enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

GÜMBET’TE KAVGA 10 YARALI, 20 GÖZALTI…

gümbette hanutcu kavgası (6)
Bodrum’da esnaflar arasında çıkan kavgada 10 kişi yaralanırken, 20 kişi de gözaltına alındı. Gümbet Mahallesi Ayaz Caddesi üzerinde karşılıklı hizmet veren iki dükkanın işletmecileri ve çalışanları arasında iddiaya göre müşteri kapma yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle iki grup taşlı sopalı birbirine girdi. Görgü tanıkları ve çevre esnafı, uzun bir süredir bir gerginlik olduğunu ve kavga çıkacağının önceden tahmin edildiğini söylediler. 
Bodrum Gündem Haber
Sopaların da kullanıldığı kavgada iki gruptan çok sayıda kişi kafalarına ve vücutlarının çeşitli yerlerine aldıkları darbelerle yaralandı. Olayı ihbar alan çok sayıda polis ekibi olay yerine intikal etti. Polisin müdahalesiyle ayrılan iki grubun sözlü tartışmaları devam etti. Gruplar arasında kavga zaman zaman yeniden hararetlendi.
gümbette-hanutcu-kavgası-(12)Uzun süre polise güçlük çıkaran iki gruptan çok sayıda kişi gözaltına alındı. Kavgada yaralananlar ise bölgeye gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Olay nedeniyle caddede trafik akışı sekteye uğradı. Bölgede bulunan yerli ve yabancı turistleri ise kavgayı şaşkınlık ve korku dolu gözlerle izledi.
gümbette hanutcu kavgası (8)Akraba oldukları öğrenilen iki grubun kavgasına şahit olan diğer esnaflar ise turizm sezonunun kötü geçmesi nedeniyle iş yapamayan esnafların çok gergin ve stresli olduğunu söylediler. Geçtiğimiz yılın bu dönemlerinde yapılan satış ile bu yıl yapılan satış arasında dağlar kadar fark olduğunu söyleyen esnaflar, kavganın tamamen ekonomik kaygılardan kaynaklandığını dile getirdiler.
Diğer taraftan kavga eden esnaflardan bazıları, olay sırasında görevini yapan basın mensuplarını da tehdit ettiler.
Yorumlar
  1. kerem dedi ki:

    Bunlar çete olmuş orada esnaf değil. Hepsi aynı şeyleri satıyor, ordan burdan vasıfsız kim varsa işçi olarak turizmin göbeğine yerleştiriyorlar, Belediye ruhsat verdiği kişilere dikkat etmezse çeşitliliği arttırmassa olacağı bu. ben gümbete küçük mardin diyorum. Bodruma da küçük diyarbakır.