üyeleri ve Tasarım Köyü sahibi Faruk Malhan tarafından ağırlanan Achim Leibing, Tugutreis Mahallesinde bulunan engelli rehabilitasyon merkezinde yemek yedi. Yemeğin ardından düzenlenen törende engelli bireyler için çalışan iki önemli kuruluş arasında iş birliği protokolü imzalandı.
İmza töreni sonrasında konuşan Ahmet Biçer, kurulan ilişkiden çok şey beklediklerini belirterek şunları söyledi:
“Bu bizim kurduğumuz ilk uluslararası ilişki oluyor. Yukarı Avusturya’da sürdürülebilir tarım yapan bu vakfın bizi de bu yönde yönlendireceğini düşünüyorum. Bir iş birliği niyeti beyan ettik. Birlikte çok önemli şeyler yapacağımıza inanıyorum. İnşallah bu imza iki vakıf içinde çok yararlı olur” dedi.
Sadece vakıfların değil ülkelerin bile sürdürülebilir tarım hedefleri olduğunu ifade eden Biçer, organik tarım ve hayvancılık konusunda Avusturyalı vakıftan çok faydalanacaklarını söyledi.
Bodrum’a ilk defa geldiğini ifade eden Achim Leibing, yeşil alan içerisindeki vakıflarla bu tür anlaşmalar imzaladıklarını belirterek şöyle konuştu: “Bir süre önce tanıştık ve ne yapabiliriz diye çalıştık, sonunda da böyle bir anlaşmaya imza attık. Çok iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Vakıflar arasında bu çalışma umarım güzel bir süreç içinde ilerler. İki vakıfın uyumu ile güzel şeyler olacak diye düşünüyoruz” dedi.
Her iki ülke vakfı bünyesindeki engelli bireylerin ve ailelerinin, istihdam yaratmaya yönelik çalışmaları, projeler, sempozyumlar engelli eğiticilerinin eğitimi, hukuki ve sosyal gelişim sağlamaya yönelik mevzuat çalışmaları gibi konuları içeren işbirliği protokolünün imzalanmasının ardından Leibing, merkezi gezerek öğrencilerle tanıştı. Bodrum Sağlık Vakfı Rehebilitasyon Merkezindeki çalışmaları yerinde gözlemleyen Leibing bol bol fotoğraf çekti.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.