Bodrum Gündem

NEYZENLER, NEYZEN TEVFİK GECESİNDE BULUŞTU…

neyzen_tevfik_anildi (7)

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası tarafından düzenlenen Neyzenler Gecesi ve Neyzen Tevfik Etkinliği, Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Bodrum Gündem Haber

Etkinliğe Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ve Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu’nun yanı sıra ünlü Yapımcı ve Yönetmen Gani Müjde ile çok sayıda sanatsever katıldı.

neyzen_tevfik_anildi (14)Neyzenler Gecesi ve Neyzen Tevfik Etkinliği, Hezarfen Sanat Topluluğu’ndan Mehmet Güntekin’in,  Bodrum ile bütünleşmiş Bodrum doğumlu ünlü Neyzen ve Şair Neyzen Tevfik’in hayatını, eserlerini ve hikâyelerini anlatmasıyla başladı. Anlatım, izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi. Ardından Sanat Yönetmeni Salih Bilgin ile birlikte sahne alan ve enstrümanlarıyla kulakların pasını silen ekip, performansları ile izleyenlere muhteşem bir gece yaşattılar. Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’ni dolduran sanatseverler, etkinlik sonrası sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı.

Programın ardından, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay tarafından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon adına, Salih Bilgin ve beraberindekilere çiçek verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.