Bodrum Gündem

KARİA ROTARY KULÜBÜ 2016-2017 DÖNEM BAŞKANI AFET AKSU…

bodrum karia rotary 2016-2017 dönem başkanı afet aksu (2)

Karia Rotary Kulübü başkanı Mustafa Öztabak, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Avustralya ve Yunanlı Rotaryen’lerin de katıldığı, törenle görevi 2016-2017 dönemi yeni başkanı Afet Aksu’ya devretti.
Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem Haber
 

Bodrum Karia Rotary Kulübü 2016-2017 dönemi devir teslim törenini renkli anlara sahne oldu. 2015-2016 dönemi başkanı Mustafa Öztabak “Hizmetlerimiz dünyaya armağan olsun” sloganı ile bir yıldan bu yana sürdürdükleri görevini, 2016-2017 dönemi yeni başkanı Afet Aksu’ya devretti. Bu yılın sloganı ise “Rotary insanlığa hizmet eder.” olarak belirlenmiş. Devir teslim törenine Avusturalya Blaskiston Rotary Kulübünden James Thomas Connolly, Yunanistan Kos Rotary Kulübünden, Antonis Cahatzimichail ve Alexandros Popoulis de misafir olarak katıldı. Tören sonunda kulüpler arası bayrak değişimi de yapıldı.

bodrum karia rotary 2016-2017 dönem başkanı afet aksu (1)Rotary dünyada 1 milyon 200 binden fazla üyesi olan ve 111 yıllık uluslararası bir sivil toplum örgütü. Tamamen gönüllülük esasına dayalı bir toplum kuruluş olan Rotary çok geniş bir network ağına sahip olduğu gibi, dünyada en güvenilir sivil toplum örgütlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

Bodrum Karia Rotary Kulübü 2015-2016 dönem başkanı Mustafa Öztabak çan çalarak toplantının açılışını yaptı. Daha sonra dönemi ile ilgili gerçekleştirilen faaliyetleri görselleri ile birlikte bir slayt gösterisi ile katılımcılara sundu. Döneminde birlikte çalıştığı arkadaşlarına ve yöneticilere çeşitli hediyeler veren Öztabak, ritüeline uygun olarak önce bir yıl boyunca taşıdığı başkanlık kolyesini, daha sonra da tokmağını vererek devir teslim törenini gerçekleştirdi.

afet aksuÇok heyecanlı olduğunu belirterek konuşmasına başlayan, 2016-2017 dönemi yeni başkanı Afet Aksu, “Dünya da 111 yıldır ve 1milyon 200 binden fazla üyesi olan uluslararası en geniş ailelerinden birini oluşturan; ülkemizin de en güçlü sivil toplum örgütü olan Rotary’nin bir parçası olarak bu dönemde sizlere hizmet vereceğiz.” dedi.

bodrum karia rotary 2016-2017 dönem başkanı afet aksu (48)Aksu konuşmasını şöyle sürdürdü; “Rotary Kulüplerimizi diğer sivil toplum örgütlerinden farklı kılan, çok geniş bir Uluslararası network’e sahip olması ve güvenirliğimizdir. Rotary ismiyle artık bütünleşen Uluslararası majör projemiz; “Dünya da Çocuk Felcini Bitirme” sonuçlanmak üzeredir. Bu projede, Bill Gates Vakfı tarafından 30 milyon dolar bağış vaadi ile en yüksek bağışı alan sivil toplum örgütü olduk. Bu bizim güvenilirliğimizi, gücümüzü ve projemizin gerçekleşebilirliğini göstermektedir. Yeni Dönem de üstlendiğim Başkanlık görevim de; Eğitim, sağlık, uluslararası ilişkiler, su ve hijyen ve Rotary’nin vazgeçilmezi olan “Meslek Hizmetleri” konularında projeler yapmayı hedefliyorum. Karia Rotary’nin gelenekselleşen 32.Satranç Turnuvası, Hoş geldin bebek ve bütün sivil toplum örgütleri gibi Sağlık Vakfı ile el ele, engelli çocuklar için yapacağımız projeler gündemimizdedir. Bu dönemin özel temaları olan Kültür ve Sanat ve Cumhuriyet Kazanımları ise, proje üreteceğimiz ana temalardır.”

bodrum karia rotary 2016-2017 dönem başkanı afet aksu (5)Daha sonra 2016-2017 döneminde birlikte çalışacağı yönetim kurulunu tanıttı. Karia Rotary 2016-2017 dönemi yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan Afet Aksu, Geçmiş Dönem Başkanı Mustafa Öztabak, As Başkan Aliye Muslu, Sekreter Tufan Sepetçi ve Sayman Erhan Atan. Geçen yılda olduğu gibi bu yılda Karia Rotary Kulübünden bölgede görev yapmak üzere, Guvarnör Yardımcılığı görevine Şule Kükrer Akün seçildiğinin de bilgisi verildi.

Devir teslim töreninin ardından, 2016-2017 dönemi yeni başkanı Afet Aksu, “Rotary insanlığa hizmet eder.” dedi ve tokmağı çana vurarak toplantıyı kapattı.

bodrum karia rotary 2016-2017 dönem başkanı afet aksu (72)Karia Rotary Kulübü üyeleri yerel değerlere sahip çıkmak adına konuklara bir sürpriz hazırladıklarını bildirdiler. Bodrum’a şampiyonluk getiren halk oyunları ekibinin eğitmenleri Çiğdem ve Mehmet Özcan çiftinden Bodrum Halk Oyunlarını öğrenen Karia Rotary üyeleri, yöresel kıyafetler ile zeybek oynadılar.  Devir teslim törenine katılan Bodrum belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da eşi Hülya Kocadon ile birlikte Kerimoğlu oynadı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.