Bodrum Gündem

ARTIK GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YARATMAYACAK…

ARTIK GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YARATMAYACAK…

baki-ülgen

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Gündoğan Mahallesi’nde bulunan terfi merkezini yenileyerek, Türkiye’de uygulaması çok az olan, çevre dostu ve görüntü kirliliği yaratmayan bir sistem haline getirerek yerin altına aldı.  

Bodrum Gündem Haber

Dönemin Gündoğan Belediyesi tarafından yapılan ve özel mülk içerisinde kalan ‘Terfi Merkezi 3’ Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yerin altına alındı. MUSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı Plan Proje Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında, ‘Terfi Merkezi 3’ ve ‘Terfi Merkezi 4’ arasındaki terfi hattı da yenilendi.

MUSKİ, Türkiye’de Uygulaması Çok Az Olan Projeyi Hayata Geçirdi (2)TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇAPLI PAKET TERFİSİ…

Gündoğan Mahallesi’nde bulunan terfi istasyonunun Türkiye’nin en büyük çaplı paket terfisi olduğunun altını çizen MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Yeni terfi Merkezini daha modern bir hale getirdik. Türkiye’de uygulaması çok az olan, görüntü kirliliği yaratmayan, kokusuz ve çevre dostu bir sistem oluşturduk. Yeni terfi merkezimizin 7 metre derinliği ve zemin üzerinde 1 metre yüksekliği var. Ayrıca terfi merkezimizin bir diğer özelliği de taşınabilir olması. Taşınabilir özelliği nedeniyle ihtiyaç olduğu anda veya yeni bir alanın bulunması durumunda terfi merkezinin yerini değiştirebileceğiz” dedi.

MUSKİ, Türkiye’de Uygulaması Çok Az Olan Projeyi Hayata Geçirdi (1)“GÖSTERDİĞİ SABIR VE ANLAYIŞ İÇİN VATANDAŞIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM”

Gündoğan Mahallesi’nde bulunan terfi merkezindeki çalışmaları yerinde takip eden Ülgen, “Terfi Merkezimiz daha önce vatandaşımızın özel mülkiyetinde kalıyordu. Kendisinin bize talebi üzerine bizde gerekli çalışmalara başladık ve hızlı bir şekilde çalışmalarımızı tamamlayarak terfi merkezini özel mülkten çıkardık. Ayrıca Terfi Merkezi 3 ve Terfi Merkezi 4 arasındaki terfi hattını da yeniledik. Bu sayede artık daha yüksek kapasitede su gönderilebilecek. Çalışmalarımızı vatandaş odaklı gerçekleştiriyoruz. Kurum olarak vatandaşlarımızın mağdur edilmemesini genel prensibimiz haline getirdik. Terfi Merkezi 3’ün yeni yerine yerleştirilmesi sırasında bize zaman tanıyan ve gösterdiği sabırlı anlayışı sebebiyle vatandaşımıza çok teşekkür ederim. Yeni Terfi Merkezimiz hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

MUSKİ, Türkiye’de Uygulaması Çok Az Olan Projeyi Hayata Geçirdi (3)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.